X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr FRAXIPIRYNA, ACARD, ENCORTON - KTOŚ MIAŁ TAKI ZESTAW?
Odpowiedz

FRAXIPIRYNA, ACARD, ENCORTON - KTOŚ MIAŁ TAKI ZESTAW?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana8989 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, po ostatnim poronieniu i stwierdzeniu podwyzszonych przeciwciałprzeciwjądrowych ANA (najpierw mialam 1:1280, potem wzrosło do 1:5280, potem troche spadło 1:640) i stwierdzeniu dodatnich APA 1:10 dostałam encorton 5 mh do 12 tygodnia ciąży oraz przez całą ciąże mam brać zastrzyki fraxipiryne 04 i acard chyba d 32 tygodnia ciąży. Zastrzyki są straszne bo czasami wychodzą mi krwiaki przy złym wbiciu no i szczypią i troche bolą. Ale moje pytanie brzmi czy ktoras z Was miała taki asortyment? Ja starsznie się boje przy takim asortymencie porodu, że się wykrwiawie. No bo jednak te leki rozrzedzają krew. Czy któraś z Was miała poród na tych lekach przeprowadzany? Mogą być jakieś przez to komplikacje? Strasznie się boję, wolałabym być w ciąży bez tych leków. Teraz też się zastanawiam, jaki szpital wogole by wybrać żeby Ci lekarze dobrze poród przeprowadzili przy tych lekach, żeby nie trafić na jakiś konowołów. Teraz chodze naraize prywatnie do lekarza bo rywatnie nie mam jakos zaufania po ostatniej ciazy na NFZ.

    Do tego jeszcze biore luteine ale to taka małą dawke dał mi lekarz pod język bardziej chyba profilaktycznie.

    zalamana8989
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taki zestaw. A nawet jeszcze większy ;)
    Z tym, ze ja mam zastrzyki Neoparin, ale tez 0,4. Encorton az 10mg, Acard 75mg.
    Nie bój się tych leków. Wiadomo, ze lepiej byloby bez tego całego dziadostwa, ale prawde jest taka, ze dużo ciąż prowadzonych na tym zestawie kończy się dobrze. Encorton jest sterydem, ale pomaga :) Jestem po dwóch stratach i pierwszy raz na takim zestawie - maluch ma się swietnie, rosnie jak na drozdzach, serduszko jak dzwon :)
    Nie rozmawialam z ginka do ktorych tygodni będę miała te leki, ale myślę, ze jesli chodzi o poród to raczej dobrze wiedzą, ze trzeba to chwilę wcześniej odstawić byś sie nie wykrwawila. Ja ufam swojej gince i wiem, ze robi wszystko dla mojego o maluszka dobra. Oni wiedzą co robic w takich przypadkach z takim zestawem leków ;)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A metode na zastrzyki bez siniakow opracowalam następujący:
    Łapię fałd skóry, następnie wbijam igle powoli pod kątem ostrym. Po wbiciu powoli rozluzniam skórę, jednak trochę ja nadal przytrzymując i dopiero potem zaczynam wpuszczać zawartość strzykawki. Nie ma śladu. Może czasem mała czerwon kropeczka. Ale z siniakami mam spokój. Czekam tylko az poschodza te które sobie wcześniej narobilam :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ