X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Do którego tygodnia ciązy jest sens robić BETA HCG?
Odpowiedz

Do którego tygodnia ciązy jest sens robić BETA HCG?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, jestem w ciąży i jest to 1 dzień 9 tygodnia. zrobiłam sobie badanie beta hcg i wyszlo 82141,59 mIU/ml. w porównaniu do badania które zrobiłam 7.06 gdzie wyszło prawie 15.000 jest to chyba mały przyrost. Byłam na usg 14 .06 i serduszko biło. zarodek był i miał niecały centymetr. Jutro ide powtorzyc beta hcg bo nie daje mi spokoju ale pytanie czy ono jeszcze ma prawo sie podwoic? bo jak bedzie mniej to znaczy ze cos nie tak i serduszko mogło przestac bic prawda???

    jak to wygląda z ta beta, czy jest sens mierzyc?

    pesymistka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy tak wysokich stężeniach beta NIE PODWAJA SIĘ co 48h. Przyrost jest wtedy znacznie wolniejszy. Nie ma sensu jej mierzyć w tym momencie.

  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje

    pesymistka
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 30 lipca 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile razy bada się betę, dwa wystarczy?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Pati28M Ekspertka
    Postów: 184 75

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    a ile razy bada się betę, dwa wystarczy?

    Ja dzisiaj zrobiłam 3 raz i ostatni. Ale czekanie na każdy wynik to niepewność i stres.

    Frufru lubi tę wiadomość

    73028db897a276a64fc2db8d746b4490.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 30 lipca 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie zrobiłam tylko raz, myślę że zrobię jeszcze ze dwa razy ale na pewno nie co 48h, tylko bym się niepotrzebnie stresowała.
    Ogólnie to chyba lekarze nie karzą co chwilę powtarzać bety, chyba dziewczyny same się niepotrzebnie nakręcają :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy zrobic raz i potem sprawdzić przyrost po 48h. Jesli jest ok to nie ma sensu więcej.

    anjarw lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zdania że w ogóle nie ma sensu robić tej bety ;) Test ciążowy wykrywa hormon tak samo jak w laboratorium. Po co się stresować przyrostami i normami?

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz gin mi powiedział, że badanie bety ma sens tylko do ok 5000 miu/ml, żeby wykluczyć ewentualną cp.
    Później takie badanie już nikomu nie służy a generuje stres

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    Mam pytanie, jestem w ciąży i jest to 1 dzień 9 tygodnia. zrobiłam sobie badanie beta hcg i wyszlo 82141,59 mIU/ml. w porównaniu do badania które zrobiłam 7.06 gdzie wyszło prawie 15.000 jest to chyba mały przyrost. Byłam na usg 14 .06 i serduszko biło. zarodek był i miał niecały centymetr. Jutro ide powtorzyc beta hcg bo nie daje mi spokoju ale pytanie czy ono jeszcze ma prawo sie podwoic? bo jak bedzie mniej to znaczy ze cos nie tak i serduszko mogło przestac bic prawda???

    jak to wygląda z ta beta, czy jest sens mierzyc?

    Betę HCG jest sens robić do uwidocznienia serduszka na USG. Potem nie ma sensu bo beta może rosnąc, spadać - nie ma reguły.

    Wiktoria2909 wrote:
    Jestem zdania że w ogóle nie ma sensu robić tej bety ;) Test ciążowy wykrywa hormon tak samo jak w laboratorium. Po co się stresować przyrostami i normami?

    Betę warto zrobić, choćby po to, żeby było wiadomo kiedy się na USG umówić. Ja poniżej bety 5000 mIU/ml bym nawet o wizycie nie myślała.

    Ojkaojka wrote:
    Raz gin mi powiedział, że badanie bety ma sens tylko do ok 5000 miu/ml, żeby wykluczyć ewentualną cp.
    Później takie badanie już nikomu nie służy a generuje stres

    Ciekawa teoria. Nie wiem w jaki sposób lekarz chce wykluczyć CP na podstawie bety, bo w normalnej ciąży i w CP beta może rosnąć prawidłowo, ba, nawet można uwidocznić zarodek z serduszkiem w CP. Jedyna możliwość wykluczenia CP to badanie USG/laparoskopowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 20:52

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wczesnej ciąży wystarczy zrobić 2 razy w odstepie 3 dni. Potem to już nie ma sensu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ