X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr ciąży
Odpowiedz

I trymestr ciąży

Oceń ten wątek:
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała8 wrote:
    Dokładnie jakbym o sobie czytała. Też jestem po IVF. Jak sie czijesz? Lepiej juz?
    witaj jestem w takiej samej sytuacji ale mam 6 tydzień na kiedy masz termin??

  • Kaaarooolka92 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) po długich staraniach - udało się. Jestem w 10 tygodniu, ale dopiero w 12 mam kolejne usg i cały czas boję się, czy serduszko nie stanęło.. Zrozumieją to tylko te, które tak długo jak ja i mój mąż się starały. Większości ludzi wydaje się, że pozytywny test ciążowy to wszystko. Ja jednak przez moje PCOS jestem pełna obaw. Najpierw bałam się, czy zarodek się wykształci. W 7 tygodniu była aktywność serca - odetchnęliśmy. Teraz jednak cała drżę, czy od tamtego czasu wszystko ok. Musiałam odstawić Formetic (Metforminę) i denerwuję się, jaki to miało wpływ na dzidziusia. Czy są wśród Was takie panikary jak ja? :(

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w podobnej sytuacji przed ostatnim usg w 11 tyg i 4 dniu panikowałam bo tak się bałam ale serduszko biło. Mi metforminy nie odstawili bo pomoc nie wolno i cały czas biorę glucphage lekarze w żadnym wypadku do 2 trymestru nie odstawiaja ponoć zmniejsza się ryzyko poronienia. Chociaż spotkałam się z różnymi opiniami to odpukać dziecko się rozwija. Też mam pcos.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 10:05

    27a73b5519.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny według ostatniej miesiączki to mój 6 t ( 5+0). Testy ciążowe pozytywne. Beta we wtorek 18,4, a wczoraj 52,9. Byłam dziś u ginekolog, ale nic nie zauważyła, jedynie malutki punkt, o którym powiedziała ze prawdopodobnie tutaj będzie pęcherzyk i zarodek. Kazała przyjść za 3 tygodnie. Ale ja się martwię, ze jeszcze nic nie widać. Od owulacji minęły niecale 2 tygodnie.. miałyście tak?

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila0530 wrote:
    Cześć dziewczyny według ostatniej miesiączki to mój 6 t ( 5+0). Testy ciążowe pozytywne. Beta we wtorek 18,4, a wczoraj 52,9. Byłam dziś u ginekolog, ale nic nie zauważyła, jedynie malutki punkt, o którym powiedziała ze prawdopodobnie tutaj będzie pęcherzyk i zarodek. Kazała przyjść za 3 tygodnie. Ale ja się martwię, ze jeszcze nic nie widać. Od owulacji minęły niecale 2 tygodnie.. miałyście tak?



    Spokojnie ;) najważniejsze że ginekolog już coś zauważyła, ja w 5 tyg byłam u ginekologa i też mówił że widzi taki maleńki punkcik, ale nie chce jeszcze dokładnie się wypowiadać, kolejna wizytę miałam za 2 tyg ,i już było widać serduszko :) dodam że chodzę prywatnie,myślę że i Ty mogłabyś iść za 2 tyg jeśli nie wytrzymasz tych 3 tyg :)

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mosieczka bardzo Ci dziękuje:) podniosłas mnie na duchu

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila0530 wrote:
    Mosieczka bardzo Ci dziękuje:) podniosłas mnie na duchu
    Polecam się na przyszłość :)
    tylko proszę Cię nie stresuj się, staraj się myśleć tylko pozytywnie. Stres nam nie pomaga, a wręcz szkodzi w ciąży.
    Czekam na wiadomość po kolejnej wizycie u lekarza ;)

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) na pewno dam znac!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 16:02

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka my tez się nad tym zastanawiamy 🤭
    Kurcze dziś zaczął mnie bolec brzuch jak na okres, niby ginekolog mówiła ze tak może być.. ale się martwię, bo planowo okres powinnam mieć w poniedziałek.. jakoś się boje ze poronie

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 2 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny...jestem po wizycie... i co się okazało..że są dwa pęcherzyki...o MAMO...bliźniaki!!! ale gin uprzedza, żeby nie mówić zbyt wielu osobom..dzisiaj 6 tydzień+2 dzień. Powiedziała, że po wzroście bety można było już się domyślić, a test pokazał 2 kreski 3 dni przed spodziewaną @...

    justina lubi tę wiadomość

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 2 marca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Dziewczyny, może głupie pytanie, ale jak to wygląda z seksem? Jestem w 9 tygodniu i mam straszną ochotę na seks, maz z resztą też. Jak uważacie?

    U mnie jest z tym problem bo po stosunku bolał mnie ostatnio cały dzień brzuch...

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anqa gratuluje, a jaka miałaś betę i kiedy?

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19.02-27
    20.02-57
    21.02-83
    25.02-553

    potem już nie robiłam, w czwartek były dwa pęcherzyki więc już nie sprawdzam ;)

    zi13sek29opsyrz7.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam we wtorek 18 a w czwartek 53 :)

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila0530 wrote:
    Ja miałam we wtorek 18 a w czwartek 53 :)
    gratulacje !!

    zi13sek29opsyrz7.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje :) szkoda ze nie mam szans na bliźniaki 😀

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszedł test pozytywny sześć dni przed miesiączka

  • Niksza Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 marca 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, chcialabym dolaczyc do was, to moja pierwsza ciaza I nie zle swiruje :)
    02.03 beta 67
    04.03 beta 276
    Na usg ide za 2 tygodnie ale martwie sie bo to bardzo wczesna ciaza a prace mam w warunkach ciezkich I nie wiem czy powiedziec w pracy czy jakos to wytrwac. Boje sie mowic bo za szybko na radosne nowiny a wiem, ze szefostwo nie bedzie zadowolone..

‹‹ 317 318 319 320 321
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ