X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr glukoza
Odpowiedz

glukoza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was ma problemy z cukrem. Mi wyszła glukoza na czczo 100. Lekarz powiedział, że to za duzo i dostałam skierowanie na dalsze badania. Martwię się, że to może wskazywać na cukrzycę ciążową.

    Maracuja
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś odebrałam badania glukozy i miałam 76 lekarz powiedział że ok :)
    Może powtórz sobie jeszcze badania i zmniejsz ilość cukrów?

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie nie jem dużo słodyczy. Sama też jestem szczupła, więc nie wiem dlaczego ten cukier taki wysoki.. Jadłam dzień wcześniej jakiegoś pączka, ale przed 15 więc nie wiem czy to mogłoby mieć aż taki wpływ..

    Maracuja
  • Gusia28 Koleżanka
    Postów: 60 91

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj odebrałam wynik i mam 89 a norma jest do 99 wiec chyba ok

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm to nie wiem czemu tak masz. Pączek raczej nie zawinił bo to za duży odstęp czasu. Ja wieczorem przed badaniem wypiłam puszkę coli i jakoś mi nie podwyższyła więc paczek o 15 tez nie powinien

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Emiliada Ekspertka
    Postów: 144 194

    Wysłany: 21 września 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 115 i strasznie się martwię... :( musze powtórzyć badanie. We wtorek idę na kolejn3 badanie. Nie wiem co robić i bardzo boj3 się o dziecko.

    f2w3s65gudn84bn0.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 27 września 2014, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 99 i też skierowanie na to badanie co się pije glukoze. Podobno ohyda :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 01:12

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 27 września 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam i mimo tego, że mam mdłości dałam radę, ale uratowało mnie wciśnięcie cytryny. Bez tego bym zwymiotowała, także naprawdę polecam.

    Maracuja
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 1 października 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja własnie miałam też zrobione badanie i wyszło mi 85 a po 1 godz 167 szok
    dzień wcześnij pierwsza była 115 po godzinie nie pobrano mi krwi bo ja writka nie wiedziałam, że nie można się ruszać :( więc wynik nie ważny
    Po tym dostałam skierowanie na glukozę , żeby sprawdzać po 1 godz po 2 i 3 ale wypić muszę 100mg a nie 50mg tak jak wcześniej i niestety nie przeży,lam tego badania wszystko zwymiotowałam
    Jutro rano na 7.00 jadę na powtórkę ale teraz biorę ze sobą wodę i cytrynę i odrazu będę siedzieć na dworze
    no i od wynikówod razu mam dietę straszną ja nie lubię jak mi czegoś nie wolno bo wtedy to chcę :(
    masakra
    trzymajcie kciuki

    marzenia się spełnią
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 7 października 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to że jest się szczupłym i nie je się słodyczy nie oznacza ze nie może być ta osoba cukrzykiem.. za cukier odpowiada praca trzuski... w związku z tym jak sobie ona nie radzi to trzeba jej pomóc poprzez podawanie np. insuliny.. moja droga mi tez wyszedł cukier powyżej normy i niestety czeka mnie krzywa cukrowa z 3 kuciami... tylko ona jest w stanie nam powiedzieć czy mamy cukrzyce czy nie.. tak samo mocz... warto jednak wziąść pod uwagę dietę... cukier jest wszędzie niestety... białe pieczywo.. makarony itp. niestety... najlepiej odrazu leczyć żeby pozostać na diecie i lekach tabletowych niż zaniedbać i brać insulinę do końca życia..


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 7 października 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam badanie na obciązenie glukozą 75g i mam wyniki :
    na czczo:97
    po godzinie :171
    Po 2 h: 148
    ginekolog powiedział że mam cukrzycę i mam skierowanie do poradni dla kobiet w ciąży chorych na cukrzyce :(

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ