X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Imionka - i jest dylemat...
Odpowiedz

Imionka - i jest dylemat...

Oceń ten wątek:
  • DomiBW Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Dziewczynka to Aurelia ew. Antastazja, a Chłopiec to Adaś lub Przemcio. Choć podoba mi sie takze Fabian :)

    02.02.2015 [*]
    Wiosną nadzieja narodzi się ponownie :)
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 lutego 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas prawdopodobnie będzie dziewczynka Nikola :) a jeśli syn pojęcia nie mam :(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Goździnka Koleżanka
    Postów: 51 22

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy kompletną awersję do imion typu:
    chłopiec: Oliwier, Wiktor, Oskar Kubuś, Filip, Alan, Dżastin (tak ! pisane przez DŻ!)
    dziewczynka: Anastazja (zdrobniale Nastka brzmi tragicznie z autopsji wiemy), Jessica, Wiktoria, Oliwia, Nadia, Nicola
    Dlaczego ? Bo ile można ? Jak słyszę te imiona to niemal czuję, jak bardzo światowi chcą być rodzice :P
    Natomiast z imion, które preferujemy:
    chłopiec: Michał, Robert, Adrian, Antek, Adam
    dziewczynka: Kalinka, Gosia, Hania, Agnieszka
    :)

    polkosia, karmar lubią tę wiadomość

    dev255pr___.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 10 lutego 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździnka wrote:
    Dlaczego ? Bo ile można ? Jak słyszę te imiona to niemal czuję, jak bardzo światowi chcą być rodzice :P



    cześć, mam na imię Julita, mam 27 lat i od zawsze marzyłam o tym aby zostać światowym rodzicem.
    w ramach mojej desperacji dam córce na imię Anastazja, to takie światowe a do tego jazzy, trendy i cool.
    czy teraz będę wystarczająco światowa?

    Gad Demyt! ;D ;D ;D

    Eklerka lubi tę wiadomość

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 lutego 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też wkurzają takie imiona. Ale najbardziej mnie wkurza, że większość rodziców od 5 czy 7 lat wybiera 10 tych samych imion. Czy oni nie mają świadomości, że potem co 2 dorosły człowiek będzie Filipem, a co 2 kobieta Mają? Masakra.

    Kiedy ja chodziłam do szkoły, to zawsze było kilka Agnieszek w klasie (ja mam na imię Agnieszka) i chociaż kocham to imię i uważam je za piękne, to strasznie mnie irytowało, że ludzie nigdy nas nie rozróżniali. Dlatego ja swojego dziecka na pewno nie skrzywdzę żadnym popularnym imieniem. Chciałabym, żeby każdy, kto je poznał, zapamiętał je właśnie ze względu na mało spotykane imię ;) Oczywście nie Dżesika czy Maksiu, ale może raczej w coś staromodnego czy po prostu mało popularnego.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Goździnka Koleżanka
    Postów: 51 22

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    cześć, mam na imię Julita, mam 27 lat i od zawsze marzyłam o tym aby zostać światowym rodzicem.
    w ramach mojej desperacji dam córce na imię Anastazja, to takie światowe a do tego jazzy, trendy i cool.
    czy teraz będę wystarczająco światowa?

    Gad Demyt! ;D ;D ;D

    Poruszyła mnie Twoja historia. Chociaż nie. Anastazja, zdrobniale Nastka dla mnie brzmi tragicznie i to jest moje zdanie. :) Natomiast Twoje imię jest naprawdę piękne :) I piszę to całkowicie szczerze :)

    julita lubi tę wiadomość

    dev255pr___.png
  • czekajaca000 Koleżanka
    Postów: 47 31

    Wysłany: 11 lutego 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn będzie Natanielem a córka Nadią

    bhywh371ilfltdjs.png
    4c3tflw1301snnns.png[/link]
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wymarzyłam sobie Franka, ale mąż nie wyraża zgody twierdząc, że dziecko będzie chodziło do szkoły z torbą na głowie :D
    Inne imiona dla chłopców mi się nie podobają...

    Co jak co, ale na pewno nie będę się sugerować tym jak bardzo dane imię jest popularne... Nie będę dziecka nazywać Jonaszem czy Hektorem tylko dlatego, że wokół biegają same Kubusie, Adasie czy Filipki :D

    http://gorny.edu.pl/imiona/
    polkosia wrote:
    Mnie też wkurzają takie imiona. Ale najbardziej mnie wkurza, że większość rodziców od 5 czy 7 lat wybiera 10 tych samych imion. Czy oni nie mają świadomości, że potem co 2 dorosły człowiek będzie Filipem, a co 2 kobieta Mają? Masakra.

    Kiedy ja chodziłam do szkoły, to zawsze było kilka Agnieszek w klasie (ja mam na imię Agnieszka) i chociaż kocham to imię i uważam je za piękne, to strasznie mnie irytowało, że ludzie nigdy nas nie rozróżniali. Dlatego ja swojego dziecka na pewno nie skrzywdzę żadnym popularnym imieniem. Chciałabym, żeby każdy, kto je poznał, zapamiętał je właśnie ze względu na mało spotykane imię ;) Oczywście nie Dżesika czy Maksiu, ale może raczej w coś staromodnego czy po prostu mało popularnego.

    Serio aż tak Cię to raziło? Ja wolałabym być 10 Agnieszką czy Anią niż jedyną w szkole Elżbietą ;) :/ Nic mnie bardziej nie irytowało niż słuchanie od nauczycieli "Elżuniu" gdy na fali byli "Złotopolscy" :/ Gdzie bym się nie pojawiała, to wszędzie słuchałam "Ela straciłaś/zyskałaś/zgubiłaś przyjaciela" lub "O Ela, Twoje ciało mnie onieśmiela" :/ A pomyśleć, że do dnia porodu miałam być Patrykiem... ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2015, 14:18

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • ceska Autorytet
    Postów: 653 442

    Wysłany: 12 lutego 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Dziewczynka , Aneta ( nie wiem jakoś podoba mi się ) a syn Jakub

    oar8skjod4lwslof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to sie podoba Rozalia albo Halinka :D
    Ale niestety narzeczony mowi stanowcze NIE :( :P
    A wspolne jakie wybralismy to Oliwia ;)

  • Goździnka Koleżanka
    Postów: 51 22

    Wysłany: 12 lutego 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Ja wymarzyłam sobie Franka, ale mąż nie wyraża zgody twierdząc, że dziecko będzie chodziło do szkoły z torbą na głowie :D
    Inne imiona dla chłopców mi się nie podobają...

    Co jak co, ale na pewno nie będę się sugerować tym jak bardzo dane imię jest popularne... Nie będę dziecka nazywać Jonaszem czy Hektorem tylko dlatego, że wokół biegają same Kubusie, Adasie czy Filipki :D

    http://gorny.edu.pl/imiona/



    Serio aż tak Cię to raziło? Ja wolałabym być 10 Agnieszką czy Anią niż jedyną w szkole Elżbietą ;) :/ Nic mnie bardziej nie irytowało niż słuchanie od nauczycieli "Elżuniu" gdy na fali byli "Złotopolscy" :/ Gdzie bym się nie pojawiała, to wszędzie słuchałam "Ela straciłaś/zyskałaś/zgubiłaś przyjaciela" lub "O Ela, Twoje ciało mnie onieśmiela" :/ A pomyśleć, że do dnia porodu miałam być Patrykiem... ;)
    Ja w szkole podstawowej, gimnazujm, technikum i nawet na studiach byłam jedyną Natalią :) I bardzo mnie to cieszyło. :D "Natalia gdzie masz genitalia" tez mnie czasem prześladowało :D Ale ! Jakoś na kazde imię znajdzie się wredna rymowanka :)

    dev255pr___.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 13 lutego 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździnka wrote:
    "Natalia gdzie masz genitalia" tez mnie czasem prześladowało :D Ale ! Jakoś na kazde imię znajdzie się wredna rymowanka :)


    ostatnio moja mama zapytała czy mamy jakiś pomysł na imię dla chłopczyka.
    powiedziałam, że może Antoni, Antoś, Antek?
    a mama "Antoni jajami dzwoni" :D od tej pory powtarzamy sobie z mężem ten żart i chyba obrzydziliśmy sobie to imię a tak nam się podobało :P



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 15:38

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • soraya Autorytet
    Postów: 433 581

    Wysłany: 14 lutego 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój starszy syn Szymon, mąż chciał Stasio a teściowa mówiła "Stachu kury pieją na dachu" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2015, 21:43

    kis lubi tę wiadomość

    ex2bio4pqp2v2j0d.png
    f2wlx1hpuaamvhk2.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 16 lutego 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aldona z pękniętego kondona
    Wincenty za późno wyjęty
    Edek z krainy kredek
    Magda ma gdzie ale nie ma z kim
    i pewnie jeszcze wiele rymowanek by sie znalazło :p
    Ja jestem zakochana w imionach dla dziewczynek : Zuzia (ale z tym wiąże się historia moja i mojego męża w czasie studiów gdzie obiecaliśmy sobie że córeczce damy na imię Zuzia a znaliśmy sie zaledwie 2 tygodnie więc obietnica musi być dotrzymana :))Rozalka, Aleksandra, Nina, Hania i Urszulka
    a dla chłopca: Ignaś i tylko to jedno ale mąż nie wyraża zgody :p

    kis lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Puella Autorytet
    Postów: 1112 1152

    Wysłany: 16 lutego 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulin....ja mam synka Ignasia. Na początku cala rodzina podchodziła sceptycznie, więc się wahałam..... ale teraz za nic bym nie zmieniła :p Trzeba się kierować sercem :)

    It's a Girl! - Michalinka :-)

    3i49df9htr170int.png
  • WiedźmaMaKota Autorytet
    Postów: 2584 3171

    Wysłany: 18 lutego 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się bardzo podoba Zuzia od dziecka, nawet miałam lalkę Zuzię która chodziła jak się ją za ręce trzymało :)
    Maja też mi się podoba ale moje kochanie powiedział, że to imię dla psa i za nic w świecie się nie zgodzi.
    Dla chłopca nie wiem bo zakładam, że będzie jednak Zuza :D chociaż mój coś o Janku wspominał.

    Robimy drugiego Dziedzica ;)
    3i496iye8v37prd8.png
  • WiedźmaMaKota Autorytet
    Postów: 2584 3171

    Wysłany: 18 lutego 2015, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Figenencjusz - hahaha padłam :)

    Robimy drugiego Dziedzica ;)
    3i496iye8v37prd8.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 20 lutego 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulin wrote:
    Aldona z pękniętego kondona
    Wincenty za późno wyjęty
    Edek z krainy kredek
    Magda ma gdzie ale nie ma z kim
    i pewnie jeszcze wiele rymowanek by sie znalazło :p
    Ja jestem zakochana w imionach dla dziewczynek : Zuzia (ale z tym wiąże się historia moja i mojego męża w czasie studiów gdzie obiecaliśmy sobie że córeczce damy na imię Zuzia a znaliśmy sie zaledwie 2 tygodnie więc obietnica musi być dotrzymana :))Rozalka, Aleksandra, Nina, Hania i Urszulka
    a dla chłopca: Ignaś i tylko to jedno ale mąż nie wyraża zgody :p


    hehe rozbawiłaś mnie :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że nie tylko ja mam problem :d ja również nie potrafię wybrać imienia dla chłopca, po prostu czuję że jak zobaczę dzidzię dylemat odejdzie sam :)

    być może dla chłopca Kornel, Maksymilian, Leoś, Julian chociaż mąż stanowczo chce Oliwiera :)
    dla dziewczynki: Laura, Emilia, Anastazja, Milena

    ciężki wybór :)

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 28 lutego 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dawno ustalone :D dla synów -Michał i Rafał, chociaż Mężowi podoba się też ostatnio Tobiasz.. a dla córek Zosia i Ola :) Córeczkę,którą straciliśmy nazwaliśmy Zuzia :)

    qXNVp2.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ