X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy to jest poronienie?
Odpowiedz

Czy to jest poronienie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 4 maja 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha, panikaro :) Spójrz na sytuację racjonalnie - są możliwe 2 scenariusze:

    1/zarodka nie ma - więc już nic nie zrobisz, żeby to odwrócić.

    2/ zarodek jest i sobie rośnie - a jak będziesz się stresować, to możesz mu jedynie zaszkodzić.

    A statystycznie rzecz biorąc to ten drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny ;)
    Idź spokojnie na umówioną wizytę, bo nic innego nie jesteś w stanie zrobić. Choćbyś zrobiła betę 10 razy to nic to nie zmieni.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam wczoraj hcg -9947,0,wg ostatniej miesiączki to był 5t5d wiec jest to wynik prawidłowy,
    Ten pierwszy lekarz ma jakiś mega nowy sprzęt,wydał na niego 400 tys,dziewczyna która pracuje u niego na recepcji jest moja koleżanka i mi mówiła,kurcze no na tym zdjęciu usg naprawdę ten zarodek jest...

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Powiem Ci, ze mniej dziwi mnie to ze drugi lekarz nie zauważył zarodka, a bardziej to ze pierwszy go zauwazyl przy pęcherzyku 9,5mm. Ja bylam w odstepie jednodniowym u dwóch lekarzy, bo dzien przed umowiona wizytą zaczelam plamic i poszlam do szpitala i ani w szpitalu ani u lekarza z dobrym sprzetem przy pęcherzyku 13mm zaden zarodka nie widzial, jedynie cialko zolte.
    A to dosyć dziwne,tzn sprzęt chyba jednak nie był najlepszy bo przy pierwszym dziecku 7 lat temu na pierwszym usg pęcherzyk miał 12 mm,zarodek 5mm i była obecna akcja serca 92 u/min!!!

    Zosha840
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha840 wrote:
    A to dosyć dziwne,tzn sprzęt chyba jednak nie był najlepszy bo przy pierwszym dziecku 7 lat temu na pierwszym usg pęcherzyk miał 12 mm,zarodek 5mm i była obecna akcja serca 92 u/min!!!
    Sprzet był dobry;-) i pasuje, że nie bylo go widac, bo kolejne usg mialam 11dni pozniej i zarodek mial 0,9cm wiec biorac pod uwage, ze rosnie ok. 1mm dziennie to nie moglo go wtedy byc:-)

  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia wrote:
    Zosha, panikaro :) Spójrz na sytuację racjonalnie - są możliwe 2 scenariusze:

    1/zarodka nie ma - więc już nic nie zrobisz, żeby to odwrócić.

    2/ zarodek jest i sobie rośnie - a jak będziesz się stresować, to możesz mu jedynie zaszkodzić.

    A statystycznie rzecz biorąc to ten drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny ;)
    Idź spokojnie na umówioną wizytę, bo nic innego nie jesteś w stanie zrobić. Choćbyś zrobiła betę 10 razy to nic to nie zmieni.
    No tak,ale rozumiecie,jak jest a potem go nie ma,to najgorsze myśli do głowy przychodzą,dopiero później,racjonalnie jawią się inne (aby prawdziwe) rozwiązania :-) po prostu dziewczyny potrzebowałam aby ktoś kto się trochę na tym zna choćby z doświadczenia jakoś potwierdził ze to chyba jednak wina sprzętu :-)

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Sprzet był dobry;-) i pasuje, że nie bylo go widac, bo kolejne usg mialam 11dni pozniej i zarodek mial 0,9cm wiec biorac pod uwage, ze rosnie ok. 1mm dziennie to nie moglo go wtedy byc:-)
    Wiec widzisz:możliwe jest zarówno ze przy 13 mm nie ma zarodka jak i przy 12,5 zarodek 5mm,nie ma reguły
    A co do lekarza no to wątpię żeby podawał mi informacje których nie byłby pewien,w obecnych czasach lekarze raczej starają się uważać na to co mówią,zwłaszcza jak popierają to dokumentacja medyczna

    Zosha840
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha840 wrote:
    Wiec widzisz:możliwe jest zarówno ze przy 13 mm nie ma zarodka jak i przy 12,5 zarodek 5mm,nie ma reguły
    A co do lekarza no to wątpię żeby podawał mi informacje których nie byłby pewien,w obecnych czasach lekarze raczej starają się uważać na to co mówią,zwłaszcza jak popierają to dokumentacja medyczna

    Widzisz, nie ma powodu do paniki, betka ładna.
    Poczekaj do tego drugiego USG u pierwszego lekarza i daj znać po wizycie :) Jesteś styczniówką :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 11 maja 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Jest serduszko!152 u/m!!dziekuje Wam za słowa otuchy :-)

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    Zosha840
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 maja 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha840 wrote:
    Dziewczyny!
    Jest serduszko!152 u/m!!dziekuje Wam za słowa otuchy :-)

    No widzisz :) SUPER!

    W takim razie więcej luzu i spokojnej ciąży życzę :)

    PS. Na wyrost pisze zanim spanikujesz, prawidłowe tętno dziecka mieści się w granicach 120-180 u/min.

    Pozdrawiam :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ