X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr dentysta
Odpowiedz

dentysta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Alis Autorytet
    Postów: 986 4355

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam test ciążowy i praktycznie od razu po teście zaczął mnie boleć ząb i tak sobie boli coraz bardziej, więc zaraz wybieram się do dentysty.
    Boję się, bo z tego, co wyczytałam w necie zęby mozna leczyć w II trymestrze,a w pierwszym wszystko niebezpieczne. A czuję, że to pewnie będzie jakiś wredny kanał... Leczyłyście zęby na początku ciąży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2013, 09:40

    cedr697 lubi tę wiadomość

    aY05p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przecież mogłaś taki wątek zawrzeć w " I trymest ciąży" albo "co wolno a czego nie w ciąży" Po co zakładać taki wątek, gdzie jest jedno pytanie i jedna tak naprawdę odpowiedź. Poszukaj trochę a nie rób większego bałaganu, sorry ale taka jest prawda.

    Mogłaś też jednak poszukać w internecie szybciej uzyskała byś odpowiedź.

    "Gdy zdecydujesz się na dziecko, odwiedź swojego stomatologa, zanim jeszcze zaczniesz się o nie starać. Jeśli masz chore zęby, koniecznie je wylecz (lub usuń, jeśli trzeba), bo w pierwszym trymestrze ciąży lekarze zalecają ostrożność przy wykonywaniu zabiegów czy przyjmowaniu leków (również używanych do znieczuleń). To ważne, bo początek ciąży to tzw. okres organogenezy, czyli kształtowania się dziecka; od czwartego miesiąca ono już tylko rośnie. Ponieważ nie wiadomo, jak na rozwijający się płód mogą wpływać różne leki i zabiegi, lepiej dmuchać na zimne i zadbać, by w pierwszym trymestrze leczenie nie było konieczne. By nie dać szansy próchnicy, warto poprosić dentystę, żeby po wyleczeniu zębów pokrył je fluorem. A potem trzeba bardzo dbać o higienę jamy ustnej i przychodzić na wizyty kontrolne do dentysty przynajmniej raz na trzy miesiące.
    W ciąży leczenie zębów jest konieczne

    Ciąża sprzyja próchnicy. Po pierwsze, rozwijające się dziecko zabiera mamie cenne minerały, a to osłabia jej zęby. Po drugie, kobiety w ciąży stale coś podjadają (nawet w nocy), a nie zawsze myją zęby po zjedzeniu przekąski. Zalegające w jamie ustnej resztki jedzenia niszczą zęby. Po trzecie – zmiany hormonalne, do jakich dochodzi w organizmie ciężarnej kobiety, niekorzystnie wpływają na dziąsła. Mogą się tworzyć tzw. rzekome kieszonki, w których gromadzą się resztki jedzenia i bakterie, a to początek odkładania się płytki nazębnej i tworzenia kamienia. Jeśli zatem dentysta wykryje stan zapalny dziąseł lub zmiany próchnicze w zębach, trzeba je koniecznie wyleczyć, gdyż zaniedbanie może wpłynąć niekorzystnie na organizm mamy i dziecka. Z chorego zęba bakterie mogą się rozprzestrzenić wraz z krwią po całym organizmie i przez łożysko dotrzeć do dziecka.
    Uwaga: podczas ciąży nie powinno się wykonywać zdjęć rentgenowskich – trzeba zatem dbać o zęby, by nie dopuścić do dużych zmian i by nie było konieczne prześwietlenie.
    W ciąży znieczulenie dozwolone

    Jeśli leczenie polega na wypełnieniu małego ubytku, nie ma po co obciążać organizmu lekami znieczulającymi. Lecz jeśli zabieg ma być nieprzyjemny lub bolesny, silny ból i stres mogą się negatywnie odbić na rozwijającym się płodzie, lepiej więc skorzystać ze znieczulenia. Oczywiście, im późniejsza ciąża (czyli drugi i trzeci trymestr), tym znieczulenie jest bezpieczniejsze dla dziecka. Jeśli okoliczności tego wymagają, znieczulać można też w pierwszym trymestrze. By zapobiec ewentualnemu zainicjowaniu skurczów macicy, u kobiet w ciąży lekarze stosują z reguły tzw. znieczulenia czyste, czyli bez składnika powodującego obkurczanie się naczyń krwionośnych (adrenaliny lub noradrenaliny).


    http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/przed-ciaza/W-ciazy-z-wizyta-u-dentysty_34951.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2013, 09:24

  • Alis Autorytet
    Postów: 986 4355

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok Anielka, dzięki za wpis. Mogę usunąć mojego posta, żeby tu nie zaśmiecać, ale skoro już odpisałać to chyba lepiej zostawić. Wydaje mi się, że dentysta w ciązy jest ważną sprawą i może sie w przyszłości wątek komuś przydać. Mam nadzieję, ze odezwą sie dziewczyny, które chodziły.

    Krysti lubi tę wiadomość

    aY05p2.png
  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 12 lutego 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prawda jest ze nie mozna wykonywac przeswietlenia zeba, wystarczy zalozyc specjalna kamizelke z olowiem na pacjentke i wtedy nic sie nie zdarzy zlego. Oczywiscie jezeli nie jest to wykonywane na absolutny mus mozna sobie odpuscic ale z doswiadczenia wiem ze czesto zglaszaja sie do nas pacjentki z bólem zeba i ze tego podloza tego bolu nie da sie jednoznacznie zdiagnozowac bez przeswietlenia, wowczas uwazam ze pacjentka po zalozeniu kamizelki ochronnej powinna poddac sie takiej diagnostyce tymbardziej ze zepsuty zab moze spowodowac o wiele wiecej szkody niz jedno przeswietlenie. Pozdrawiam

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się cieszę że wątek został założony :)
    W grudniu wybrałam się w końcu do dentysty i zawiesiłam staranka bo prześwietlenia, leczenie kanałowe i te sprawy. W styczniu gdy już byłam w ciąży a o niej nie wiedziałam (wpadka ;)) miałam prześwietlenie na szczęście z fartuchem i i wyczyszczone kanały. Pozostało je wypełnić i wtedy się dowiedziałam o ciąży...Mam dylemat czy czekać z tym fleczerem do drugiego trymestru czy iść teraz:/ Moja ciąża jest zagrożona i dwie wcześniejsze poroniłam więc się boję siadać na fotel to po pierwsze a po drugie mam ważne powody żeby nikt w mojej miejscowości nie dowiedział się o mojej ciąży przynajmniej do końca trymestru. Tylko się zastanawiam czy ten fleczer wytrzyma :( Co radzicie???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin kazał bezwzględnie leczyc zęby w ciązy, nie ważne w ktorym trymestrze.Leczyłam i nic nam się nie stało:)

  • Tusinka Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 13 lutego 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Ja się cieszę że wątek został założony :)
    W grudniu wybrałam się w końcu do dentysty i zawiesiłam staranka bo prześwietlenia, leczenie kanałowe i te sprawy. W styczniu gdy już byłam w ciąży a o niej nie wiedziałam (wpadka ;)) miałam prześwietlenie na szczęście z fartuchem i i wyczyszczone kanały. Pozostało je wypełnić i wtedy się dowiedziałam o ciąży...Mam dylemat czy czekać z tym fleczerem do drugiego trymestru czy iść teraz:/ Moja ciąża jest zagrożona i dwie wcześniejsze poroniłam więc się boję siadać na fotel to po pierwsze a po drugie mam ważne powody żeby nikt w mojej miejscowości nie dowiedział się o mojej ciąży przynajmniej do końca trymestru. Tylko się zastanawiam czy ten fleczer wytrzyma :( Co radzicie???


    Fleczer powinien wytrzymać. Ja w pierwszej ciazy miałam leczony ząb kanalowo w drugim miesiącu tzn zatrul mi tego zeba i wyczyscil kanaly i fleczer spokojnie wytrzymał.. dopiero 3 miesiące po porodzie dentysta dokończył leczenie i wszystko było ok :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

    uwo9dqk31moonnq6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusinka to mnie uspokoiłaś, dzięki :D <3

  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Ja się cieszę że wątek został założony :)
    W grudniu wybrałam się w końcu do dentysty i zawiesiłam staranka bo prześwietlenia, leczenie kanałowe i te sprawy. W styczniu gdy już byłam w ciąży a o niej nie wiedziałam (wpadka ;)) miałam prześwietlenie na szczęście z fartuchem i i wyczyszczone kanały. Pozostało je wypełnić i wtedy się dowiedziałam o ciąży...Mam dylemat czy czekać z tym fleczerem do drugiego trymestru czy iść teraz:/ Moja ciąża jest zagrożona i dwie wcześniejsze poroniłam więc się boję siadać na fotel to po pierwsze a po drugie mam ważne powody żeby nikt w mojej miejscowości nie dowiedział się o mojej ciąży przynajmniej do końca trymestru. Tylko się zastanawiam czy ten fleczer wytrzyma :( Co radzicie???

    Ale jak masz już poczyszczone kanały, to nawet znieczulenia nie potrzeba - możesz spokojnie leczyć.

    Ja dziś robiłam drugiego zęba. Pierwszy ze znieczuleniem w 4 tc, teraz martwy - wymiana wypełnienia bo już był bardzo zanieczyszczony od środka.

    TO wszystko leki miejscowe, nie ma zagrożenia i lepiej wyleczyć, bo popsuty ząb to dopiero potrafi szkód dziecku narobić

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka, są różne rodzaje wypełnień tymczasowych. Fleczer zachowuje szczelność przez 24 h. Oczywiście w praktyce trzyma się dłużej, od wizyty do wizyty. Niestety są duże szanse, że wypadnie a wtedy kanały błyskawicznie się zainfekują. Poza tym jest ryzyko przecieku bakteryjnego. Co masz w kanałach? Pewnie wodorotlenek wapnia? Trzeba wymieniać co 6 tygodni. Jak kanały są opracowane, to można spokojnie robić bez znieczulenia a wodorotlenek wapnia jest w 100% bezpieczny. Jak się boisz, to poczekaj do drugiego trymestru, ale wtedy koniecznie się tym zajmij. Nic już nie będzie bolało!

    Zęby z miazgą zmienioną zapalnie lub martwą są znacznie groźniejsze dla ciąży, niż znieczulenie. Kobiety w ciąży się znieczula. Ból powoduje taki wyrzut adrenaliny, że znieczulenie naprawdę redukuje ryzyko powikłań.

    Najlepszy do leczenia jest II trymestr, ale jak coś się dzieje, to zawsze leczymy.

    Pozdrawiam,
    dentysta

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 10 marca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez dostalam zgode na "zalepienie dziurki" w 12 tc :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinsleepe wrote:
    Anoolka, są różne rodzaje wypełnień tymczasowych. Fleczer zachowuje szczelność przez 24 h. Oczywiście w praktyce trzyma się dłużej, od wizyty do wizyty. Niestety są duże szanse, że wypadnie a wtedy kanały błyskawicznie się zainfekują. Poza tym jest ryzyko przecieku bakteryjnego. Co masz w kanałach? Pewnie wodorotlenek wapnia? Trzeba wymieniać co 6 tygodni. Jak kanały są opracowane, to można spokojnie robić bez znieczulenia a wodorotlenek wapnia jest w 100% bezpieczny. Jak się boisz, to poczekaj do drugiego trymestru, ale wtedy koniecznie się tym zajmij. Nic już nie będzie bolało!

    Zęby z miazgą zmienioną zapalnie lub martwą są znacznie groźniejsze dla ciąży, niż znieczulenie. Kobiety w ciąży się znieczula. Ból powoduje taki wyrzut adrenaliny, że znieczulenie naprawdę redukuje ryzyko powikłań.

    Najlepszy do leczenia jest II trymestr, ale jak coś się dzieje, to zawsze leczymy.

    Pozdrawiam,
    dentysta
    Pinsleepe jesteś tu jeszcze????
    Byłam dziś u dentystki i jak powiedziałam o swojej arytmii ciążowej to pani dr stwierdziła że trzeba wyrwać dwa zęby bo w szczególności jeden z nich może być przyczyną problemów z sercem. I teraz pytanie czy w ciąży można wyrywać zęby?

  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży można usuwać zęby, najlepiej w drugim trymestrze, więc akurat. Zęby mogą nasilać schorzenia kardiologiczne (i nie tylko). Jeśli masz tylko czynnościowe zaburzenia, bez stwierdzenia wad zastawkowych, to pewnie trochę na wyrost jest nazywanie tego zęba przyczyną, ale na pewno nie pomaga. Czasami zaleca się wziąć antybiotyk przed zabiegiem, ale to raczej jeśli są stwierdzone konkretne wady lub występowało wcześniej zapalenie wsierdzia.

    Bardzo dobrze, że dentystka zwróciła na to uwagę, myślę, że jesteś w dobrych rękach :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Pinsleepe :) <3

  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie nie mam problemów z zębami, bo nic nie boli.. jak już to tylko borowanie. Czy borowanie i zakłądanie plomby moze zaszkodzic ?

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie może.

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :)

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam w 10tc bo wypadł mi kawałek plomby, dała znieczulenie, rozwierciła i okazało się, że potrzebne jest leczenie kanałowe. Nie było przeciwwskazań.
    Nic mnie nie bolało.
    A pozostałe dentystyczne sprawy mam poustawiane na 2 trymestr, w tym dokończenie tego kanałowego leczenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola25 wrote:
    Wg mnie nie mam problemów z zębami, bo nic nie boli.. jak już to tylko borowanie. Czy borowanie i zakłądanie plomby moze zaszkodzic ?
    Myślę że to że nie boli nie znaczy że nie ma problemu ;)
    Mnie ten ząb który jest do wyrwania też nigdy nie bolał a jest w masakrycznym stanie :P

  • bulerbyna Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 maja 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam kobietki słuchajcie mam problem otóż jestem koniec 6 a początek 7 tygodnia w ciąży, i zaczynam się martwić ponieważ przed ciążą wyrywali mi 8 i przy okazji pekła mi 7... z winy lekarza oczywiście i tak czekałam aż rana po 8 się zagoi , teraz zasatanawiam się czy nie lepiej było by go wyrwać niż leczyć . i teraz moje pytanie .można ząbka usunąć pod znieczuleniem oczywiście na dzien dobry mówię o ciąży .

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ