X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jak myślicie kiedy zapisać się na pierwsze usg?
Odpowiedz

Jak myślicie kiedy zapisać się na pierwsze usg?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy sądzicie że będę miała pewność iż na usg zobaczę już zarodek? Nie chce iść zbyt wcześnie, mam złe doświadczenia z poprzedniej ciąży i poronienia. Ostatni okres miałam 28.06, przy cyklach 28 dni, beta rośnie ładnie, i biorę leki więc jestem dobrej myśli...
    Zapisałam się na usg 10 sierpnia, to chyba już będzie czas żeby zobaczyć zarodek?

  • Martyna90 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę 6 sierpnia a potem 17 sierpnia. Ostatnia miesiączka też 28 czerwca.

    Dusia94 lubi tę wiadomość

  • Miamonia Autorytet
    Postów: 317 391

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na usg gdy beta była koło 8tys i było widać zarodek. Wiedziałam że powinni być go widać niby koło 10tys więc tak się umówiłam:)
    U Ciebie 10.08 też powinno być już widać kropka - być może nawet z serduszkiem 💚

    Dusia94 lubi tę wiadomość

    7u22flw1vl3i5lsf.png
  • Justyna0103 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ostatnią miesiączkę miałam 18 czerwca. Moje bety przedstawiaja sie następująco:
    21.07 - beta 1315
    23.07 - beta 1930

    Lekarz na tym etapie bardzo mnie zmartwił i postraszyl pustym jajem, ale podal tez takie dane :
    pęcherzyk ciążowy 1,23 cm,
    crl 0,23cm. Kazal powtorzyc bete :
    3.08 - beta 5700
    6.08 - beta 6770

    Proszę podpowiedzcie czy faktycznie jest tak źle?

    Renata_ lubi tę wiadomość

  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna0103 wrote:
    Hej dziewczyny. Ostatnią miesiączkę miałam 18 czerwca. Moje bety przedstawiaja sie następująco:
    21.07 - beta 1315
    23.07 - beta 1930

    Lekarz na tym etapie bardzo mnie zmartwił i postraszyl pustym jajem, ale podal tez takie dane :
    pęcherzyk ciążowy 1,23 cm,
    crl 0,23cm. Kazal powtorzyc bete :
    3.08 - beta 5700
    6.08 - beta 6770

    Proszę podpowiedzcie czy faktycznie jest tak źle?

    Ciąża się źle rozwija, z mojego doświadczenia z przyrostami
    wygląda na puste jajo.

  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 5 września 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podlaczam sie do tematu :) Cykle mam nieregularne raz 32 dni, raz 21 albo 25, ale wiem kiedy mialam owulacje i +/-1 dzien (monitoring usg). Ile dni po powinnam isc na usg aby sprawdzic czy jest zarodek i serduszko? Wedlug miesiaczki,jestem w 3tc+5dni. Wedlug dnia owulacji(nastapila juz w 9 dniu cyklu)4tc+4dni. Co jest bardziej wiarygodne? Bede wdzieczna za podp

  • aswariatka Ekspertka
    Postów: 202 240

    Wysłany: 7 września 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze USG miałam 5+0 i było widać pęcherzyk ciążowy i fajnie :) kolejne USG lekarz zalecił w 7+0 i powiedział że powinno być już widać zarodek i akcję serca :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2021, 12:44

    2fwas65gx6qqidvv.png
    Hanka 6,5 l
    Emilka 3 l
  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 9 września 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka poradziła przyjść na wizytę około 3-4 tyg po dacie spodziewanej miesiączki. Byłam w końcu trochę wcześniej, 6t+2 dni i było widać zarodek i serduszko. Myślę, że przed 6 tyg nie ma sensu. Jeśli masz dużą rozbieżność między datą wg owulacji i wg miesiączki to bym dorzuciła parę dni i poszła koło 7 tyg wg miesiączki, żeby się nie stresować ewentualnym brakiem zarodka.

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 10 września 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ktoś ma wgl nieregularne cykle to 7+ najlepiej, bo jak ciąża okaże się młodsza to tylko będziesz się martwiła czy jeszcze urośnie, czy wszystko okej, chyba, że chcesz się upewnić czy jest pęcherzyk ciążowy ale jak pójdziesz 7+ to już powinno być więcej widać :)

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ