X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dlaczego na początku ciąży odczuwam niepokoj i kołatnie serca?
Odpowiedz

Dlaczego na początku ciąży odczuwam niepokoj i kołatnie serca?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana8989 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem niedługo zacznie mi się 6 tydzień upragnionej ciąży. Niecały rok temu jedną ciąże straciłam, więć w tej troche popadłam w paranoje. Lekarz kazał dopiero pod koniec 7 tygodnia przyjsc żeby zrobić usg czy serduszko bije. Cały czas o tym myśle, boję się ze znowu sytuacja się powtórzy i nie potrafie się zbytnio cieszyć ciążą. Staram się wogole nie myśleć o ciąży ale czasem dopada mnie uczucie lęku. Tak jak dzisiaj w nocy obudziło mnie straszne kołatanie serca, uczucie niepokoju i dusznośći, ręka mi zaczeła nawet mrowieć, ale ciśnienie miałam w normie. Boję się że to mogło zaszkodzić dziecku. Jestem tez na specjalnych lekach ponieważ mam podwyższone ANA i APA więc biore encorton, acard oraz zastrzyki frixipiryne, wiec tez mysle o tym czy sie czasem nie wykrwawie w czasie porodu, czy bedzie wszystko ok.. Czy takimi lekami moge zaszkodzic plodu?

    zalamana8989
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź do psychologa. I to nie jest złośliwość. Sama też korzystałam po poronieniu.

    zalamana8989 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • zalamana8989 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniu chodziłam do psychologa przez kilka miesięcy. Ale średnio pomógł. Bardziej pomogło mi siedzenie w domu i tłumaczenie sobie różnych rzeczy. Sama ze sobą rozmawiałam na głos i jakoś troche pomogło. W tamtej ciąży wogole się nie denerwowałam, bo byłam przekonana że jak już się w ciąże zajdzie to w niej się jest i tyle. Wiec nawet tak o siebie nie dbalam jak teraz. Teraz nie uzywam nawet lakieru do wlosow bo przecyztalam ze wdychanie go szkodzi, nie opalam sie, jem zdrowo. no ale moje mysli są czasami gdzie indziej, zalezy jaki dzien. Tylko pytanie brzmi czy na tak wczenym etapie moglam dziecku zaszkodzic ? czy moze przedawkowalam luteine? bo ja tez zaczelam brac, ale lekarz mi dal od tak profilaktycznie 2 tabletki do dwoch razy dziennie. Czytalam ze jak jest za duzo hormonu to moga byc objawy kolatania serca i uczucie leku.

    zalamana8989
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalamana8989 wrote:
    Po poronieniu chodziłam do psychologa przez kilka miesięcy. Ale średnio pomógł. Bardziej pomogło mi siedzenie w domu i tłumaczenie sobie różnych rzeczy. Sama ze sobą rozmawiałam na głos i jakoś troche pomogło. W tamtej ciąży wogole się nie denerwowałam, bo byłam przekonana że jak już się w ciąże zajdzie to w niej się jest i tyle. Wiec nawet tak o siebie nie dbalam jak teraz. Teraz nie uzywam nawet lakieru do wlosow bo przecyztalam ze wdychanie go szkodzi, nie opalam sie, jem zdrowo. no ale moje mysli są czasami gdzie indziej, zalezy jaki dzien. Tylko pytanie brzmi czy na tak wczenym etapie moglam dziecku zaszkodzic ? czy moze przedawkowalam luteine? bo ja tez zaczelam brac, ale lekarz mi dal od tak profilaktycznie 2 tabletki do dwoch razy dziennie. Czytalam ze jak jest za duzo hormonu to moga byc objawy kolatania serca i uczucie leku.

    Kilka miesięcy chodziłaś do kogoś, gdzie nie miałaś żadnych postępów? oO Są psycholodzy i psycholodzy, nie chodzi o to, żeby isć do pierwszego lepszego, tylko, żeby zrobić reaserch i wybrać takiego, który Tobie pomaga. Nieważne - zrobisz jak uważasz.

    Nie mogłaś zaszkodzić ciąży, w żaden z wymienionych sposobów, są kobiety co biorą 3x1 luteine i 3x2 duphaston więc o czym tu gadać. Natomiast to "przesadne dbanie o ciążę" i doszukiwanie się problemów to już dla mnie zbyt ciężki temat, żeby się w to zagłębiać. Sama to przerabiałam i bardzo Ci współczuję, ale sama z tego nie wyjdziesz.

    Pozdrawiam.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Nie zaszkodzilas dziecku, ani nerwami, ani objawami, ktore Cie dopadly, ani zadnymi lekami, ktore sa przypisane przez lekarza. Spokojnie.
    To o czym piszesz wyglada na objawy nerwicowe... mialam takie w trakcie ciazy (przed ciaza zreszta tez) I w znacznie silniejszym natezeniu. Konsultowalam to z dwoma lekarzami ginekologami I psychiatra I wszyscy powiedzieli, ze to nie moglo zaszkodzic dziecku.
    Jasne, ze stres nie jest wskazany w ciazy, ale tez nie powoduje odrazu jakis powiklan.
    Spokojnie.
    Rowniez polecam pomic psychologa I psychiatry w trakcie ciazy, bo moga sie zdazyc trudne chwile, a jakos trzeba te 9 miesiecy przetrwac.
    Mi zostal juz tylko miesiac...
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2018, 19:01

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • zalamana8989 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za słowa wsparcia, ja nerwicy nabawiłam sie po ostatnim poronieniu, poniewaz zadreczalam sie myslami ze to mja wina , teraz zamartwiam sie zeby sie to nie potorzylo i zeby dziecko bylo zdrowe, a potem zamartwiam sie tym ze sie zamartwialam i bledne kolo. a czytanie w internecie ze stres szkodzi, ze powdujue zanik zarodka dobija

    zalamana8989
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie musisz zasiegnac pomocy dobrego specjalisty. Ja tez korzystałam, bo poczatek ciazy byl dla mnie tragiczny. A objawy o ktorych piszesz (kolatanie serca etc) to nerwy nerwy i jeszcze raz nerwy. Nikomu to niepotrzebne, ani Tobie ani dzidziusiowi. Polecam pisanie pamietnika, tu, na bellybestfriend. Za kilka miesiecy zajrzysz i bedziesz sie sobie dziwic, ze az tak sie denerwowalas :) a dzidzius bedzie wtedy fikal w brzuszku wesolo :)

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Lusi31 1987 Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana idź do psychologa a zobaczysz że po kilku wizytach poczujesz jak lekko się żyje bez niepotrzebnego ciężaru. Objawy masz nerwicowe. Jak będziesz je hodowała to mogą nawet po ciąży Ci zostać i występować w innych sytuacjach i z innych powodów. Na prawdę bardzo Ci polecam, nie pożałujesz. Tylko jakieś opinie poczytaj żeby na kogoś dobrego trafić.

  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalamana8989 wrote:
    Dziekuje za słowa wsparcia, ja nerwicy nabawiłam sie po ostatnim poronieniu, poniewaz zadreczalam sie myslami ze to mja wina , teraz zamartwiam sie zeby sie to nie potorzylo i zeby dziecko bylo zdrowe, a potem zamartwiam sie tym ze sie zamartwialam i bledne kolo. a czytanie w internecie ze stres szkodzi, ze powdujue zanik zarodka dobija
    Bzdura. W miejscach prowadzonych konfliktów zbrojnych kobiety są narażone na przewlekły stres przez cały okres ciąży i rodzą zdrowe dzieci, są badania na ten temat. Przed zajściem w ciążę radziłabym doprowadzić do porządku swoją głowę ale teraz już za późno. Szukaj dobrego psychologa bo te 9 miesięcy będzie udręką dla Ciebie i najbliższych. Temat o ugotowaniu płodu podczas upału, bez komentarza.
    Zamiast zadręczać się polecam Ci blog Srokao.pl, uwielbiam ją, wywaliłam wszystkie drogeryjne kosmetyki, zaczęłam używać tylko tych naturalnych z dobrym składem. Żałuję, że tak późno ale lepiej późno niż wcale. Baaardzo polecam kosmetyki naturalne Nacomi, super skład i świetne kosmetyki. Ostatnio zamówiłam peeling i masełko do ciała miodowe gofry. Mistrzostwo! Pierwszy raz w życiu zachwycił mnie peeling do ciała ;) nie trzeba się po nim nawet niczym smarować bo tak nawilża skórę. Kosmetyki najtaniej wychodzą zamówione w DOZ.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 08:59

    klz9df9hvltz8vcc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ