X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Farbowanie włosów w ciąży
Odpowiedz

Farbowanie włosów w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 30 lipca 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Czy farbujecie włosy w ciąży. Ja jestem w 5 tc i zastanawiam się czy mogę poddawać się takim zabiegom. Lekarz powiedział, że można, ale nie mam do końca przekonania.

    Maracuja
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na pewno będę farbowała:) z córą farbowałam to teraz też zamierzam:)
    trzeba wybierać tylko farby bez amoniaku albo z nie dużą zawartością jego:)

    Krysti, ketka91 lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za planuje rozjasniać odrosty dopiero jak skoncze I trymestr, bo to zajmie więcej czasu i użyje się mocniejszych specyfików niż zwykłe farbowanie :)

    Ewelaa lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • Ewelaa Autorytet
    Postów: 785 787

    Wysłany: 31 lipca 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin powiedziała, żebym dała sobie spokój z farbowaniem w I trymestrze, bo dziecko jest najważniejsze.

    Sarah88 lubi tę wiadomość

    <3 <3 Nadia <3 <3
    201503291765.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 31 lipca 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam do Was Kochane pytanie związane z włosami, ale nie z farbowaniem tylko ich kondycją. Ogólnie aktualnie mam 7 tc, a moje włosy niemiłosiernie szybko się przetłuszczają. Zwykle myłam je co dwa dni, teraz dzień po umyciu już nadają się do ponownego potraktowania szamponem. Miała tak, któraś z Was może?

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 31 lipca 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak miałam, powoli jakoś wracają do normy i już tak szybko się nie przetłuszczają, jednak myję je co drugi dzień
    w zasadzie to wygląda tak mycie normalne -suchy szampon.
    Mi dodatkowo strasznie wypadają i to jest chyba najgorsze.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 31 lipca 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lwuska55592 wrote:
    Ja tak miałam, powoli jakoś wracają do normy i już tak szybko się nie przetłuszczają, jednak myję je co drugi dzień
    w zasadzie to wygląda tak mycie normalne -suchy szampon.
    Mi dodatkowo strasznie wypadają i to jest chyba najgorsze.
    Czyli jednak nie jest to jakaś anomalia i może to być spowodowane ciążą. U mnie nie wypadają jak na razie i mam nadzieję, że nie będą. Moja teściowa stosowała taką kurację z ampułkami przeciw wypadaniu i na wzmocnienie. Nie pamiętam jak się to nazywało, ale do kupienia w aptece za jakieś ok. 40-50 zł.

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • sylvia007 Autorytet
    Postów: 3395 3790

    Wysłany: 31 lipca 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justwol wrote:
    A ja mam do Was Kochane pytanie związane z włosami, ale nie z farbowaniem tylko ich kondycją. Ogólnie aktualnie mam 7 tc, a moje włosy niemiłosiernie szybko się przetłuszczają. Zwykle myłam je co dwa dni, teraz dzień po umyciu już nadają się do ponownego potraktowania szamponem. Miała tak, któraś z Was może?
    A ja wam powiem że jest nawet taki przesąd, że jeśli w ciąży włosy przetłuszczają się bardziej niż przed to znaczy, że będzie dziewczynka ;-) a co do farbowania to w pierwszym trymestrze tylko farby bez amoniaku.

    Krysti lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 28.05.2010
    Aniołek [*] 29.05.2014
    dxomio4py1pvii3n.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 31 lipca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja niestety nie mogę wybrać farby bez amoniaku, bo mam blond włosy, więc bez rozjaśniacza przy farbowaniu nie da rady zrobić dobrego koloru. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć. Średnio widzę 3 miesięczny odrost, ale boję się, że farba może zaszkodzić dziecku.

    Maracuja
  • Ewelaa Autorytet
    Postów: 785 787

    Wysłany: 31 lipca 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam włosy blond i nigdy nie farbowałam rozjaśniaczem

    <3 <3 Nadia <3 <3
    201503291765.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 31 lipca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że na stan włosów wpływają hormony i u każdej z nas może to inaczej wyglądać;>
    Na różnych etapach ciąży mogą się zmieniać pewne rzeczy.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelaa wrote:
    Ja też mam włosy blond i nigdy nie farbowałam rozjaśniaczem

    no jasne, rozumiem ale ja juz od lat mam swoją fryzjerkę u której robię włosy i nie chce mieszać niczym innym bo jestem bardzo zadowolona. Spróbuje przeczekać ten czas ..może jakoś wytrzymam. Poki co nie widać jeszcze nic poza 93mm pęcherzykiem ciążowym więc muszę zobaczyć czy w ogóle będzie zarodek..

    Maracuja
  • Smoczyca1 Autorytet
    Postów: 4406 3336

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam blond farbowane, swoje baaardzo ciemny blond i zawsze rozjaśniacz, ale teraz spróbuję sama jakoś przeżyć, ewentualnie jakaś farba bez amoniaku czy szamponetka, choć na pewno będzie mi trudno ;) Ale groszek najważniejszy :D

    f2wl3e5e702dkjeb.png

    km5shdgenaxmtus4.png

  • sylvia007 Autorytet
    Postów: 3395 3790

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smoczyca1 wrote:
    Też mam blond farbowane, swoje baaardzo ciemny blond i zawsze rozjaśniacz, ale teraz spróbuję sama jakoś przeżyć, ewentualnie jakaś farba bez amoniaku czy szamponetka, choć na pewno będzie mi trudno ;) Ale groszek najważniejszy :D
    Ja mam ciemny blond naturalne, a farbuję na jasny i odrosty też miałam zawsze robione rozjaśniaczem, a w ciąży przerzuciłam się na średni blond w I trymestrze, taka zmiana fajna jest raz na jakiś czas :-) w obecnej ciąży na razie nie mam tego problemu, bo 3 tyg temu farbowałam włosy i też mnie coś podkusiło o trochę ciemniejszy kolor, chyba przeczucie miałam ;-)

    Aniołek [*] 28.05.2010
    Aniołek [*] 29.05.2014
    dxomio4py1pvii3n.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvia007 wrote:
    A ja wam powiem że jest nawet taki przesąd, że jeśli w ciąży włosy przetłuszczają się bardziej niż przed to znaczy, że będzie dziewczynka ;-) a co do farbowania to w pierwszym trymestrze tylko farby bez amoniaku.
    też coś takiego słyszałam, że jak u kobiety się uroda pogarsza włosy i cera to może być dziewczynka ;) pożyjemy zobaczymy, najważniejsze aby zdrowe dziecko było :)

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja będe rozjaśniała włosy u fryzjera, ale dopiero jak drugi trymestr się zacznie, teraz mam duże odrosty, ale i tak mi to nie przeszkadza bo, gdy przechodziłam z brązu na blond to u nasady chciałam zostawić ciemne specjalnie

    coś takiego http://www.schwarzkopf.pl/content/dam/sk/de/home/haarfarbe/blondes_haar/farbtrends/dunklerhaaransatz/dunkler-haaransatz-artikel-2-210x270.jpg i chyba nawet teraz mam dokladnie tyle ciemnego co ona, więc jakos specjalnie mi to nie przeszkadza ;)

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja też zamierzam wytrzymać do konca I trymestru;)

    Maracuja
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja maluję bez amoniaku na jakiś ciemny blond(mój naturalny) bo mam straszne odrosty to raz a drugie że bd świadkową za chwilę na ślubie i nie za fajnie bd wyglądać z odrostami :) fryzjer ma taką farbę super i nie niszczy włosów... pięknie pachnie jak wanilia :) i dziś też idę sprobować znów pomalować tą farbą włosy :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Iness Znajoma
    Postów: 16 15

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też poczekam do końca I trymestru i wtedy się umówię do fryzjera, chociaż odrost już mi przeszkadza, ale na te upały włosy w kucyk i pocieszam się, że aż tak nie widać ;)

    74dileb4r2kqkj8b.png
    74di3e5e5pffpmoa.png
    l22ndf9h1s44c0n5.png
  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi wczoraj ginekolog po raz drugi powtorzyl by nie farbowac wlosow w 1wszym trymestrze. u mnie na szczescie odrostu nie widac wiec nie mam problemu :-)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ