X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Imionka - i jest dylemat...
Odpowiedz

Imionka - i jest dylemat...

Oceń ten wątek:
  • zosia_samosia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zafascynowana imieniem Lila dla dziewczynki i Bruno dla chłopca :)
    Za to mój ukochany chcę zrobić amerykę bez dolarów i podobają mu się wszystkie imiona które nie są polskie :P i jak tu pogodzić nasze gusta..

    Z lubi tę wiadomość

  • justi87 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam podobaja się dla synka- Adam, Adrian, mi tez podoba się Hubert, tak miał nazywać się mój "brat" gdyby nie urodziła się siostra Kinga :) a dziewczynki to ładne Marysia, Zosia, ale to moja mama :P Emilka mi się podoba a mojemu nie, woli jakąs Lilianę :)

    beti34 lubi tę wiadomość

    f2w33e3kd6yzqt0y.png
  • MartaM Autorytet
    Postów: 506 839

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi najbardziej podobają się Janek (po pradziadku i dziadku) i Zosia (po prababci), chociaż mąż trochę kręci nosem. Alternatywą dla dziewczynki jest Hania, a w przypadku chłopca jeszcze nie doszliśmy do porozumienia :P

    3jgx9jcg871bln7n.png

    l22nhdge2kkv4qrq.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o imię dla dziewczynki to z mężem jesteśmy zgodni, że będzie Alicja:) Jeśli chodzi o chłopca to temat ciągle otwarty ale podobają mi się imiona takie jak Piotr, Aleksander, Maksymilian, Krzysztof. Za to mężowi Adrian, Robert, Artur..

    agnieszka1804 lubi tę wiadomość

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze chciałam pierwszą córeczkę ale kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży nigdy nie przeszło mi przez myśl, że to może być dziewczynka :) Czuję po kościach, że będzie chłopczyk :P

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeżeli będzie dziewczynka to Estera lub Amelka, a jak chłopczyk to Oskar:)









    thgfskjop2vb1144.png

  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się podoba Zuzanna i Anna . W normalnej formie brzmią tak dostojnie, a zdrobniale tak miło :D . a jak chłopak to nie mam pojęcia, jednego już mam, to też był problem z imieniem, w końcu wyszedł Mikołaj :).
    Wogóle to jakie imię pasuje do Mikołaja ?

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
  • Niunia86 Autorytet
    Postów: 1092 2019

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak wcześniej pytałam partnera o imiona to nic nie mówił,bo twierdził,że mamy czas... Ja dla dziewczynki chciałam Amelka ale,ze właśnie się urodziła u szwagierki to odpada i zmieniłam na Oliwke :) Dla chłopca nie miała nic. Kompletna dziura w głowie. A tu nagle mój ukochany ni stąd ni zowąd mówi,ze dla chłopca chce Ignaś :) No i na razie jest Oliwka albo Ignaś :)

    iv09cbxm68yuj78z.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi się podoba dla dziewczynki Milenka, Natalia .. chłopiec Samuel .. albo Michał bo mąż się upiera przy Mcihale :)

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halinka :)

    Magda Lena (dwa imiona)

    Miał być też Seweryn ale kuzyn męża podebrał

  • shaja88 Ekspertka
    Postów: 175 321

    Wysłany: 9 września 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopiec- Marcel lub Mieszko
    Dziewczynka- Maja, Hania, Tosia ( Antonina) ;)

    w57vrjjgp900ebr8.png

    Nasz pierwszy cud 1.04.2015 Kornelia :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczynka będzie to Martynka a u chłopca były typy Mateusz lub Bartek no ale mąż stwierdził że jednak mu sie nie podobają i narazie dla chłopca nic nie mamy. Czasu mamy jeszcze wiele ale warto o tym pomyśleć :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla dziewczynki: Aniela, Majka, Zuza, Bogusia
    dla chłopca: Antoni, Jan,

    jeszcze nie doszlismy do porozumienia ;]

  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 9 września 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imiona wymyślaliśmy jeszcze zanim zaszłam w ciążę, mamy Karolinę i Marka. Mnie bardzo się podobają jeszcze Małgorzata i Alicja (tak mają moja mama i mama M., więc odpada...) i Kalina (to kategorycznie odrzucił mój M., a dla mnie jest boskie!). Co do Marka - jeszcze się wahamy, najchętniej dałabym Adaś, ale też już w rodzinie zajęte :P Aleksander jest super, można fajnie zdrabniać - Olek, Alek, Olo - ale akurat spotykałam się z jednym takim i mam same złe wspomnienia ;)

    Najlepsze jest to, że gin na pierwszej wizycie w 6t2dc powiedział, że jest zalążek ciąży bliźniaczej! Dwa razy więcej główkowania w temacie imion może nas czekać ;)

    KasiaKwiatek lubi tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Z Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 18 września 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja coreczka nosi imie Olivia Chloe , teraz jestem w drugiej ciazy (przeszczesliwa ) i tez mam dylemat jakie imie dla drugiego dziecka dla chlopczyka mam imie Thoe Anthony ale dla dziewczynki jest juz dylemat ,moze jakies propozycje ,co ladnie by wspolgralo z imieniem starszej coreczki? Pozdrawiam goraco wszystkie brzuszki ;)

    Kamila
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 18 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dla chłopca wybierzemy albo Kuba albo Michał , a dla dziewczynki Maja

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam podwójny dylemat :)
    Mam córcię Natalkę, a teraz spodziewam się dwójeczki i muszę wymyślić 3 parki, bo fajnie, żeby razem też dobrze brzmiały :)
    Dla chłopaków: Damian i Fabian, albo Hubert i Norbert
    a dla dziewczynek: Zuzanna i Adrianna
    dla parki: Michał i Michalina, albo Wiktor i Wiktoria...
    Niestety jak to w życiu bywa, mąż ma nieco inne preferencje :)
    Ale czasu jeszcze dość, żeby się dogadać:)
    Pozdrawiam wszystkie mamuśki <3 <3 <3

    Jadhira, Eli lubią tę wiadomość

  • Antuanettee Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 19 września 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej "mamuśki"...
    U nas jak będzie dziewczynka to już od dawna wiemy,
    że to będzie Tośka :)(Antonina)...
    Ogólnie coraz bardziej podobają mi się stare imiona...
    W rodzinie mieliśmy Pole (Apolonie) Ale to chyba za odważne imię, bo jeszcze nie słyszałam w obecnych czasach.
    Z nowych imion na czasie jest Mia... imię które mnie samą zaskoczyło... :)
    No i jest na "pęczki" Julek, Hanek, Oliwek, Majek... a chłopców Janków
    ostatnio wpadło mi w ucho imię Amanda ;)

    Dla chłopaka nie mam pomysłu... bardziej wiem co mi się nie podoba ;)

  • lunia79 Przyjaciółka
    Postów: 95 71

    Wysłany: 20 września 2014, 02:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    U mnie nie ma problemu z wyborem imion. Moja 4 letnia Marysia od dawna męczyła nas, że chce mieć rodzeństwo ;) a pytając ją jakie dała by imię odpowiedziała bez zastanowienia: Zuzia albo Staś :D
    Jak teraz się przytula do brzuszka to mówi: "Zuziu albo Stasiu opowiem wam bajeczkę ...." :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 03:14

    zi133e3kzeucxr7e.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ