X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dziewczyny pomocy!!!
Odpowiedz

Dziewczyny pomocy!!!

Oceń ten wątek:
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    jestem w 7 tygodniu ciąży ( 6tyg i 5 dni)
    Ostatnia @ miałam 5 lipca
    Dziś byłam u gina na pierwszej wizycie.
    Po zbadaniu na fotelu stwierdził że ciąża jest.
    Wysłał mnie na górę do usg ( byłam w poradni przyszpitalnej ) Lekarz który robił usg stwierdził że nic z tego nie będzie i ciąża jest martwa, Nie ma akcji serca, zarodek wyliczył na 5 tygodni i 2 dni i twierdzi że od ponad tygodnia ciążą się już nie rozwija. z wynikiem usg wróciłam do lekarza który mnie kierował na to usg i kazał mi się nie stresować, on uważa że będzie wszystko ok i za tydzień mam do niego wrócić na ponowne usg. Jestem w takich nerwach ze nie potrafie tego opisać , do domu dojechałam spłakana jak bóbr i nawet nie pamietam drogi, nie wiem co mam o tym myśleć. Pomóżcie dziewczyny co o tym sądzicie

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    współczuję Ci, że taki "lekarz " robił Ci to usg, bo to co powiedział jest bardzo nieprofesjonalne - delikatnie mówiąc. W 5 tyg u mnie był sam pecherzyk, nie było słychać serduszka i nie było zarodka. Teraz jestem w 8 i maluszek już jest. Moim zdaniem musisz poczekać przynajmniej 2-3 tyg na ponowne usg. W międzyczasie dla uspokojenia możesz zrobić sobie badanie beta hcg i powtórzyć po 48h. Jeśli będzie prawidłowo przyrastała to jest duża szansa, że wszystko będzie dobrze. Nie będę Ci mówiła, żebyś się nie stresowała, bo w takich sytuacjach to niemożliwe.Tutaj niczego się nie da przyspieszyć. Może poproś, żeby kolejne usg wykonał kto inny.

    weronika86, Krysti, gosiunia lubią tę wiadomość

    Maracuja
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy powtórzyć usg prywatnie dla świętego spokoju.
    Ten "miły lekarz" napisał tak:
    CRL 4m, 6.1 tyg
    Gs 18.5 mm 6.2 tyg
    Fhr -
    i to jest cały opis usg
    wydaje mi się ze to za mało
    opisy usg w pierwszej ciąży miałam dużo bardziej obszerne
    Doczytałam się w necie że serduszko dziecka jest widoczne dopiero gdy zarodek ma powyżej 5mm a u mnie ma 4.1
    Więc może mam jeszcze szanse zobaczyć serduszko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 16:29

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koniecznie powtórz usg. moja siostra była w identycznej sytuacji.. lekarz powiedział na usg, że śladu po ciąży nie ma ... :( ..biedna przepłakała całą noc... a na drugi dzień poszła na usg i inny lekarz stwierdził że się wszystko pięknie rozwija.. Nie załamuj się tylko idź jeszcze raz na usg.. a serduszko? w 5 tyg? to chyba za wcześnie ...

    weronika86, Krysti, gosiunia, ela lubią tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie 5 tydzień to może być za wcześnie żeby zobaczyć serduszko i zarodek. Ja byłam na usg dokładnie tydzień temu 5t3d i widać było tylko 7mm pęcherzyk ciążowy. Powtórz usg za tydzień minimum, a teraz staraj się nie przejmować. Konował jakiś, a nie lekarz !

    weronika86, gosiunia lubią tę wiadomość

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maracuja dobrze napisala. Zrob bete z krwi i kolejna po 48 h i zobacz jaki masz przyrost. Ja wchodzac do lekarza w 5 tyg nic nie widzialam a w 6 i 4 dni bilo serduszko. Jednak polozna przed wejsciem upominala mnie ze jak nie bedzie serduszka to mam sie nie stresowac i wrocic za pare dni. To tylko sprzet wiele moze nie widziec. Jak w lutym szlam na operavje ginekologiczna to do wyciecia bylo 5 cm a okazalo sie ze jak otworzyli to bylo 11 cm! A sprawdzane mialam wczesniej na 3 aparatach usg i 3 roznych lekarzach. Wszystkim wychodzilo 5 cm. Badz dobrej mysli ;)

    gosiunia lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Zrobie ponownie usg ale za 2 dni tak żeby czas dzidzia miała podrosnąć. dla sprostowania nie jestem w 5 tygodniu tylko z usg 6 tygodni i 1 dzien. Przeraża mnie to ale staram się już nie płakać :) Chce wierzyć że będzie dobrze i zobaczę serduszko :)

    Krysti lubi tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się ,będzie dobrze wszystko ,trzymam kciuki mocno i wspieram .buźki:*

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina_b wrote:
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Zrobie ponownie usg ale za 2 dni tak żeby czas dzidzia miała podrosnąć. dla sprostowania nie jestem w 5 tygodniu tylko z usg 6 tygodni i 1 dzien. Przeraża mnie to ale staram się już nie płakać :) Chce wierzyć że będzie dobrze i zobaczę serduszko :)


    Decyzja oczywiście należy do Ciebie, ale wydaje mi się, że lepiej byłoby jeszcze odczekać. Za dwa dni może jeszcze nie być widać zarodka i wtedy dopiero zaczniesz się stresować.

    Maracuja
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mysle zebys lepiej odczekala. A ta beta z krwi by byla bezpieczniejsza

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi z synkiem na ciulowatym sprzecie nie widziano serduszka w 7 tygodniu wlasnie! zostawiono mnie w szpitalu, chcieli skrobac! maz z tesciowa zabrali mnie do prywatnej kliniki na dobry sprzet a tam serce bije i to juz od tygodnia! wyskrobali by mi syna! poczekaj dzielnie a bedzie dobrze!

    Krysti, gosiunia lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maracuja wrote:
    Decyzja oczywiście należy do Ciebie, ale wydaje mi się, że lepiej byłoby jeszcze odczekać. Za dwa dni może jeszcze nie być widać zarodka i wtedy dopiero zaczniesz się stresować.
    Dzięki za info ale zarodek jest widoczny na usg.

    Krysti lubi tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika86 trochę podniosłaś mnie na duchu. Poczekam do czwartku to będzie tydzień czasu od wczorajszej wizyty i zobaczę. Umówiłam się w prywatnej klinice na usg 4 d więc zobaczymy.

    Zastanawiam się tylko bo cały czas mi siedzą słowa tego lekarza że ciąża martwa, czy nie powinno być jakiś oznak że zarodek zmarł? Wiele kobiet pisze właśnie ze występują skoki ciśnienia gorączka a przede wszystkim krwawienie lub plamienie ja u siebie takich objawów nie zaobserwowałam. Odebrałam dziś jeszcze morfologię. Lekarz u którego byłam na wizycie mówił że jeśli ciąża martwa to u kobiety leukocyty próbują zwalczyć martwy płód i są podniesione powyżej normy, ja mam granice na 4-11 mój wynik 7.9
    więc może będzie nadzieja?
    Strasznie się denerwuje. to jest jakiś koszmar!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2014, 09:45

    Krysti, weronika86 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina-b
    weronika86 dobrze mówi warto poczekać .pozdrawiam ciepło

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do czwartku jeszcze czas czekam z niecierpliwością. Jak na razie zaczęły mnie boleć całe piersi nie tylko sutki mam wstręt do mięsa i na zapachy oraz od wczoraj doszły wymioty, mam nadzieję że to dobrze wróży:)

    Krysti, MisiaMisia, Arsenka lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Agga Autorytet
    Postów: 472 423

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze;*

    3jvzhdge7ui8eco8.pngkm5sp07wzs12381t.png[/url]
    [*] 13.06.2014
    [*] 14.02.2014
  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli nie ustąpiły Ci objawy ciążowe to bardzo dobrze wróży :)

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
  • 88macola Przyjaciółka
    Postów: 102 136

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki, myśl pozytywnie!!!

    Nikoś <3 <3 <3
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ci lekarze to są świnie, ja też się najadlam strachu w pierwszej ciąży bo się okazało ze owulacje miałam w 4 tyg cyklu a nie w 2 i miałam ciążę mlodsza. Ale tez mnie straszyli pozamaciczna

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    byłam dziś u lekarza w szpitalu na wizycie. Mój fart oczywiście taki że usg 3d/4d ma awarię, więc lekarz badał mnie na 2d. Pęcherzyk urósł jak również zarodek. przy najmocniejszym przybliżeniu słychać było już serduszko. Lekarz stwierdziła że wszystko powinno być ok i idzie w dobrą stronę. Stwierdził że gdyby to był aparat 4d to byłoby już widać konkretnie akcję serca.
    Uff ulżyło mi :)
    Dzięki dziewczyny za wspieranie i słowa otuchy w ciągu tego koszmarnego tygodnia bardzo były przydatne :)

    Arsenka, justi87, Ewelcia, weronika86, mimi3, gosiunia lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ