X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Encorton , któś stosował i do kiedy?
Odpowiedz

Encorton , któś stosował i do kiedy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Melania05 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie. Mam 6 tydzień ciąży i 4 dzień. Musze brać od początku ciąży encorton, ponieważ mam przeciwciała ANA dodatnie. Biore dawke 5 mg do 8 tygodnia ciąży a potem mam zmniejszać przez kolejne dni na 2,5 mg. Pytanie moje brzmi jak mam to obliczyć, ponieważ teraz niby jest już 7 tydzień licząc od dnia miesiączki, ale lekarze mówią że dokładnie to jest 6 tydzień i 4 dzień. Czy ja mam stosować to 5 mg do końca 7 tygodnia i 6 dnia czy już zacząć zmeijszać dawke wcześniej? wiem troche pogmawtałam ale nie wiem jak mam to obliczać a ginekolog dopiero za tydzień

  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, ze chodzi właśnie o 7+6. Ale skoro masz ginekologa za tydzień to zdazysz zapytać. Zresztą jeśli weźmiesz jeden dzien dłużej wyższa dawke tego Encortonu to nic sie nie stanie. Ja odkąd tylko się dowiedziałam o ciąży jestem na 10mg. Nadal. Ginke mam dopiero w lipcu i pewnie wtedy bedziemy decydować o odstawieniu.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Melania05 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za wyjaśnienie. a oge wiedzieć z jakiego ty powodu bierzesz encorton?

  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwie straty, podwyższone przeciwciala antyTG i mnóstwo chorób ;) Np.padaczka, tarczyca z początkami Hashimoto, autoimmunologiczna choroba jelit, która chyba skutecznie odrzucala moje ciążę, bo zawsze od początku czułam jak moje jelita swiruja, miałam okropne skurcze. Teraz encorton juz brałam przed ciąża, co prawda w smiesznej dawce bo 1mg, ale może cos to dało? W każdym razie jest ok i niech tak zostanie, Tobie tez tego życzę :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ