X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr ciąży
Odpowiedz

I trymestr ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dołączam do was. Ja jestem w 6 tyg i 4 dzień. Pierwsza wizyta u ginekologa 18 marca :) no i właśnie coś zaczęło mnie mdlić i to jest bardzo nie miłe uczucie. Ale damy radę dziewczyny :)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 12 marca 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie badzie zle ale troche inaczej sobie ten watek wyobrazalam...
    Myslalam ze bedziecie sobie i innym nawzajem pomagac jak sobie radzic w I Trymestrze na przyklad jak radzic sobie z mdlosciami(jak ktos je oczywiscie ma.. ;) ) jak radzisc sobie z bolami brzucha itp...

    Troche jestem rozczarowana..

    To takie male rady odemnie.Pozbieralam informacje od poloznych,lekarza plus wlasne doswiadczenie.

    - Na bole brzucha,cos podobnych do okresowych moge wam polecic maly masaz brzucha oliwka z lawendy.Uspokaja i rozluznia...

    - Cieple (nie gorace!!)kompresy na plecy tez pomagaja na bolacy brzuch,polozna powiedziala mi ze to cieplo ktore nie wplywa bezposrednio na brzuch ale pomimo tego rozgrzewa i pomaga na bol

    - Kolejny typ dla dziewczyn mieszkajacych w DE albo dla tych co maja mozliwosc zalatwic sobie rzeczy z DE ;) na uspokojenie przy stresujacych sytuacjach ktorych mamy w I trymestrze niestety za wiele a dla naszej dzidzi raczej na dobre to nie dziala cukiereczki do ssania ;)
    Mozna je ssac co godzine i mi napeawde pomogly! jak panikowalam przy kazdym ukluciu w brzuchu..
    http://www.iv.pl/images/82543368523255243236.jpg

    - Na zaparcia tez nie zadko sie zdazaja w pierwszych 12 tygodniach polecam siemie lniane ;)

    - Kolejna ciazowa zmora mdlosci ;)
    W pierwszej ciazy nie znalam tego slowa.. W drugiej ciazy niestety posmakowalam tego co znaczy miec mdlosci a pomoglam sobie woda z cytryna.Na szklane dawalam pol cytryny :P
    Jezeli to nie pomagalo pilam ciepla woda z imbirem przygotowany wczesniej(pol godziny w zamknietym termoie zostawic,pozniej pic ;) troche ostre ale tez pomaga ;)

    - I z mojej wiedzy z ziololecznictwa pomagam sobie jeszcze herbatka z nagietka ktora przeciwdzialac poronieniom (wiadomo nie u kazdego bo nieraz natura jest niesprawiedliwa i poprostu jest tam gdzies u gory sila wyzsza ;( )

    To tyle z mojej strony ;)
    Mam nadzieje ze troche niektorym pomoge i kolejne kobitki podziela sie swoimi doswiadczeniami zeby ten watek byl dalej innym przyszlym ciezarowka pomocny ;)

    alexis, aila, Suzy Lee, KlaraM lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 marca 2013, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie dwa dni temu pęcherz delikatnie pobolewał więc jem codziennie żurawinkę i piję wodę z cytrynką, żeby zakwaśic pęcherz i powiem wam , że dolegliwości ustępują. :)

    alexis lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 12 marca 2013, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak ze spaniem? Podobno najbezpieczniej jest spac na lewej stronie? W poprzedniej ciazy sie tym nie przejmowalam, ale teraz postanowilam spac na lewej stronie, choc zawsze spalam na brzuchu/prawym boku. Jedna z rzeczy na + jest to, ze plecy powinny nas mniej bolec, mnie niestety bola, jedyna rzecza, jaka pomaga mi na bol plecow, to basen.

    Znacie jakies cwiczenia/triki na bol plecow? To nasz prawie 11tc, a plecy daja mi sie we znaki :/ (nigdy mnie plecy nie bolaly, cierpie strasznie) :(

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 12 marca 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien, dzięki za rady- napewno niektórym z nas się przydadzą...j niestety nie mam co doradzać bo nie mam ani bóli ani mdłości- nie miałam ich też w 1 ciąży...własciwie żadnych objawów oprócz bolących piersi przy dotyku...ale ból też jest do zniesienia...poza tym chyba większość z nas tutaj jest po raz pierwszy w ciąży i też raczej czekają na rady od bardziej doświadczonych (np. tych które już przez 1 trymestr szczęśliwie przeszły) niż ich udzielają...zresztą moim zdaniem, udzielanie niektórych rad może nawet komuś zaszkodzić...bo nie wszystko jest dobre dla każdego...np. jak miałam w poprzedniej ciąży krwawienie i lezałam w szpitalu na podtrzymaniu ciąży to lekarz zabronił mi masowania brzucha i ciepłych okładów na brzuch- bo powiedział, że to wzmaga skurcze macicy- szczególnie taki masaż nieumiejętnie zrobiony...więc myślę że oczywiście można mówić o swoich doświadczeniach w ciaży ale z doradzaniem bym się wstrzymała- od doradzania w takich sprawach jest raczej lekarz...a nasze rady nie każdemu i nie w każdym przypadku mogą wyjść na dobre- a po co później mieć kogoś na sumieniu?? :) tyle ode mnie- takie jest moje zdanie ale oczywiśie możecie się ze mną nie zgadzać...

    anilorak, Suzy Lee lubią tę wiadomość

    km5shdges7mhg8ze.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 12 marca 2013, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexis podkreslilam ze oklady nie gorace tylko cieple i NIE na brzuch tylko na plecy zeby nie bylo bezposredniego kontaktu z brzuchem.
    Co do masazu nie mowilam u ugniataniu brzcha czy walkowaniu go walkiem tylko o delikatnym masazu wedlug wskazowek zegara,ktore nawet robi sie niemowlakom.. i wiem od lekarza ze nie zaszkodzi bo byl to typ od lekrza ;)

    A tak pozatym pisalam o bolach menstruacyjnych a nie o sytuacji gdzie leci krew...
    Bo nawet kobieta bedaca piewszy raz w ciazy tak jak ja przy mojej pierwszej ciazy wiedzialam ze skoro mam krwawienie to ide z tym do szpitala a nie szukam na necie co zrobic z tym fantem..
    Takze prosze nie doczytuj sie czegos czego nie napisalam ;)

    alexis lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 12 marca 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    Alexis podkreslilam ze oklady nie gorace tylko cieple i NIE na brzuch tylko na plecy zeby nie bylo bezposredniego kontaktu z brzuchem.
    Co do masazu nie mowilam u ugniataniu brzcha czy walkowaniu go walkiem tylko o delikatnym masazu wedlug wskazowek zegara,ktore nawet robi sie niemowlakom.. i wiem od lekarza ze nie zaszkodzi bo byl to typ od lekrza ;)

    A tak pozatym pisalam o bolach menstruacyjnych a nie o sytuacji gdzie leci krew...
    Bo nawet kobieta bedaca piewszy raz w ciazy tak jak ja przy mojej pierwszej ciazy wiedzialam ze skoro mam krwawienie to ide z tym do szpitala a nie szukam na necie co zrobic z tym fantem..
    Takze prosze nie doczytuj sie czegos czego nie napisalam ;)

    Może masz rację- chyba przesadzam...sama nie wiem...w sumie teraz to wszystko na hormony mogę zgonic ;)

    km5shdges7mhg8ze.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 12 marca 2013, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam wlasnie lekkie bole brzucha, pisalam juz w innym watku. pielegniarka powiedziala, ze to raczej normalne w pierwszym trymestrze i mam dzwonic jesli sie nasila lub bede miec krwawienie.
    jak na razie jest ok, ale chyba i tak umowie sie z nim w tym tygodniu, bo chce zrobic pierwsze badania genetyczne, a tutaj robi sie okolo 16 tygodnia, a ja juz nie moge wytrzymac.
    jak na razie zrobilialam tylko badania krwi i sa ok.
    co do mdlosci to meczyly mnie jeszcze tydzien temu, pilam wode z odrobin soku, zeby troche smaku dodac.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 12 marca 2013, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako, że jestem wrzodowcem miałam lekkie problemy z żołądkiem. miałam ciągłe ssanie,a na lekkie mdłości pomagała mi herbata z imbirem

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 12 marca 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja miewalam mdlosci poranne,poludniowe i wieczorne jednak obylo sie bez wymioto.oprocz mycia zebow z ktorym do tej pory mam problem..przeszlam juz pierwszy trymestr ale bylo roznie.na poczatku mialam plamienie dostalam duphaston i lezalam w lozku ponad miesiac.nie kapalam sie i nie kape sie do tej pory w goracej wodzie w wannie,szybki prysznic,smarowanko i do wyrka:-) ze wzgledu na to delikatne plamienie codziennie trzymalam nogi na pufie pod katem prostym lezac na prostych plecach.ile dalam rade po pol godzinki lub dluzej.na mdlosci ktore mialam od poczatku pilam 1 miete ale rano parzylam w szklaneczce i po lyku pilam.niby z ziolami w ciazy jest roznie ale kilka lykow mnie nie zaszkodzilo i bylo zdecydowanie lepiej.oprocz tego pilam coca cole odgazowana ktora zawsze mialam kolo lozka i naprawde pomagala.nie litr na raz oczywiscie ale lyczek byl zbawienny.he.w miare mozliwosci jadlam zupy zeby sila byla..a na
    zaparcia..hmm mam do tej pory.pilam siemie lniane i wode przegotowana z rana naczczo ale niestety..lezalam i byl strasznie slaby metabolizm.jezeli chodzi o brzuszek i piersi to smaruje sie oliwka i balsamami od samego poczatku 2 razy dzinnie,delikatnie masuje te partie ciala.moja pozycja to zdecydowanie na lewym boku i jasiek miedzy kolanami.he.plecy bola ale jak nie mam spacerku.teraz jeszcze za wczesnie zeby brzusio ciazyl chociaz ja juz mam spory:-)nie biore zadnych witamin z reszta mdlosci nie pozwalaly mi brac.ze wzgledu na poczatkowe zagrozenie unikalam gimnastyki,jogi itp.jedyne co to spacerki i swierze powietrze.na baseny tez nie chodze bo to siedzisko grzybow.hehe a wole unikac infekcji,a niestety jestesmy raczej oslabione bo organizm dziala na wyzszych obrotach pod katem naszym i malenstwa w brzuszku. a ha nie odmawialam sobie spania i drzemki byly co chwile tym bardziej ze lezalam..za to teraz nie spie po nocach.hehe.ale to pozniejj jak bedziecie w drugim trymestrze:-)

    alexis lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 13 marca 2013, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    R

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 13:18

    alexis, vivien, Suzy Lee, Nina82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:39

    anilorak, alexis, vivien, fifi, Suzy Lee lubią tę wiadomość

  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 13 marca 2013, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,pomóżcie,proszę.Wczoraj odebrałam drugi wynik bety.Wartości na 6-7 tydz.są ok.Niepokoi mnie jednak przyrost hcg.
    Oto moje wyniki:
    1.03.:30741.0 U/L
    4.03.:42566.0 U/L
    Co myślicie o tym przyroście??Przyznam,że się martwię.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 13 marca 2013, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rika wrote:
    No dobra... to co ja mogę poradzić z własnego doświadczenia... Dolegliwości większych nie miałam, ale jakieś porady się znajdą:)

    1) NIE MYŚLEĆ TYLE! Cieszyć się ciążą - a i owszem, ale ograniczyć czytanie w internecie o tych "możliwych" złych rzeczach w ciąży. Internet w dzisiejszych czasach to więcej szkody niż pożytku - zwłaszcza nieumiejętnie stosowany - wpisujesz "przecięty palec" i czytasz, że umrzesz. Zwłaszcza w ciąży liczy się spokój i dobre podejście - dopóki nie dzieje się nic złego - nie wmawiajcie sobie tego na siłę. Nie macie objawów? To się cieszcie - jeszcze Wam się znudzą. Wiem co mówię - bo miałam tak samo - panikowałam okropnie, że nic nie czuję a w internecie wiadomo co piszą jak objawy znikają - i co? i na USG okazało się, że dzidzia zdrowa i spokojna w brzuszku! Bez niepotrzebnego nakręcania się.

    2) Na mdłości (choć na szczęście aż tak silnie mi nie dokuczały) - imbir - mi mąż robił owocową herbatkę i wrzucał pokrojony imbir - pomagało choć śmierdziało i smak bleee.

    3)Dużo odpoczynku, relaksu, w miarę możliwości jakieś spacery. Przede wszystkim słuchanie swojego ciała - padasz na twarz, to połóż się na chwilę, nie graj bohaterki, to nie ten czas. Dla dziewczyn, które tak jak ja są dość energiczne - zwolnijcie trochę, a bynajmniej próbujcie - jak raz mi skurcz brzucha oddał przy szybszym marszu to momentalnie się nauczyłam jak należy chodzić.

    4)I jeszcze jedna ważna sprawa o której niestety sporo dziewczyn (i ich mężczyzn) zapomina - same sobie dziecka nie zrobiłyście - więc również same nie powinnyście być w ciąży. Angażujcie Waszych mężczyzn już od początku - wtedy nie będą czuli się odsunięci od wszystkiego. Mój mąż jeździ ze mną na wszystkie badania, masuje mi plecy, nawet głupi balsam uparł się wcierać w brzuch! To naprawdę bardzo zbliża, zwłaszcza, że wbrew pozorom jest to dość trudny czas dla bliskości - choćby z powodu naszych humorków. Bądźcie w miarę możliwości w tym wszystkim razem, rozmawiajcie, czytajcie razem jak zmienia się Wasze dziecko z tygodnia na tydzień itp.

    Więcej nie poradzę, bo większych dolegliwości ciążowych nie miałam. Najbardziej chyba dolegliwości odczuł mój mąż przy burzy hormonalnej - ale teraz staram się i to choć trochę kontrolować.

    A! To tak na przyszłość w sumie - już gdzieś pisałam o tym. Weźcie do ginekologa ze sobą jakiś nośnik - jak pozwoli to nagrajcie film z USG na płytę. To jest niesamowita pamiątka. My mamy już jeden i na kolejną wizytę obowiązkowo też z płytą idziemy:)

    No te porady mi się podobają :) szczególnie 1 i 4 :) tyle, że 4 łatwiej wprowadzić w życie...z tą 1 gorzej...ale ostatnio już staram się czytac tylko te pozytywne artykuły w necie o ciąży, o rozwoju zarodka w początkowych tygodniach itp...

    Rika lubi tę wiadomość

    km5shdges7mhg8ze.png
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 13 marca 2013, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poziomka80 wrote:
    Dziewczyny,pomóżcie,proszę.Wczoraj odebrałam drugi wynik bety.Wartości na 6-7 tydz.są ok.Niepokoi mnie jednak przyrost hcg.
    Oto moje wyniki:
    1.03.:30741.0 U/L
    4.03.:42566.0 U/L
    Co myślicie o tym przyroście??Przyznam,że się martwię.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

    Poziomko za bardzo się nie znam na wynikach bety- gdzieś wyczytałam tylko, że poziom bety powinien być po 48 godzinach co najmniej 66% większy...nie denerwuj się narazie- kiedy masz wizytę u ginekologa?

    poziomka80 lubi tę wiadomość

    km5shdges7mhg8ze.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 13 marca 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexis spoko chyba sie nie zrozumialysmy ;)

    Anilorak nie chodzilo mi wylacznie porady co do dolegliwosci ale ogolne chcialam ten watek rozkrecic.... zeby dziewczyny zaczely sie dzielic swoimi spostrzezeniami i odczuciami.
    SUPER!! wypowiedz byla od Riki i o takie cos mi chodzilo!

    W pierwszych miesiacach wazny jest spokuj a my same w gliwie tworzymy sobie schizy i sie nakrecamy co wcale dzidziusiowi w rozwoju nie pomaga.. ;)
    Wiem co pisze bo druga ciaze mam bardziej stresujaca niz pierwsza..
    Dlatego chce zeby dziewczyny bedace na poczatku ciazy myslaly POZYTYWNIE!! ;)

    W naszych czasach zdecydowanie ZA DUZO uzywa sie slowa stresss :P


    anilorak, Rika lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 13 marca 2013, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 13:18

    Rika, alexis lubią tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 13 marca 2013, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka mieścisz się w normie dla tego tygodnia a mi się wydaje że gdzieś czytałam że w tak dalekim tygodniu już jest wolniejszy wzrost, ale nie mogę tego znaleźć :( Ale moim zdaniem masz bardzo wysoką betę i jest ok :)

    alexis, poziomka80 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 13 marca 2013, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak tylko 2 kreski na teście zobaczyłam poleciałam do apteki po magnez i kupiłam jeszcze tran z wątroby dorsza- pani z apteki powiedziała, że w ciąży śmiało można go zażywać, że jest bardzo dobry, itp...brałam tego tranu 2 tabletki dziennie...dopóki nie przeczytałam gdzieś w necie w artykule o diecie dla cięzarnych że nie zaleca się zażywania oleju z wątroby dorsza w 1 trymestrze ciąży...nie wiem dlaczego- nie było to wyjaśnione ale tran poszedł u mnie w odstawkę- może w 2 trymestrze znów zacznę go brać...

    km5shdges7mhg8ze.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 13 marca 2013, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Alexis i Kleopatra.Jak tylko dostałam ten drugi wynik to wyszukałam informacje.
    Wiem,że to dość wysoka beta jak na 6 tydzień,tylko ten przyrost,nawet nie 40%.Czytałam,że powyżej 6000 wolniej rośnie,ale i tak powinno podwoić się po 96 godz.
    Umówiłam się do szpitala na piątek,może mnie nie odeślą bez badania.
    Niestety nie mam dostępu do ginekologa,mieszkam w Anglii.Tutaj prowadzą ciążę od 12 tygodnia!Trudno było wyprosić betę,tylko ze względu na wcześniejsze poronienie w końcu się moja lekarka w GP zgodziła.
    Staram się nie zamartwiać na zapas i czekam do piątku.
    Dziękuję kochane:)
    Pozdrawiam.

    alexis, Nina82 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ