X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dentysta w ciąży
Odpowiedz

Dentysta w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 13 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    mam do dokonczenia leczenia dwa zęby. W jednym wypelnienie tymczasowe, a w drugim opatrunek. Jeszcze jakieś 2-3 miesiące przed zajściem w ciąże leczyłam te zęby. Nie wiem jakie doświadczenia macie z dentystą w czasie ciąży, ogólnie się nie zaleca, ale to chyba dotyczy leczenia kanałowego. Nie wiem czy kontynuować leczenie czy zaczekać do porodu. Co o tym sądzicie?

  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży TRZEBA leczyc zęby i to koniecznie. Ja już w tej ciąży byłam dwa razy. Z tym, że ja bralan bez znieczulenia bo nie potrzebuje, ale wiem, że jest specjalne znieczulenie dla ciezarnych. Koniecznie zakoncz leczenie.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Rozia87 Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wyżej - koniecznie skończ leczenie :)

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzeba leczyć! tylko musisz powiedzieć dentyście o ciąży żeby dobrał dozwolone znieczulenie.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedzi, doczytałam się też, że II trymestr jest najlepszym momentem na leczenie zębów. Jestem w 9 tygodniu, zęby nie bolą mnie, więc poczekam do tego II trymestru.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księżna wrote:
    Dzięki za podpowiedzi, doczytałam się też, że II trymestr jest najlepszym momentem na leczenie zębów. Jestem w 9 tygodniu, zęby nie bolą mnie, więc poczekam do tego II trymestru.

    Może zamiast czytać internety zadzwoń do swojego dentysty, on Ci doradzi. Próchnica szkodzi dziecku, serio.

    ines. lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 06:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stary temat ale akurat byłam w 5tc u dentysty. Okazało się że mogę mieć kanałowe, a że nie zrobi mi prześwietlenia to dostałam lekarstwo i po porodzie mam przyjść. Jeśli wcześniej ząb był struty to późniejsze wizyty nie bolą tak, że trzeba brać znieczulenie.wiec można leczyć. Zwykle dziury można leczyć pod znieczuleniem w 2 i 3 trymestrze.
    (Piszę jakby ktoś w przyszłości potrzebował takiego info).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2019, 16:57

  • ZarazBedeMama Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to dobrze wiedzieć Sylvuszka. Starałam się wyleczyć zęby przed ciążą, ale wiadomo jak to jest.. nie zawsze jest na to czas. Teraz mnie trochę pobolewa ząb, mam bardzo wrażliwe na ciepłe napoje. Bedę cierpliwie czekać na drugi trymestr

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos leczenia kanałowego. Po otworzeniu zęba i zatruciu, kobieta w ciąży powinna przyjsc do dentysty i wyleczyć ząb (wyczyścić kanały z chorej miazgi i bakterii) a nastepnie co 3 tygodnie przychodzić aby kanały przepłukać płukanka mi dezynfekującymi kanały. Taka procedura jest konieczna, ponieważ:
    1. Nie możemy zrobić zdjęcia rtg, więc nie można zamknąć zęba materiałami uszczelniającymi kanały.
    2. Pozostawiona w zębie Marta miazga może wywołać zgorzel i przetokę ropną.
    3. "Lek" zostawiony w kanale nie jest obojętny i nie powinien pozostać w kanale dłużej niż 3 tygodnie.

    Jak macie jakieś zębowe pytania to śmiało- pracuje w gabinecie od dobrych kilku lat i mam doświadczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę.
    Temat kobiety w ciąży w gabinecie stomatologicznym ni jest mi obcy ;)

    k878 lubi tę wiadomość

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja w końcu muszę iść na scalling ... wybieram się od pół roku i się wybrać nie mogę...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz dobre zamiary, w ciąży trzeba dbać o dziąsła, ale bezpieczniej będzie jak wybierzesz się na scaling w 2 trymestrze.

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 31 marca 2019, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona-na-na wrote:
    A propos leczenia kanałowego. Po otworzeniu zęba i zatruciu, kobieta w ciąży powinna przyjsc do dentysty i wyleczyć ząb (wyczyścić kanały z chorej miazgi i bakterii) a nastepnie co 3 tygodnie przychodzić aby kanały przepłukać płukanka mi dezynfekującymi kanały. Taka procedura jest konieczna, ponieważ:
    1. Nie możemy zrobić zdjęcia rtg, więc nie można zamknąć zęba materiałami uszczelniającymi kanały.
    2. Pozostawiona w zębie Marta miazga może wywołać zgorzel i przetokę ropną.
    3. "Lek" zostawiony w kanale nie jest obojętny i nie powinien pozostać w kanale dłużej niż 3 tygodnie.

    Jak macie jakieś zębowe pytania to śmiało- pracuje w gabinecie od dobrych kilku lat i mam doświadczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę.
    Temat kobiety w ciąży w gabinecie stomatologicznym ni jest mi obcy ;)
    Cześć, a czy moglabys mi napisac jaki jest najlepszy czas na wyrwanie zęba w ciazy? Podejrzewam,ze macie jakies wytyczne w gabinetach :) Chodzi o osemke, prosty korzen, wg analizy zdjecia rtg (które mam z pazdziernika, robione przed ciaza) to lekarz twierdzi, ze ekstrakcja nie powinna byc skomplikowana.
    Boję się powiklan, ale też nie moge czekac. Teraz mam 11 tydzien.

  • AnnaB. Ekspertka
    Postów: 139 105

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa czy w ogóle można wyrywać zęby w ciąży?

    qq87hdgef1lxvnz0.png

    [*] Kornelka - 01.09.2019 r. (36tc) ❤️

    Zosia 🥰 - 20.06.2020 r. (36tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ