X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr d-dimery
Odpowiedz

d-dimery

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 5 tygodniu ciazy, lekarka kazala wykonac mi rozne badania w tym d-dimer i wyszlo 546 przy normie 500. Konsultowalam sie z nia, kazala mi brac acard i duzo pic i za tydzien powtorzyc badanie- jak wyjdzie nizszy wynik to ok, ale jak bedzie rosnal to mam przyjac zastrzyk z heparyny.. czy ktoras z Was tez ma taka sytuacje?

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 marca 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wynik D-dimerów 696, APPTT: 34,3, wg cyklu jestem w 6t4d, wg USG i wyniku HCG - około 5t. Przed ciążą nikt mi nie badał krzepliwości, wyszła dopiero teraz, bo wspomniałam gince, że w rodzinie były udary i żylaki. Czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Do tego jeszcze mam krwiak, więc nie mogę brać Acardu...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Właśnie odebrałam wynik D-dimerów 696, APPTT: 34,3, wg cyklu jestem w 6t4d, wg USG i wyniku HCG - około 5t. Przed ciążą nikt mi nie badał krzepliwości, wyszła dopiero teraz, bo wspomniałam gince, że w rodzinie były udary i żylaki. Czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Do tego jeszcze mam krwiak, więc nie mogę brać Acardu...
    Ja mialam krwiaka i bralam i Acard i clexane. Krwiak sie bez problemu wchlonal. A w ciazy norma do 500 nie obowiazuje

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, pojęcia nie miałam! na moim wyniku podano normy standardowe. .. Uff, ale ulga :) a Tobie też tak wolno przyrastala beta przez ten krwiak?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, mi przyrastala ksiazkowo, a wrecz zawsze z zapasem.

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pamiętasz może swoje wyniki D-dimerów? napisałam sms do mojej ginki i mi odpisała "badania ok", za tydzień mam wizytę, ciekawe czy też mi coś przepisze...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    a pamiętasz może swoje wyniki D-dimerów? napisałam sms do mojej ginki i mi odpisała "badania ok", za tydzień mam wizytę, ciekawe czy też mi coś przepisze...
    Ja nie badam d-dimerow. Biore a acard i heparyne na trombofilie

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 7 marca 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg ginki moja beta przyrasta nieprawidłowo właśnie przez 3-centymetrowy krwiak, który jest na poziomie pęcherzyka ciążowego. W poniedziałek mam wizytę, liczę na to, że też mi przepisze coś przeciwzakrzepowego i zleci badania na trombofilię. Na poprzednim USG pęcherzyk miał 3mm, beta wciąż powoli rośnie, wczoraj miałam lekkie plamienie, więc liczę na to, że krwiak się oczyszcza i że zarodek się rozwija.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Wg ginki moja beta przyrasta nieprawidłowo właśnie przez 3-centymetrowy krwiak, który jest na poziomie pęcherzyka ciążowego. W poniedziałek mam wizytę, liczę na to, że też mi przepisze coś przeciwzakrzepowego i zleci badania na trombofilię. Na poprzednim USG pęcherzyk miał 3mm, beta wciąż powoli rośnie, wczoraj miałam lekkie plamienie, więc liczę na to, że krwiak się oczyszcza i że zarodek się rozwija.
    Nie jestem pewna czy Ci ktos zleci badania na trombofilie. To sa drogie badania. Ja placilam za nie 350zl. A jaki zwiazek ma krwiak z beta? Jak dla mnie to dwie rozne rzeczy, ale moze sie myle. Ja tez mialam krwiak zaraz nad pecherzykiem i zniknal do 11 tygodnia.

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi powiedziała moja ginekolog... odpisała mi też na sms z moim wynikiem, że jest ok, więc na razie nie będę tyle inwestować w to badanie :/

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trombofilia, ktora wyszla mi (czyli z genow - mthfr, v leiden) nie ma nic wspolnego z popularnymi badaniami krwi takimi jak d-dimery. Mozna miec d-dimery w normie i miec trombofilie, a mozna miec podwyzszone d-dimery) i nie miec trombifilii. Ja mam po prostu zwiekszone ryzyko tworzenia sie zakrzepow i to bylo prawdopodobnie przyczyna poronienia w poprzedniej ciąży. Nikt raczej robi tych badan zanim nie ma ciazowych komplikacji bo sa one kosztowne.

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 19 maja 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z pakietu badań na trombofilie zrobionych po poronieniu wyszła tylko jedna mutacja - PAI. Ginka powiedziała, że nie ma ona wpływu na starania i zajście, a dopiero ma znaczenie w trzecim trymestrze, bo powoduje wykrzepianie łożyska (w kolejnej ciąży dostanę heparyne w III trym. Oprócz tego wyszły dodatnie ANA2, więc czeka mnie ciąża na sterydzie...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ