X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr ciąży
Odpowiedz

I trymestr ciąży

Oceń ten wątek:
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała8 wrote:
    Dokładnie jakbym o sobie czytała. Też jestem po IVF. Jak sie czijesz? Lepiej juz?
    witaj jestem w takiej samej sytuacji ale mam 6 tydzień na kiedy masz termin??

  • Kaaarooolka92 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) po długich staraniach - udało się. Jestem w 10 tygodniu, ale dopiero w 12 mam kolejne usg i cały czas boję się, czy serduszko nie stanęło.. Zrozumieją to tylko te, które tak długo jak ja i mój mąż się starały. Większości ludzi wydaje się, że pozytywny test ciążowy to wszystko. Ja jednak przez moje PCOS jestem pełna obaw. Najpierw bałam się, czy zarodek się wykształci. W 7 tygodniu była aktywność serca - odetchnęliśmy. Teraz jednak cała drżę, czy od tamtego czasu wszystko ok. Musiałam odstawić Formetic (Metforminę) i denerwuję się, jaki to miało wpływ na dzidziusia. Czy są wśród Was takie panikary jak ja? :(

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w podobnej sytuacji przed ostatnim usg w 11 tyg i 4 dniu panikowałam bo tak się bałam ale serduszko biło. Mi metforminy nie odstawili bo pomoc nie wolno i cały czas biorę glucphage lekarze w żadnym wypadku do 2 trymestru nie odstawiaja ponoć zmniejsza się ryzyko poronienia. Chociaż spotkałam się z różnymi opiniami to odpukać dziecko się rozwija. Też mam pcos.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 10:05

    27a73b5519.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny według ostatniej miesiączki to mój 6 t ( 5+0). Testy ciążowe pozytywne. Beta we wtorek 18,4, a wczoraj 52,9. Byłam dziś u ginekolog, ale nic nie zauważyła, jedynie malutki punkt, o którym powiedziała ze prawdopodobnie tutaj będzie pęcherzyk i zarodek. Kazała przyjść za 3 tygodnie. Ale ja się martwię, ze jeszcze nic nie widać. Od owulacji minęły niecale 2 tygodnie.. miałyście tak?

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila0530 wrote:
    Cześć dziewczyny według ostatniej miesiączki to mój 6 t ( 5+0). Testy ciążowe pozytywne. Beta we wtorek 18,4, a wczoraj 52,9. Byłam dziś u ginekolog, ale nic nie zauważyła, jedynie malutki punkt, o którym powiedziała ze prawdopodobnie tutaj będzie pęcherzyk i zarodek. Kazała przyjść za 3 tygodnie. Ale ja się martwię, ze jeszcze nic nie widać. Od owulacji minęły niecale 2 tygodnie.. miałyście tak?



    Spokojnie ;) najważniejsze że ginekolog już coś zauważyła, ja w 5 tyg byłam u ginekologa i też mówił że widzi taki maleńki punkcik, ale nie chce jeszcze dokładnie się wypowiadać, kolejna wizytę miałam za 2 tyg ,i już było widać serduszko :) dodam że chodzę prywatnie,myślę że i Ty mogłabyś iść za 2 tyg jeśli nie wytrzymasz tych 3 tyg :)

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mosieczka bardzo Ci dziękuje:) podniosłas mnie na duchu

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila0530 wrote:
    Mosieczka bardzo Ci dziękuje:) podniosłas mnie na duchu
    Polecam się na przyszłość :)
    tylko proszę Cię nie stresuj się, staraj się myśleć tylko pozytywnie. Stres nam nie pomaga, a wręcz szkodzi w ciąży.
    Czekam na wiadomość po kolejnej wizycie u lekarza ;)

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) na pewno dam znac!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 16:02

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka my tez się nad tym zastanawiamy 🤭
    Kurcze dziś zaczął mnie bolec brzuch jak na okres, niby ginekolog mówiła ze tak może być.. ale się martwię, bo planowo okres powinnam mieć w poniedziałek.. jakoś się boje ze poronie

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 2 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny...jestem po wizycie... i co się okazało..że są dwa pęcherzyki...o MAMO...bliźniaki!!! ale gin uprzedza, żeby nie mówić zbyt wielu osobom..dzisiaj 6 tydzień+2 dzień. Powiedziała, że po wzroście bety można było już się domyślić, a test pokazał 2 kreski 3 dni przed spodziewaną @...

    justina lubi tę wiadomość

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 2 marca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Dziewczyny, może głupie pytanie, ale jak to wygląda z seksem? Jestem w 9 tygodniu i mam straszną ochotę na seks, maz z resztą też. Jak uważacie?

    U mnie jest z tym problem bo po stosunku bolał mnie ostatnio cały dzień brzuch...

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anqa gratuluje, a jaka miałaś betę i kiedy?

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19.02-27
    20.02-57
    21.02-83
    25.02-553

    potem już nie robiłam, w czwartek były dwa pęcherzyki więc już nie sprawdzam ;)

    zi13sek29opsyrz7.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam we wtorek 18 a w czwartek 53 :)

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila0530 wrote:
    Ja miałam we wtorek 18 a w czwartek 53 :)
    gratulacje !!

    zi13sek29opsyrz7.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje :) szkoda ze nie mam szans na bliźniaki 😀

  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszedł test pozytywny sześć dni przed miesiączka

  • Niksza Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 marca 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, chcialabym dolaczyc do was, to moja pierwsza ciaza I nie zle swiruje :)
    02.03 beta 67
    04.03 beta 276
    Na usg ide za 2 tygodnie ale martwie sie bo to bardzo wczesna ciaza a prace mam w warunkach ciezkich I nie wiem czy powiedziec w pracy czy jakos to wytrwac. Boje sie mowic bo za szybko na radosne nowiny a wiem, ze szefostwo nie bedzie zadowolone..

‹‹ 317 318 319 320 321
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ