X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dolegliwości bólowe Endometriozy w ciąży
Odpowiedz

Dolegliwości bólowe Endometriozy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Po ponad roku udało mi się zajść w ciążę mając endometrioze. Mam dwie torbiele na jajniku, zrosty na więzadłach krzyżowo - macicznych. Jak przechodziłyście ciążę ? To moja pierwsza ciąża, aktualnie kończę 9 tydzień i boje się każdego bólu w obrębie brzucha. Czasem mnie coś ciągnie, kłuje, pobolewa. Oprócz tego standardowe dolegliwości bólowe. Podzielcie się doświadczeniami, może akurat jest tutaj mama która przechodziła ciążę mając endometrioze:)

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po pierwsze gratuluję ciąży, przy endometrioze możesz patrzeć na nią w kategorii prawdziwego cudu. Ja też mam endometrioze ale przechodzę ja całkowicie bezobjawowo zarówno przed operacją i ciąża jak i po niej i w niej. Z tego co wiem dolegliwości w ciąży powinny być dużo mniejsze. Wynika to z braku miesiączki i czasu progesteronu w czasie ciąży w oraznizmie. To co może dawać Ci dolegliwości to właśnie zrosty, nie wiele na to można poradzić ale jeśli dolegliwości są znaczne to oczywiście zgłoś prowadzącemu lekarzowi. Generalnie przy endometrioze dużym problemem jest zajście w ciążę jak już w niej jesteś z to idzie już z górki 😄

    Kasiak lubi tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ