X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dziewczyny pomocy!!!
Odpowiedz

Dziewczyny pomocy!!!

Oceń ten wątek:
  • maribel Autorytet
    Postów: 316 471

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak dobrze ze wszystko w porządku. Tylko niepotrzebnie nerwów i stresu się najadłaś.
    Rośnijcie zdrowo <3

    atdc9vvjg5na5b6o.png
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ;) specjalnie weszlam zeby sprawdzic bo pamietalam ze w czwartek masz isc :) no to gratulacje ;)

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i mam nadzieję że już nie będę mieć takich stresów :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak się cieszę :))) czekałam z niecierpliwością na tą wiadomość :)))
    ehh lekarze.. tyle stresu się biedna najadłaś :(
    Ale najważniejsze że jest dobrze
    rośnijcie zdrowo :)))

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • justi87 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, tacy lekarze nie powinni wykonywać tej pracy, nie wyobrazają sobie ile bólu moga zadać kobiecie która nie marzy o niczym innym jak o tym żeby zajść w ciążę, żeby dzidzia zdrowo rosła i to jest najważniejsze, a oni tak bez przejęcia straszą, po co to mówic takie rzeczy kiedy za wcześnie, ja byłam w 5t6d na 1 usg i tylko pęcherzyk było widać, pielęgniarka powiedziała że na 99.9 wszystko bedzie dobrze, trzeba powtórzyc za 2 tyg bo moze byc za wcześnie, po 2 tyg elegancko serdusko bije, dzidziuś miał 13 mm, szybko rośnie różnica 2 tyg i jak duzo daje, więc do tego 7 -8 tyg warto poczekać a nie stresować się tym co mówia :) widzę że chyba w podobnym stadium jesteśmy, zycze Wam wszystkiego najlepszegi i zdróweczka dla maleństwa przede wszystkim :)

    gosiunia lubi tę wiadomość

    f2w33e3kd6yzqt0y.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 5 września 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi87 wrote:
    No to super, tacy lekarze nie powinni wykonywać tej pracy, nie wyobrazają sobie ile bólu moga zadać kobiecie która nie marzy o niczym innym jak o tym żeby zajść w ciążę, żeby dzidzia zdrowo rosła i to jest najważniejsze, a oni tak bez przejęcia straszą, po co to mówic takie rzeczy kiedy za wcześnie, ja byłam w 5t6d na 1 usg i tylko pęcherzyk było widać, pielęgniarka powiedziała że na 99.9 wszystko bedzie dobrze, trzeba powtórzyc za 2 tyg bo moze byc za wcześnie, po 2 tyg elegancko serdusko bije, dzidziuś miał 13 mm, szybko rośnie różnica 2 tyg i jak duzo daje, więc do tego 7 -8 tyg warto poczekać a nie stresować się tym co mówia :) widzę że chyba w podobnym stadium jesteśmy, zycze Wam wszystkiego najlepszegi i zdróweczka dla maleństwa przede wszystkim :)
    Dzięki bardzo i my wam też życzymy wszystkiego co najlepsze. Wczoraj miałam kolejne usg. serducho widać "gołym okiem" i ma 140 uderzeń więc wszystko ok aby do końca :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2014, 16:54

    Krysti, weronika86, Mia S lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super:)))) widzisz nie trza się denerwować .pozdrawiam

  • strawberry marg Znajoma
    Postów: 21 21

    Wysłany: 12 września 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_b współczuję Ci ale na szczescie juz jest wszytko dobrze! Przejelam sie Twoja historia bo sama jstem w 5 tygodniu teraz i usg mam dopiero 23 wrzesnia i tez jeszcze nie wiem czy bedzie juz serduszko :) Bede wtedy pod koniec 6-poczatek 7 tygodnia :) uwazaj na siebie i powodzenia :)

    klaudia. lubi tę wiadomość

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 13 września 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy i pamiętaj że jeśli nie będziesz widzieć serduszka to poczekaj spokojnie tydzień lub dwa i będzie na pewno :) nie stresuj się żebyś nie przechodziła tego co ja :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz super paulinko! wiedzialam ze bedzie dobrze! teraz rosnijcie zdrowo i trzymajcie sie ciepluchno!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat tego wątku idealnie pasuje do tego ,co chcę napisać .
    Otóż po spędzonym weekendzie w Krakowie ,dzisiaj poczułam swędzenie w odbycie.
    W toalecie zauważyłam owsika, później już nic
    Chciałam zapytać czy któraś z Was miała w ciąży taką dolegliwość ? Jak się z nią rozprawić?

    A moje drugie pytanie czy jest możliwe ,żeby praktycznie nie mieć objawów a ciąża rozwijała się prawidłowo ?

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 11 listopada 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikusia wrote:
    Temat tego wątku idealnie pasuje do tego ,co chcę napisać .
    Otóż po spędzonym weekendzie w Krakowie ,dzisiaj poczułam swędzenie w odbycie.
    W toalecie zauważyłam owsika, później już nic
    Chciałam zapytać czy któraś z Was miała w ciąży taką dolegliwość ? Jak się z nią rozprawić?

    A moje drugie pytanie czy jest możliwe ,żeby praktycznie nie mieć objawów a ciąża rozwijała się prawidłowo ?


    co do drugiego pytania to tak ;)
    Nie wymiotowałam ani razu, nie czułam się gorzej, nie miałam żadnych zachcianek.
    Po jakimś czasie bolały mnie piersi to chyba jedyny objaw ciąży u mnie :p i ot przekroczyłam 30 tydzień wszystko jest dobrze, mały rozwija się super.
    Każda inaczej przeżywa ciąże i można nie mieć dolegliwości, moim zdaniem nie ma co zaprzątać sobie głowy i martwić się na zapas.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina super że wszystko w porzadku i dzieciatko rośnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ostatnią @ 8.10, owulkę w OF 29.10. 11.11 miałam na teście cień cienia, 13.11 już była wyraźniejsza 2 kreska, ale wciąż blada. Gin na pierwszej wizycie 18.11 powiedziała, że macica jest rozpulchniona jak na ciążę. Kazała wrócić 2 tygodnie później. 2.12 - po zwykłym badaniu ginekologicznym gin stwierdziła, że macica powiększona jak na 7 tc, ale dziś byłam u innego ginekologa, prywatnie (bardzo dobry lekarz), który zrobił mi USG i jest sam pęcherzyk - 6,6x4,2 mm - jego zdaniem dopiero ok. 5 tc. Kazał się nie przejmować, tylko zrobić betę 2 razy i dać mu znać, ale już zdążyłam się poryczeć, bo patrząc na wykresy z OF to raczej mało prawdopodobne, żeby była różnica 2-3 tygodni w wieku ciąży :-(
    Betę pewnie pójdę zrobić dopiero w poniedziałek, ale wydaje mi się to wszystko bez sensu :-( Tym bardziej, że mega bolące i nabrzmiałe piersi zrobiły się znów mniejsze (normalne), nie są już tak obrzmiałe, nie bolą przy zdejmowaniu stanika, a tylko przy dotyku. A pozostałych objawów praktycznie nie mam. Tylko wzmożone pragnienie i sikanie.
    Dzisiaj doszły lekkie mdłości od południa, ale podejrzewam, że to wina nerwów i bólu głowy.

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwazniejsze to nie panikowac. Moj maly na usg wychodzil 2 tyg starszy co tez nie bylo mozliwe. Poczekaj do kolejnego usg a wszystko sie unormuje. Co do piersi- tez tak mialam ze raz bolaly a innym razem wszystkie objawy zupelnie znikaly, wiec tym sie juz zupelnie nie sugeruj. Nie denerwuj sie i czekaj- to najlepsze co mozesz teraz zrobic dla malucha. Powodzenia!

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje. Ja się nie denerwuje. Po prostu jestem smutna trochę...

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica Mala wrote:
    Dziękuje. Ja się nie denerwuje. Po prostu jestem smutna trochę...

    chica, wszystko bedzie dobrze! Zobaczysz! ( chciałam napisać do Ciebie wczoraj ale Twój wykres jest niedostępny)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica Mala - dla pocieszenia, przy obecnej ciąży trafiłam w 7 tyg do szpitala z silnymi bólami brzucha - USG wykazało jedynie pęcherzyk odrobinę większy od tego, który tydzień wcześniej wykrył mój lekarz prowadzący - zostawili mnie na obserwacji - na sali byłam z dziewczyną, której ciąża była starsza od mojej o kilka dni a ona już dawno słyszała tętno = byłam pewna straty bo objawy miałam zerowe. Następnego dnia zrobiono mi ponownie USG na którym już konkretnie pojawił się zarodek z pracującym serduszkiem - czasem więc wystarczą 24 godz :)

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja dziś byłam na izbie przyjęć, bo od wczoraj miałam skurcze, a dziś pojawiło się lekkie plamienie. Wymiary na usg wyszły im nieco inne, ale tak samo 5tc. Tylko, że to nie jest możliwe, bo jakby to był 5 to musiałabym zajść w ciąże mniej więcej kilka dni lub w dniu robienia jednego z pierwszych testów...co byłoby mega dziwne.
    Dostałam jednak luteinę do brania i mam iść na ponowne usg za 7-10 dni. Zobaczymy zatem za tydzień. Dzis jestem jednak lepszej myśli i choć nadal uważam to wszystko za niemożliwe (ten 5tc), to łudzę się, że wszystko będzie ok.

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica ja mocno trzymam kciuki i wierzę, że za tydzień zobaczysz już swoje maleństwo i jego serduszko :-)

    zem3wn15az3szllg.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ