X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Diagnoza: puste jajo płodowe (brak zarodka) 7t3d i skierowanie na zabieg
Odpowiedz

Diagnoza: puste jajo płodowe (brak zarodka) 7t3d i skierowanie na zabieg

Oceń ten wątek:
  • Ania 88 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekać czy iść na łyżeczkowanie? Proszę o porade :)

    Ania 88
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pójdź do drugiego lekarza i obowiązkowo rob betę by sprawdzić poziom i przyrost. Ja w 6t6d też miałam pęcherzyk tylko bo owulację w 25 dc miałam w 8t5d był juz 2 cm Kropek.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Ania 88 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w czwartek lekarz powiedzial ze mam przyjsc za tydz i ze jest 50/50 dzisiaj poszlam prywatnie bo nie wytrzymalam i od razu skierowanie bez zadnego tłumaczenia... :(

    Mambella, Bea Trice lubią tę wiadomość

    Ania 88
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam pierwsze puste jajo plodowe, dowiedzialam sie w 10 tyg jak poszlam na scan, zarodek od poczatku nie rozwinal sie i wchlonal dlatego puste jajo zostalo, choc objawy ciazy byly typu meteliczny posmak w ustach, brzuszek urosl ciut
    Po usg nastapilo krwawienie samoistne i poronienie, nie szlam na lyzeczkowanie, poradzilam sobie z mezem w Irl sama, tu zreszta daja w takich sytuacjach tab poronna i sla do domu..
    Bez lyzeczkowania organizm szybciej dochodzi do siebie choc walczylam 5 dni z duza goraczka i bylam na antybiotyku bo balam sie zakazenia
    oczywscie jak po 2 tyg krwawienie skonczylo sie poszlam na usg by spr czy wszystko wew macicy ok wyczyscilo sie, na szczescie tak
    w Pl jest niejako automatyczna procedura lyzeczkowania, moja kuzynka miala bedac w 5 tyg ciazy tez puste jajo :--(((((
    f2w39n73qolnajph.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2014, 15:46

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Ania 88 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic, pójdę w czwartek do lekarza i też poproszę aby dał mi jednak na poronienie bo na samą myśl, że miałbym iść na zabieg robi mi się słabo no i zawsze niesie to ryzyko jakiegoś tam uszkodzenia... no chyba że do czwartku wydarzy się cud i mój zagubiony zarodek się w końcu znajdzie :)

    Ania 88
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest taka mozliwosc ze jak piszesz zarodek sie znajdzie i oby tak bylo!!!

    idz na kolejne usg by potwierdzic 1sza diagnoze, moze zapoldnienie mialo pozniej miejsce niz wg usg

    f2w39n73qolnajph.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 00:17

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Moni& Autorytet
    Postów: 2450 4537

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_88 który to tydzien? Może jest jeszcze za wcześnie, owulacja Ci sie przesuneła? U mnie w 5 tyg tez było widac tylko sam pecherzyk a wg OM byłby to juz 7 tc z hakiem bo owulacja mi sie przesuneła 1,5 tyg. nie wszystko stracone, idz do jeszcze jedneego lekarza nie poddawaj sie zycze Ci z całego serca zeby pojawił sie zarodek!!

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Monis
    relgi09k3028465t.png[/link]
    8b9686f91d.png
  • mycha89 Autorytet
    Postów: 349 433

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 88 wrote:
    No nic, pójdę w czwartek do lekarza i też poproszę aby dał mi jednak na poronienie bo na samą myśl, że miałbym iść na zabieg robi mi się słabo no i zawsze niesie to ryzyko jakiegoś tam uszkodzenia... no chyba że do czwartku wydarzy się cud i mój zagubiony zarodek się w końcu znajdzie :)


    Ania daj znać co i jak, trzymamy kciuki! Każda z nas życzy Ci jak najlepiej, a w razie "W" nie załamuj się. Nie jesteś z problemem sama. Poza tym prawdopodobnie jest to jednorazowy przypadek i w następnym cyklu się uda. Najważniejsze,że w ogóle zaszłaś w ciążę, czyli nie masz problemów z płodnością;)! Ja w zeszłym cyklu miałam prawdopodobnie ciążę biochemiczną. Teraz się ładnie wszystko zagnieździło, ale jestem nadal przed pierwszym USG...

    Limerikowo lubi tę wiadomość



    Marcel <3
    relg2n0asfzml2iz.png>

    03.08.2017 <3
    w57vyx8d6u4jt6s0.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny taka moja rada. Moja przyjaciółka pewnego dnia oświadczyła że jest w ciąży.
    Testy pozyt., gin potwierdził wczesną ciązę. Gdy szła na drugie usg usłyszała że niestety serduszko nie bije i ze ma sie stawic na jutro na zabieg do szpitala.
    Było jej przykro ale zniosła to. Poszła wiec do szpitala i spotkała naszego znajomego który jest ginekologiem, położnikiem. Powiedziała mu o sytuacji ten zabrał ją na USG i mówi ale wszystko jest OK !! serduszko bije!! zobacz !! i wtedy to dopiero myślała ze zawału dostanie !! Kur..wa !!!! brak słów na lekarzy !! dlatego każdy taki przypadek trzeba konsultować z innymi lekarzami. Dzisiaj jej mały synuś ma już prawie dwa msc i ma się dobrze :-D i gdyby nie spotakała naszego znajomego gina który ją zbadał może by zabili jej żyjące dziecko. Jak tylko o tym piszę chce mi się normalnie ryczeć !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 12:23

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • mycha89 Autorytet
    Postów: 349 433

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama miała podobną sytuację. Fakt było to 26 lat temu, ale w dobrym szpitalu w Poznaniu... Dostała krwawienia. Tata zawiózł ją do lekarza- USG pokazało identyko- serduszko nie bije, poronienie, skierowanie na zabieg... Mama się zaryczała, tata nie dał za wygraną. Pojechali natychmiast do lekarza prywatnie - "Ależ proszę Pani, serduszko w jak najlepszym stanie,Proszę spojrzeć!". Mój brat urodził się o terminie z wagą ponad 4kg;)! Teraz ma 193cm.82kg i jest okazem zdrowia;)

    szczessciara, Limerikowo, magnolia82222 lubią tę wiadomość



    Marcel <3
    relg2n0asfzml2iz.png>

    03.08.2017 <3
    w57vyx8d6u4jt6s0.png
  • Ania 88 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jest 7t5d w czwartek bedzie 8t1d cały czas mam nadzieje :) w moim pecherzyku ciazowym jest to ciałko żołte niby powiekszone ma 7mm a powinno miec 5mm. Jeden lekarz powiedzial ze to nic za tak strasznego zas drugi ze jest to "nie botyczny" rozmiar i od razu wypisal skierowanie na ten zabieg. I kazal mi sie w poniedzialek czyli dzisiaj stawic sie na zabieg. Poczekam do czwartku może coś jeszcze z tego bedzie :)

    Ania 88
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży też miała puste jajo okazało się to prawie w 10 tyg.
    Cuda się zdarzają ;)

    Beata lubi tę wiadomość

    qq873e5erivgw16d.png
  • LayDeeK Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam do lekarza w 6 tyg i 3 dniu. Widoczny był tylko pęcherzyk z ciałkiem. Owulacje na pewno miałam ze 2-3 dni później niż standardowo. Jest szansa i nadzieja, że wszystko jest ok??

  • Ania 88 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że u Ciebie szansa jest :)
    chociaż ja bylam w 7t1d i był tylko pęcherzyk i ciałko o powiększonych rozmiarach. Jak u Ciebie z rozmiarami?

    Ania 88
  • LayDeeK Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 88 wrote:
    Ja myślę że u Ciebie szansa jest :)
    chociaż ja bylam w 7t1d i był tylko pęcherzyk i ciałko o powiększonych rozmiarach. Jak u Ciebie z rozmiarami?

    Jak u Ciebie się skończyło?

    Dziś byłam znów na USG - 7t2d. W dalszym ciągu widoczny pęcherzyk :(
    Mam czekać 2 tygodnie.

  • Ania 88 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jutro wyrok o 16, a u Ciebie coś dokładniej lekarz mowił? sa szanse?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 20:54

    Ania 88
  • Ania 88 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i tak mało czego sie spodziewam juz powinnam byc wyskrobana wedle zalecen pana doktora tak wiec jestem juz nastawiona a jutro to tylko formalnosc :(

    Ania 88
  • kasika8303 Autorytet
    Postów: 2647 2340

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania u mnie też podejrzewali puste jajo. w 7tc był tylko pęcherzyk. Do tego doszły plamienia. Tydzień później okazało się że jest zarodek i jestem w 5-6 tc, a nie w 7-8. Miał tylko 6,4 mm ale jest. Teraz czekam na serduszko. Mam ciążę cofniętą do o 3 tyg.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    c77352d493.png
    Mój kropeczek 9tc [*] 10.01.2014
    Mój 2 kropeczek 5tc [*] 26.06.2014
  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4035

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LayDeeK wrote:
    Jak u Ciebie się skończyło?

    Dziś byłam znów na USG - 7t2d. W dalszym ciągu widoczny pęcherzyk :(
    Mam czekać 2 tygodnie.
    i dobrze, że każą czekać. mi też kazali czekać prawie 2 tygodnie, bo a nóż się zarodek jeszcze pojawi.
    Broń Boże nie idź
    cie na zabieg zaraz po diagnozie! poczekajcie trochę. Bo zawsze może się zdarzyć cud..

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4035

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do zabiegu to mnie mimo, że miałam zabieg też dali tą tabletkę na poronienie. I dobrze, że mnie nie puścili po niej do domu bo lało się ze mnie strasznie. I gdyby nie zabieg to lałoby się ze 2 tygodnie. A i skurcze po tej tabletce do najprzyjemniejszych nie należą. Cieszę się, że na zabieg mnie wzięli, bo przynajmniej spokojna byłam, że wszystko się wyczyściło..

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ