X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr dobre wieści dla rodzinki
Odpowiedz

dobre wieści dla rodzinki

Oceń ten wątek:
  • kobietka26 Koleżanka
    Postów: 35 34

    Wysłany: 26 listopada 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanusia - my mamy taki sam plan ;)

    Kobietka;)
    uwo9s65g3x7q2j7w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2013, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja powiedziałam rodzicom i rodzeństwu po skończonym 12 tygodniu, czyli w zeszłym tygodniu :) Dziś powiedziałam w pracy. Reszta towarzystwa się dowie w Boże Narodzenie :)

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 28 listopada 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matce powiedziałam w 6 tygodniu po usg. Reszcie rodziny powiedziałam po drugim usg, gdzie biło już serduszko. Też niezbyt chętnie, ale wyglądałam okropnie przez mdłości i wymioty, byłam nieprzytomna na urodzinach babci. Potem pani "babcia" Janinka, która również była na imprezie rodzinnej stwierdziła: "Ty jesteś dziecko w ciąży." No i byłam wówczas w 9 tygodniu, a obok mnie bratowa w 9 miesiącu.:D

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę ze jest mój post z czerwca.... wtedy moja rodzina dowiedziała się dopiero jak byłam w szpitalu bo poroniłam. teściowa nawet nie przyszła mnie odwiedzić.... teraz moje nastawienie moze troche się zmieniło, ale nadal nie chce o tym mówić póki nie będziemy mieli pewnosci... wydaje się że święta to idelany czas... jeżeli będę miała w ręce zdjecie z usg i jeżeli lekarz powie że wsyzstko w porządku to moja rodizna dowie się w święta własnie przez zdjece które dam rodzicom. :)

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam zamia poinformować rodzinę w święta- o ile wszystko będzie ok. To będzie 8 tydz, więc nie powinni mieć pretensji, że późno

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 19 lutego 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    troszkę odnowię temat :)
    Ja jestem na początku 6 tygodnia, pierwsza wizyta usg dopiero przede mną, ale jakoś nie mam zamiaru nikogo informować o ciąży przed 12 tygodniem..
    Po 12 tygodniu powiem również w pracy...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj w klubie theagnes87 :) jesteś w tym samym terminie co ja :) do wczoraj chciałam powiedzieć rodzicom i teściom, że jestem w ciąży, ale wizyta u lekarza trochę ostudziła moją radość. Niestety jeszcze nic nie widać idę w piątek na kolejną wizytę i wtedy się okaże co i jak. Najwyżej powiemy w weekend bo ciężko mi to ukrywać, bo za dużo rzeczy robiłam do momentu aż się dowiedziałam o ciąży a teraz się wymiguję :) ale to dopiero za parę dni...

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 19 lutego 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Witaj w klubie theagnes87 :) jesteś w tym samym terminie co ja :) do wczoraj chciałam powiedzieć rodzicom i teściom, że jestem w ciąży, ale wizyta u lekarza trochę ostudziła moją radość. Niestety jeszcze nic nie widać idę w piątek na kolejną wizytę i wtedy się okaże co i jak. Najwyżej powiemy w weekend bo ciężko mi to ukrywać, bo za dużo rzeczy robiłam do momentu aż się dowiedziałam o ciąży a teraz się wymiguję :) ale to dopiero za parę dni...

    Witaj Magic,
    No ja dizś miałam iść do ginekologa...ale ksoro piszesz że u Ciebie nic jeszcze nie było iwdać to już sama nie iwem czy jest sens iść dziś...Bo u innego lekarza jestem zapisana na 24.02 więc może wtedy sobie dopiero pójdę...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 19 lutego 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja w kalendarzu mam na 24 lutego wyznaczoną pierwszą wizytę, ale ja poszłam z zamiarem zrobienia posiewu :) ja ponownie idę w piątek :) sądny dzień...

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 19 lutego 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja pójdę w poniedziałek a jak będzie dizś przyjmował lekarz to pójdę i dziś ;) ale wieści o ciąży powiem rodzienie dopiero pod koniec marca ;)

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 26 lutego 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem juz po drugiej wizycie. Malenstwo rozwija sie dobrze, ale niestety musze przyznac sie rodzicom i tesciom bo potrzebujemy ich pomocy w remoncie... ja sporo rzeczy nie moge robic :)) wiec postanowilismy ze powiemy w najblizszy piatek :) ja nie wierze w cos takiego jak przesad.. jesli istota, ktora sie rozwija ma dar zycia to bedzie zylo a ja uwazam, ze natura wie kiedy cos jest nie tak i sama dziala. To moze brzmi okrutnie ale jestem osoba moze nie strasznie wierzaca ale wierze, ze los kadzego nowego zycia jest w rekach Boga :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 26 lutego 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też nie do końca jest kwestia przesądów. U mnie na przykład przy drugiej ciąży powodem do zwłoki nie był przesąd, tylko to, że przy pierwszej ciąży powiedziałam rodzicom bardzo szybko (chyba już o tym tu pisałam...), a jak poroniłam w 7 tygodniu bodajże, to rodzice przeżywali to dużo bardziej ode mnie... I serce mi się krajało bardziej nie z powodu tego, co się wydarzyło, bo ja to sobie racjonalnie potrafiłam wytłumaczyć, podchodziłam do tego logicznie, ale dlatego, że musiałam z tego wydarzenia jeszcze pozbierać bliskie mi osoby (a z własnym bólem dużo łatwiej jest mi sobie poradzić, niż z cudzym).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 12:25

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje. Ja niestety musze miec jasna sytuacje bo potrzebujemy ich pomocy a jak nie powiem to dziwnie to bedzie wygladac jak oni beda zasuwac a ja bede sobie lezec :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, oczywiście, wszystko zależy od okoliczności. Ja rodzicom też przy tej obecnej ciąży powiedziałam po tym jak zobaczyłam serduszko, więc w okolicach 8 tygodnia, dlatego, że bardzo blisko siebie mieszkamy, a moja praca była dość intensywna i absorbująca i nie byłam w stanie udawać, że pracuję, siedząc już na L4 (choć przyszło mi to wtedy z ciężkim sercem i w głębi duszy wolałam jednak zaczekać). Ale reszta rodziny dowiedziała się po 12 tygodniu.

  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 27 lutego 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży powiedziałam szybko, za szybko, bo w 7 tygodniu. Niestety trzy tygodnie później trzeba było powiedzieć, że nic z tego nie będzie. Na szczęście powiedzieliśmy tylko rodzicom. Teraz nie powiem wcześniej jak po 12 tygodniu. Na razie muszę jeszcze powiedzieć mężowi ;)

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 1 marca 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz powiedzelismy :) ucieszyli sie po naszych ciezkich przejscisch i teraz mamy karza mi lezec i odpoczywac :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 1 marca 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę powiedzieć rodzinie dopiero na wielkanooc. Rodzinie mojego gaszka, bo po mojej stronie niestety mama już nie żyje. Moje najbliższe 2 psiapsiółki już wiedzą, bo bym oczywiście nie wytrzymała, a poza tym musiałam powiedzieć, bo będziemy przekładać wesele, a one miały kupować bilety lotnicze. Nikt ze znajomych nie wie. I nie ma potrzeby. Raz z alkoholem się wymigałam, że biore antybiotyki. Myślę, że nadal będę tak ściemniać, albo że prowadzę, albo coś jeszcze.

    Dzieciom mojego gaszka nie chcemy powiedzieć "mamy dla was njusa", bo od razu się kapną (ciągle gadamy o tym kiedy ja w końcu zajdę w ciążę). Dla nich specjalnie wstawimy (też w okolicach wielkanocy) łóżeczko do pokoju dziecka z powieszonymi dookoła ciuszkami i niech same je odkryją :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 23:16

    nezumi, Bergo lubią tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ