X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr ciąży
Odpowiedz

I trymestr ciąży

Oceń ten wątek:
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 10 marca 2013, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie- nie mogłam się jakoś odnaleźć na tym forum...w wątku "starania" jakoś lepiej te tematy są poukładane, dlatego postanowiłam założyć wątek na temat pierwszego trymestru ciąży- znalazłam wątek "Przebieg ciąży" i tam widzę, że wypowiadają się wszyscy...może są jeszcze osoby oprócz mnie, które chciałyby się dzielić narazie swoimi objawami, obawami, badaniami w 1 tymestrze ciaży?? Mona również założyć wątki na temat 2 i 3 trymestru- wtedy nawet łatwiej będzie coś znaleźć potrzebnego dla siebie :) pozdrawiam

    ewajoanna, iśka, angela, Smutas, Stokrotka84, Flava, Limerikowo lubią tę wiadomość

    km5shdges7mhg8ze.png
  • ewajoanna Przyjaciółka
    Postów: 70 253

    Wysłany: 10 marca 2013, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexis dobry pomysł ja też jestem na początku i myślę że to będzie super miejsce dla początkujących ciężarówek. Pozdrawiam :-)

    alexis lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wprawdzie już wkraczam na ostatnią prostą, ale gratuluję Wam dziewczyny Waszych maleńkich fasolek i życzę szczęścia i zero nerwów, bo to w niczym nie pomaga :P

    alexis, ewajoanna lubią tę wiadomość

  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 10 marca 2013, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie:)
    Fajnie,Alexis,że założyłaś taki wątek.Chętnie się do Was dołączę.
    Pozdrawiam Was dziewczyny cieplutko!

    alexis, ewajoanna, benitka lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2013, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:39

    alexis, ewajoanna lubią tę wiadomość

  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 11 marca 2013, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i już się grupka uzbierała :) mam nadzieję, że będzie nas więcej... :) Mi coś zaczęła temperatura spadać...nie dużo ale jednak...jestem ogólnie przewrażliwiona na wszystko bo już jestem po jednym poronieniu :( teraz cały czas mam jakieś obawy...ale mam nadzieję, że tym razem się uda :)
    Poza tym z objawów to tylko piersi mnie bolą przy mocniejszym dotyku i troszkę ziewam, poza tym nic...
    A Wy jak się czujecie??

    ewajoanna, Nina82 lubią tę wiadomość

    km5shdges7mhg8ze.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 marca 2013, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nas już dużo na tym forum:) Ja wprawdzie jestem już w II trymestrze, ale alexis, odnośnie tej temperatury kiedyś już pisałyśmy - spadki temperatury nie muszą świadczyć o czymś złym (ja też miałam spadki i panikowałam bardzo). Natomiast to, co mogę teraz ci polecić to wyrzucić termometr w kąt, bo to powoduje tylko tyle, że się stresujemy niepotrzebnie, jak zobaczymy jakieś spadki. Ja mierzyłam temperaturę nagminnie, kilka razy dziennie, aż w końcu stwierdziłam, że się wykończę i przestałam mierzyć.

    alexis, Limerikowo lubią tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 11 marca 2013, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    Ale nas już dużo na tym forum:) Ja wprawdzie jestem już w II trymestrze, ale alexis, odnośnie tej temperatury kiedyś już pisałyśmy - spadki temperatury nie muszą świadczyć o czymś złym (ja też miałam spadki i panikowałam bardzo). Natomiast to, co mogę teraz ci polecić to wyrzucić termometr w kąt, bo to powoduje tylko tyle, że się stresujemy niepotrzebnie, jak zobaczymy jakieś spadki. Ja mierzyłam temperaturę nagminnie, kilka razy dziennie, aż w końcu stwierdziłam, że się wykończę i przestałam mierzyć.

    Dzięki agga84aa za słowa pocieszenia :) ja mierze temp tylko 1 dziennie zaraz po przebudzeniu...ale może i rzeczywiście to tylko niepotrzebny stres dla mnie...

    km5shdges7mhg8ze.png
  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 11 marca 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też już nie mierzę temperatury, bo i po co się stresować;) w najbliższy czwartek idę na drugie usg i nie mogę się doczekać, aż zobaczę fasolkę jak urosła:)

    alexis lubi tę wiadomość

  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 11 marca 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) my jesteśmy w 11 tygodniu ciąży, w zasadzie jutro zaczynamy 12 :) Dziś kolejna wizyta u gina - 11:15 - nie mogę sie doczekać ( trochę sie stresuje ale to juz taki urok :p. Fajnie,że założyłaś taki wątek :)Powiem Wam,że pierwszy trymestr to jak siedzenie na szpilkach :P

    Nina82, karusia lubią tę wiadomość

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 11 marca 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bilibili wrote:
    hej dziewczyny :) my jesteśmy w 11 tygodniu ciąży, w zasadzie jutro zaczynamy 12 :) Dziś kolejna wizyta u gina - 11:15 - nie mogę sie doczekać ( trochę sie stresuje ale to juz taki urok :p. Fajnie,że założyłaś taki wątek :)Powiem Wam,że pierwszy trymestr to jak siedzenie na szpilkach :P

    No właśnie- ja odkąd 2 kreski zobaczyłam to siedzę jak na szpilkach...pocieszyłam się tylko wynikiem bety...bo poziom w sumie niski ale w ciągu 48 godzin podniósł się aż o 190% :) więc powinno być dobrze, nie krwawię, nie plamię,bóli nie mam podbrzusza więc chyba narazie nie mam powodów do większych zmartwień... :) chciałabym już być w 2 trymestrze... :) albo przy najmniej pod koniec 1go...czas jak leciał mi strasznie szybko, tak odkąd 2 kreski zobaczyłam ciągnie się strrasznie długo...ale to chyba norma...patrzę na Wasze suwaczki to chyba jestem tu najmłodsza jeżeli chodzi o wiek ciąży...może lepiej się poczuje jak dołącza do nas większe "świeżaczki" ode mnie ;)

    ewajoanna, Nina82 lubią tę wiadomość

    km5shdges7mhg8ze.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 11 marca 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bilibili wrote:
    hej dziewczyny :) my jesteśmy w 11 tygodniu ciąży, w zasadzie jutro zaczynamy 12 :) Dziś kolejna wizyta u gina - 11:15 - nie mogę sie doczekać ( trochę sie stresuje ale to juz taki urok :p. Fajnie,że założyłaś taki wątek :)Powiem Wam,że pierwszy trymestr to jak siedzenie na szpilkach :P

    Suwaczka twojego nie widze ale chyba jestesmy w tym samym okresie ciazy ;)
    Ja jutro tez zaczynam 12 tydzien a w srode mam Usg takze podgladanie dzidzi ;)

    Pierwszy trymest jest najbardziej stresujacy no bo jak by nie patrzec opuszcza sie ta "faze" wiekszego ryzyka
    Ale dziewczyny dacie rade!!
    Ja tez niedawno widzialam dwie kreski na tescie a juz niedlugo wchodze w II trymest ;)
    Mi tez sie strasznie dluzylo dlatego tez was rozumiem ;)

    alexis, Nina82, Pokahontaz lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 11 marca 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny....mysmy zaczynaly tutaj watek ciazowy ( czyli poczatki tego forum "ciaza" to poczatkinaszych ciaz, teraz jestesmy w koncowkach III trymestru). Gdybyscie szukaly rad lub chcialy poczytac/ zobaczyc jak radzilysmy sobie z poczatkami czy dalej z srodkiem i nasza koncowka to tematy sa poprostu chronologicznie np. Poczatkowe strony"przebieg ciazy" to wszystko o tym co teraz przerabiacie. Na poczatku bylo nas moze z 5 dziewczyn dlatego nie bylo sensu zakladac tematow dzielac na trymestry, bo wszystkie bylysmy w poczatkowych tygodniach. W sumie razem z naszymi fasolakami rozwijalo sie to forum a w szczegolnosci temat " ciaza" :-)
    Zycze wam spokojnych ciaz i samych pozytywnych informacji :-)))

    alexis, ewajoanna, Nina82, energytrip lubią tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 11 marca 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też bardzo się boję,odliczam tylko,żeby ten pierwszy trymestr minął jak najszybciej i bez problemów.Mi też temperatura spadła ze dwa razy,ale później widziałam już bijące serduszko.Temperatura może się wahać,ważne żeby nie była poniżej linii podstawowej.
    Dodam,że tak jak Ty Vivien i Alexis jestem po stracie.Trudno się cieszyć tak pełną piersią po takim doświadczeniu...
    Co do objawów to mam wrażliwe piersi,ale tylko przy dotyku,boli mnie żołądek,ale popijam siemię lniane,naprawdę pomaga-polecam.No i totalne zmęczenie i senność.
    Ściskam Was mocno:)

    alexis, ewajoanna, Nina82 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 11 marca 2013, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej a ja mam takie pytanko, może troszkę głupie ale mnie to strasznie ciekawi, czy kiedy serduszko naszej dzidzi zacznie bić, czy my to jakoś bedziemy czuły, czy to tylko podczas badań u lekarza, no i kiedy lekarz przechodzi z usg dopochwowego na brzuszkowe? :-)

  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 11 marca 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam jeszcze, że jestem w 6tyg 3 dni ciązy :-)

  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 11 marca 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fifi wrote:
    hej a ja mam takie pytanko, może troszkę głupie ale mnie to strasznie ciekawi, czy kiedy serduszko naszej dzidzi zacznie bić, czy my to jakoś bedziemy czuły, czy to tylko podczas badań u lekarza, no i kiedy lekarz przechodzi z usg dopochwowego na brzuszkowe? :-)

    Fifi, ja miałam w skończonym 6 tym tygodniu ciąży usg już przez brzuch i było widać pulsujące serduszko.Niestety sama nie możesz wyczuć serduszka dzidzi.
    Pozdrawiam:)

    fifi lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 marca 2013, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja usg przez brzuch miałam dopiero podczas I badań prenatalnych czyli w 12 tygodniu ciąży. Serduszka niestety nie czuć:)

    fifi lubi tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 11 marca 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja równiez chciała bym dowas dołączyc i wymienic sie spostrzezeniami co do 1 trymestru:)

    alexis, ewajoanna, poziomka80 lubią tę wiadomość

    event.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 11 marca 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fifi wrote:
    hej a ja mam takie pytanko, może troszkę głupie ale mnie to strasznie ciekawi, czy kiedy serduszko naszej dzidzi zacznie bić, czy my to jakoś bedziemy czuły, czy to tylko podczas badań u lekarza, no i kiedy lekarz przechodzi z usg dopochwowego na brzuszkowe? :-)

    Hej, czuc nie bedzie;) Mozna kupic taki sprzet na sluchawki, co wykrywa bicie serduszka, ale to w okolicach 3trymestru:)

    fifi lubi tę wiadomość

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ