X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Imionka - i jest dylemat...
Odpowiedz

Imionka - i jest dylemat...

Oceń ten wątek:
  • Catyyy Ekspertka
    Postów: 201 350

    Wysłany: 20 października 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda na początku ciąży, ale imiona już wybrane :D Jeśli urodzi się chłopczyk to będzie Adaś, a jeśli urodzi się dziewczynka nazwiemy ją Natalia. Chociaż zastanawiałam się jeszcze nad imieniem Lena dla dziewczynki, cóż większość w rodzinie wybrała Natalia :)

    relgh371atn0vk9b.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 8 listopada 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie podoba Mikołaj i Ola lub Wiktoria, na drugie po nas, czyli Norbert lub Agnieszka, w zależności, czy będzie chłopczyk, czy dziewczynka. Jeszcze nie wiem, co mój mąż na to, ale chyba nie będzie miał wiele do powiedzenia. ;-) Nazwisko mamy krótkie, więc pasuje. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2014, 19:30

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 8 listopada 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nilakshi wrote:
    Zawsze chciałam pierwszą córeczkę ale kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży nigdy nie przeszło mi przez myśl, że to może być dziewczynka :) Czuję po kościach, że będzie chłopczyk :P

    Kochana, dołączyłam do Ciebie! :-D Nawet nie wiesz, jaka byłam zaskoczona!

    Ja też czuje, że będzie chłopczyk, choć zawsze chciałam dziewczynke... Od razu, jak zrobiłam test, to pomyślałam - "Jest mój Mikołaj!" :-)

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • anetaa1607 Autorytet
    Postów: 342 375

    Wysłany: 9 listopada 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już od dawna mamy wybrane kilka imion dla dziewczynki,podobają nam się Kinga,Lena,Maja,Nadia,Julia ale Julia odpada bo w około mnie są same Julie:) JA najbradziej chyba jestem za Nadią ale za to mamy problem z imieniem dla chłopca,zawsze mówiliśmy że nas syn będzie miał na imie Leo,imię mi się bardzo podoba ale z drugiej strony tak sobie myślałam jak np. napisać na torcie pierwsze urodziny Leo,Leonka,Leosia?? nie mam pojęcia, Leo za bardzo chyba się nie odmienia...więcej pomysłów na chłopca nie mamy.

    Julcia
    05.05 1766g (31tyg3dni)
    89fa27c30b.png
  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej, ja też dop w 11 tyg ale taka radość nastała, że już nawet o imionkach myślimy :) dla dziewczynki Nina, Nadia (ale połowa znajomych w ostatnim czasie dziewczynki tak nazywają, więc raczej odpada), Lenka. a dla chłopca Natan (na 1-szym miejscu :) ), Borys, Bruno

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 17 listopada 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michał i Rafał,a dla dziewczynki Zosia i Ola :)

    qXNVp2.png
  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 20 listopada 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Antoś lub Jaś, albo Zosia,Natalka, Lilli, lub Gabrysia :)

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już wybrane: Aleksander i Klara <3

    matylda08 lubi tę wiadomość

  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 21 listopada 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze dziecko miało być Igorem lub Alicją. urodził się synek, który dostał drugie imie po tatusiu więc jest Igor Piotr.

    teraz co prawda jeszcze daaaaaaaaleko do końca ciązy ale imiona za nami od jakiegoś czasu chodzą.
    dla dziewczynki:
    Jagoda, Nela, Melania, Zofia, Klara, Pola, Ida, Michalina
    dla chłopca:
    Bruno, Borys, Leon, Wit, Olaf
    ale to się wszystko może jeszcze zmienić.

    no i drugie po mnie Aleksandra lub Aleksander

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 listopada 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie będzie na pewno Maria lub Stanisław

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria, Marta albo Maja i Artur :)

  • Sista Autorytet
    Postów: 1626 2562

    Wysłany: 21 listopada 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od wielu wielu lat Tomek. Ja miałam być Tomkiem. Jeśli dziewczynka - Olga. Założyłam sobie, że imię nie będzie w pierwszej 20-tce najbardziej popularnych ;)

    3jgxdqk311yc1dpz.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2014, 18:00

    l22nmg7yw3r6qq05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie Konrad albo Liwia :)

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 25 listopada 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catyyy wrote:
    Ja co prawda na początku ciąży, ale imiona już wybrane :D Jeśli urodzi się chłopczyk to będzie Adaś, a jeśli urodzi się dziewczynka nazwiemy ją Natalia. Chociaż zastanawiałam się jeszcze nad imieniem Lena dla dziewczynki, cóż większość w rodzinie wybrała Natalia :)

    Hihi dosłownie taka parka jest u mojej siostry :) Natalka ma 5 lat a Adaś w grudniu skończy roczek :) Śliczne imiona, no ale u mnie już odpadają ;)

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli imię dziecka zależałoby ode mnie to było by Nela I Mikołaj! Jednak mąż nie jest zadowolony z mojego wyboru i tak drogą rozważań wybraliśmy Marianna i Maksymilian.

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izadora wrote:
    Ja mam duzo typow, ale to zbyt odlegla perspektywa zeby sie zastanawiac. Za to wiemy jakie imiona "wkrecimy " rodzinie :) Florka (Florentyna) Filipina i Zygmunt Władysław ! Ciekawe czy dostana zawału bardziej na wieść ciąży czy na tą absurdalną propozycje hihi.

    Niezle :) ale beda miec miny!

    Dla nas tez za wczesnie, dla chlopczyka raczej juz mam... ale dla dziewczynki hmmmmm.... jeszcze jest czas. Czasem wybiera sie imie a potem, widzi sie dzieciatko pierwszy raz i nagla zmiana :)

    M.M.K lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1704 wrote:
    Jeżeli imię dziecka zależałoby ode mnie to było by Nela I Mikołaj! Jednak mąż nie jest zadowolony z mojego wyboru i tak drogą rozważań wybraliśmy Marianna i Maksymilian.

    Bardzo ladnie Nela i Maksymilian :)

    Ania1704 lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się podoba Kuba,Mateusz,Tobiasz a dla dziewczynek Zuzanna,Magdalena,Małgosia :D
    Już się nie mogę doczekać aż poznamy płeć :D

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • hanasu Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek Anton:) Wszyscy mówią Antos Antek ale zawsze trochę inaczej.Generalnie podobają nam się twardo brzmiące imiona. Mam nadzieję, że Anton bedzie miał rodzeństwo i dzis już wiemy, że braciszek będzie miał na imię Bruno, a siostrzyczka Michalina:)

  • Libusza Znajoma
    Postów: 20 17

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ulubiony temat!
    O imionach dla dzieci myślę już chyba z 10 lat (a mam 28;))
    Od kilku lat podczytuje moje ulubione forum na temat imion http://forum.gazeta.pl/forum/f,12924,Wszystko_o_imionach.html?t=1401653476866
    W końcu jestem w ciąży i mogę myśleć o imionach już nie teoretycznie :D
    Chciałabym, żeby imię nie znajdowało się na liście 50 najpopularniejszych imion, no może ostatnia dziesiątka ;)
    https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/11689,Lena-i-Jakub-to-najpopularniejsze-imiona-mijajacego-roku.html
    Dla chłopca na pierwszym miejscu zawsze było imię Kajetan, teraz jednak w głowie siedzi też Cezary. Mój M chciałby Gustawa.
    Dla dziewczynki jest większy problem, ja chciałabym Elizę ale mój M jest na nie. Myślę też o Marcelinie, M nie ma zdania bo jeszcze o tym nie wie ;) On chciałby Marię (też jestem za). Jest jeszcze moja ukochana Anna. Tylko z Anną to sprawa jest skomplikowana ;)
    Na szczęście mamy jeszcze duuuuuuużo czasu do namysłu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 20:26

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ