X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Infekcje okolic intymnych w ciąży
Odpowiedz

Infekcje okolic intymnych w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Halmaanam Koleżanka
    Postów: 54 73

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja się też męczyłam pare razy przed jak i teraz w ciazy, ale pomaga mi tylko Acidosalus. Globulki delikatne, po 1 dniu przechodzi i mozna w ciazy, bo to globulki dopochwowe ;)
    Ja tu kupowałam, chyba najtaniej :
    https://sklepmedyczny123.pl/suplementy/332-acidosalus-vaginalete-globulki-dopochwowe-34.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=acidosalus-vaginalete-globulki-dopochwowe

  • agik_1985 Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 2 lipca 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja też mam problem z infekcją. Leczyłam candidę jeszcze przed ciążą, trochę podleczyłam, ale z posiewu robionego już w ciąży nadal wyszedł słaby wzrost candidy. Objawy mam stale, tzn. swędzenie, raz mniej, raz bardziej, z różnym nasileniem. Mówiłam o tym mojemu lekarzowi. Stwierdził, że już byłam leczona i obecnie, będąc w ciąży, mamy niewielkie pole manewru jeśli chodzi o leki oraz że sama ciąża sprzyja takiej infekcji, tak jakby dał do zrozumienia, że będzie to trudne do wyleczenia. Pytałam o jakieś leczenie przed porodem, ale powiedział, że to nie ma takiego znaczenia przy porodzie. A ja właśnie czytałam trochę na ten temat i wszędzie pisze, że trzeba wyleczyć infekcję w ciąży, a zwłaszcza przed porodem. To mój zaufany ginekolog, nie zawiódł mnie wcześniej, stąd moje wahania co do dalszego postępowania. Rozmyślam nad konsultacją u innego ginekologa. Może któraś z Was mogłaby coś poradzić w tym temacie i podsunąć pomysł. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

  • Sylwia_2 Ekspertka
    Postów: 173 62

    Wysłany: 15 września 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeżeli chodzi o infekcje grzybicze w ciąży to w pierwszym trymestrze jest słabo z mozliwościami leczenia. Wiekszości leków nie można. Clotrumazolum czy pimafucin sa bardzo delikatne i one tak naprawdę trochę usypiaja infekcje.
    Na pewno warto brać probiotyki i stosować żele do hiieny intymnej.
    Ja w II trym dostawałam gynefemidazol i dzieki niemu mołam do końca wyleczyc infekcje. Praktycznie po nim juznic nie nawraało.Ale to dość silny lek i od II trym dopiero.

  • Sisi95 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 17 maja 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Czy ktoś mnie uspokoi?
    Od ponad 2 miesięcy probuje wyleczyć grzybice ale nieskutecznie. A tu niespodzianka, ciążą 🥰 jak zaszłam w ciążę brałam na bank alb pimafucin albo nystatyne i myslamam ze spoko, Ale po 2 tyg poszłam do ginekologa i dalej była (wtedy się dowiedziałam o ciazy) I dostala pimafucin. I jestem przerażona czy wszystko będzie okej. Nie dość że miałam grzybice nieleczona przez jakiś czas a ciążą się rozwijała to biorę leki, a przeczytałam, że w 1 trymestrze to nie wolno, bo może dojść do uszkodzeń zarodka. Czy coś się może stać ? Jestem gotowa na źle wiadomości

  • Kasiuk22 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem nowa na forum i nie bardzo jeszcze umiem się tu poruszać. Wskoczyłam na ten temat, ponieważ jest najbliższy moim wątpliwościom. Jestem w 12. tygodniu, mam świąd i pieczenie - ginekolog twierdzi, że to normalne. Jednak ostatnio (jeszcze nie konsultowane z dr.) w wynikach badania moczu wyszło mi wiele bakterii oraz śluzu. Z tego, co czytam, jeśli jest to jednorazowe, to ok. No ale ten śluz... Od początku ciąży zmagam się z istną rzeką, nie mogę się skupić na pracy, czuję się makabrycznie. Czy to normalne? To moja pierwsza ciąża.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ