X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr ciąży
Odpowiedz

I trymestr ciąży

Oceń ten wątek:
  • Yassine Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Dolacze i ja. Jestemnw 7t2d. :)
    Pozdrawiam!

    8889d70fad.png
  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny dolaczam do was, jestem w 5 tyg( 4tyg I 6 dni)
    martwie sie strasznie bo to moja 3 ciaza po 2 poronieniach.

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
  • kamyczek_91 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 10 lipca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) jestem tu nowa i mam pytanie. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Bylam na usg w tamtym tyg i slyszałam juz bijące serduszko. Niestety meczą mnie bóle podbrzusza i krzyza.. to normalne? też tak miałyscie?
    Troche panikuje wiem, ale w zeszlym roku mialam ciąze obumarłą w 9 tyg..
    staram sie nie mysleć, ale to silniejsze odemnie.. dajcie znać jak to jest u was?

    f2w3yx8dsvx6zz9f.png


    Aniołek (*) - kwiecień 2017 - 9 tydzień
  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 10 lipca 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamyczek_91 wrote:
    Hej dziewczyny ;) jestem tu nowa i mam pytanie. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Bylam na usg w tamtym tyg i slyszałam juz bijące serduszko. Niestety meczą mnie bóle podbrzusza i krzyza.. to normalne? też tak miałyscie?
    Troche panikuje wiem, ale w zeszlym roku mialam ciąze obumarłą w 9 tyg..
    staram sie nie mysleć, ale to silniejsze odemnie.. dajcie znać jak to jest u was?
    Czesc, bóle podbrzusza towarzyszyły mi prawie od początku ciazy, czasem czułam jakbym nosiła kamień w brzuchu. Często pojawiało sie tez kłucie i rozpieranie. Ból kręgosłupa zaczął sie troszkę pozniej, pojawia sie najczęściej wtedy gdy leżę na plecach.

  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 12 lipca 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamyczek_91 wrote:
    Hej dziewczyny ;) jestem tu nowa i mam pytanie. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Bylam na usg w tamtym tyg i slyszałam juz bijące serduszko. Niestety meczą mnie bóle podbrzusza i krzyza.. to normalne? też tak miałyscie?
    Troche panikuje wiem, ale w zeszlym roku mialam ciąze obumarłą w 9 tyg..
    staram sie nie mysleć, ale to silniejsze odemnie.. dajcie znać jak to jest u was?

    A w zeszłej ciąży miałaś może jakieś niepokojące sygnały? Jak np.plamienia? Bóle podbrzusza też mam, od zagnieżdżenia codziennie, jednego dnia częściej drugiego rzadziej, nie ma reguły.

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 16 lipca 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny jestem tu nowa ale chcialaabym sie Was poradzic. Jestem w poczatku 6 tyg ciazy. Usg jeszcze nie mialam bo dr prowadzacy stwierdzil ze na becoe wyszla ciaza ale usg pierwsze za kilka dni. Dlugo staralismy sie o dziecko i bardzo sie boje ze np. Jest to ciaza poza maciczna. Bolal mnie brzuch tak po srodku wiec sie nie martwilam bo dr mowil ze to normalne ale dzis boli mnie tak bardziej z jednej strony niestety z tejtym z ktorej przed ciaza byla jakas torbiel noe do konca wchlonieta. Czy moze ktoras z Was wie czy coaza poza maciczna jakos inaczej sie objawa czy moje objawy sa normalne? Niby za 3 dni wizyta ale chodze i ciagle mysle :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2018, 18:01

    Pelna nadziei
  • Margolia Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 28 lipca 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Dołączam do Was. Jestem w 4tyg i 2dniu ciąży, byłam u lekarza wczoraj, udało się dojrzeć pęcherzyk, następna wizyta 6-tego sierpnia i wtedy mam nadzieję usłyszeć serduszko


    Frufru lubi tę wiadomość

    RLLrp2.png
  • Panna Mery Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 29 lipca 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Z wielką radością i ja dołączam do Was! Jestem na początku 5 tygodnia :) Nie miałam jeszcze robionego pierwszego usg - lekarka zaproponowała mi termin dopiero na 10.08 - mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Przyznam szczerze, bardzo długo staraliśmy się z mężem o dziecko (prawie 2 lata), więc teraz jestem pełna obaw czy wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam Was serdecznie!

    Mery
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna Mery, my też prawie 2 lata starań i zdarzył się cud <3
    Ja wizytę u lekarza mam 9.08 i nie mogę się jej doczekać...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) jestem tu nowa i nieśmiało rozglądam się po fiolecie :) Jestem w 8 tc :D dwa dni temu słuchaliśmy serduszka naszej Kruszynki :) dwa dni temu miała 1,5 cm teraz już pewnie urosła :D Na szczęście mdłości trochę mi przeszły, ale np. mam straszną wrażliwość na zapachy i moje ukochane krewetki poszły w odstawkę :( mam straszną senność i jestem wciąż zmęczona. Męczy mnie samo to jak jestem zmęczona, rano jeszcze jest ok, ale po południu masakra. A na koniec Gratuluję wszystkim zafasolkowanym :)

    .
  • msmarmify Autorytet
    Postów: 296 185

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to i ja się dołączę :) tez po 2 latacj starań w koncu sie udało... niepokój oczywiscie nie z tsj ziemi ale jak na razie wszystko jest ok, beta od razu super przyrastala, 2 usg za nami, a 7 3:) na bole pod brzusza natychmiast dostalam luteine 2x1- mimo wysokiego progesteronu (60)! Wiec dopytujcie lekarzy, u mnie wszystko ustapilo i dzieki temu tez mocno się uspokoilam :) a to teraz najwazniejsze!! :)

  • Balerina Ekspertka
    Postów: 162 146

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, moge sie przylaczyc? Jestem w 5tym tyg i 2dni. To bedzie nasza druga dzidzia, mamy juz prawie 2latke w domu :)

  • angella908 Autorytet
    Postów: 570 931

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny tez chciałam się pochwalić, udało się za pierwszym razem teraz jestem w 5 tyg i 1 dzień to moja druga ciaZa

    Makowe Szczęście, PamMorrison lubią tę wiadomość

    mhsvj44jxrsr3ijj.png82dol6d8wb8ewah0.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angella908 wrote:
    Hej dziewczyny tez chciałam się pochwalić, udało się za pierwszym razem teraz jestem w 5 tyg i 1 dzień to moja druga ciaZa
    Gratuluję!

    .
  • Zimowaa Ekspertka
    Postów: 148 175

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim.
    Po pięciu latach starań mamy 10 tydz.
    Jesteśmy po podstawowej morfologi i badania moczu oraz cytologi. Skierowanie na usg na 31.08.
    Już nie mogę się doczekać aż dowiemy się że wszystko jest w porządku.

    Małe pytanko czy decydujecie się na dodatkowe badania prenatalne.
    Jeśli tak to jakie?

    Nam lekarz kazał dużo wypoczywać i wyluzować.

    ae4e5811f7.png

    2.10.2018 - 155g serduszko 165
    26.10.2018 -250g serduszko 135
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nam też po 5 latach starań się udało z pomocą medyczną..Jesteśmy po Ivf po drugiej procedurze..

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 16 sierpnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Z radością mogę dołączyć do Was. 7 tc. Udało nam się dzięki IVF. Z jednej strony wielką radość a z drugiej obawy o prawidłowy rozwój maluszka...
    Strasznie kręci mi się w głowie i ciężko oddycha, też tak macie?

    Mała8 lubi tę wiadomość

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja też mam pytanie, może są tu już jakieś bardziej doświadczobe mamy? Kiedy zaczęły się się lepiej czuć? Ja jestem w 8 tc i szybko się męczę, ciężko oddycham, ciągle jestem senna. Kiedy u was się skończyly te uciążliwe dolegliwości?

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm, u mnie dolegliwości tak stopniowo odchodzą :). Piersi mnie przestały boleć już w 9 tygodniu, wymioty mi przeszły w połowie 12 tygodnia. Mdłości jeszcze czasem wieczorem mam. Teraz doszły wzdęcia i sporadycznie zaparcia. A co do senności i zmęczenia to u mnie się w drugim trymestrze pogorszyło. W pierwszym trymestrze dokuczała mi bezsenność za to teraz o 21 już zasypiam, z czego jestem zadowolona bo ta bezsenność mi bardziej dokuczała :) Ale u każdej z nas objawy ustępują inaczej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2018, 12:08

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Mała8 Autorytet
    Postów: 378 226

    Wysłany: 16 września 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa88 wrote:
    Cześć dziewczyny! Z radością mogę dołączyć do Was. 7 tc. Udało nam się dzięki IVF. Z jednej strony wielką radość a z drugiej obawy o prawidłowy rozwój maluszka...
    Strasznie kręci mi się w głowie i ciężko oddycha, też tak macie?
    Dokładnie jakbym o sobie czytała. Też jestem po IVF. Jak sie czijesz? Lepiej juz?

    202312226851.png
‹‹ 317 318 319 320 321
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ