X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy to jest poronienie?
Odpowiedz

Czy to jest poronienie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy!
    W piątek zrobiłam test ciążowy-2 kreski,wielka radość ,zadzwoniłam do mojej lekarki żeby umówić wizytę,ale ta możliwa była dopiero w środę,a ponieważ nie mogłam się doczekać to w poniedziałek poszłam do innego lekarza,ciąże potwierdził,pęcherzyk 9,5 mm,zarodek 1,6 jeszcze bez echa serca,kazał wrócić za 1,5 tygodnia żeby zobaczyć czy będzie serduszko.
    W środę szczęśliwa poszłam do mojej lekarki a ta stwierdziła 12mm pęcherzyk,ciałko żółte ale zarodka jeszcze brak...jeszcze?przeciez był...i teraz nie wiem,czy to dlatego ze pierwszy lekarz miał lepszy sprzęt,czy zarodka już rzeczywiście nie ma???nie mam żadnych objawów poronienia,ale podobno niektórzy ich nie maja...nie wiem co robić i myśleć...

    Zosha840
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 maja 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha840 wrote:
    Dziewczyny pomocy!
    W piątek zrobiłam test ciążowy-2 kreski,wielka radość ,zadzwoniłam do mojej lekarki żeby umówić wizytę,ale ta możliwa była dopiero w środę,a ponieważ nie mogłam się doczekać to w poniedziałek poszłam do innego lekarza,ciąże potwierdził,pęcherzyk 9,5 mm,zarodek 1,6 jeszcze bez echa serca,kazał wrócić za 1,5 tygodnia żeby zobaczyć czy będzie serduszko.
    W środę szczęśliwa poszłam do mojej lekarki a ta stwierdziła 12mm pęcherzyk,ciałko żółte ale zarodka jeszcze brak...jeszcze?przeciez był...i teraz nie wiem,czy to dlatego ze pierwszy lekarz miał lepszy sprzęt,czy zarodka już rzeczywiście nie ma???nie mam żadnych objawów poronienia,ale podobno niektórzy ich nie maja...nie wiem co robić i myśleć...

    Nie wiem czy to trolling czy nie, ale zakładając optymistyczną wersję, że nie, to powiem tyle: był zarodek to był, 1.6 mm to malutko i widać to na naprawdę dobrych sprzętach. Najwyraźniej druga lekarka takiego nie miała. Idź za 1,5 tygodnia do tego pierwszego lekarza, tak jak Ci powiedział i wszystko będzie OK :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki,

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie wiem czy to trolling czy nie, ale zakładając optymistyczną wersję, że nie, to powiem tyle: był zarodek to był, 1.6 mm to malutko i widać to na naprawdę dobrych sprzętach. Najwyraźniej druga lekarka takiego nie miała. Idź za 1,5 tygodnia do tego pierwszego lekarza, tak jak Ci powiedział i wszystko będzie OK :)

    Dzięki

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czemu tylko jedno słowo z mojej odpowiedzi się pojawiło

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie bardzo dziękuje za odpowiedz,tez sobie tak to próbuje tłumaczyć ,ale wiadomo,milion możliwości przychodzi mi do glowy

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla pewności zrobię sobie jeszcze jutro beta i w poniedziałek dla porównania,w pierwszej ciąży tak nie wariowalam,jedno usg na miesiąc a teraz to co kilka dni bym latała..

    Zosha840
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha840 wrote:
    Dla pewności zrobię sobie jeszcze jutro beta i w poniedziałek dla porównania,w pierwszej ciąży tak nie wariowalam,jedno usg na miesiąc a teraz to co kilka dni bym latała..

    Po co Ci ta beta?
    Poszłaś na USG w 5 tygodniu ciąży - i tak super, że było widać zarodek, zwykle nie widać nawet jaja. Ogarnij się, poczekaj spokojnie, to tylko 1,5 tygodnia, a usłyszysz już serduszko.

    A jak zrobisz betę to choćby była najlepsza na świecie to i tak będziesz panikować, ze mały przyrost, że czemu nie 200% tylko 150%, etc.

    Wyluzuj poślady i ciesz się tą ciążą bo nie masz absolutnie żadnych podstaw by się stresować i praktykować czarnowidztwo.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a jeżeli ten zarodek jednak został wchloniety?przeciez tak tez jednak być mogło...czytałam takie historie ze pęcherzyk rósł a zarodka już nie było...ta kobieta na usg powiedziała stanowczo ze go nie ma,nie ze nie widać,sama już nie wiem,wolałabym mieć jednak pewność

    Zosha840
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 maja 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha840 wrote:
    No a jeżeli ten zarodek jednak został wchloniety?przeciez tak tez jednak być mogło...czytałam takie historie ze pęcherzyk rósł a zarodka już nie było...ta kobieta na usg powiedziała stanowczo ze go nie ma,nie ze nie widać,sama już nie wiem,wolałabym mieć jednak pewność

    Aha, a nie doczytałaś się, że nie jesteś w ciąży tylko masz raka macicy, albo rośnie w tobie wielki potwór spaghetti? :)

    Doradzam racjonalizm i optymistyczne podejście do sprawy, ale zrobisz jak uważasz. Jeśli beta ma Ci dać pewność, że jest OK to rób.

    Stres niestety to wróg ciąży.

    Co by się nie wydarzyło to i tak nie masz na to wpływu i nikt Ci na tym etapie ciąży nie pomoże. Więc co ma być to będzie, a u Ciebie nie ma żadnych wskazań do tego, że jest źle.

    Dziewczyno, pomyśl, że różne sprzęty USG pokazują różne wymiary i różne wagi dzieci, które mają po 50 cm i rozbieżności potrafią sięgać nawet 0,5 kg i kilka centymetrów, a my mówimy o pomiarach na poziomie milimetrów i ich dziesiątych części. Oczywistym jest, że na starym, gównianym sprzęcie nie będzie widać małych elementów..

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej,masz zupełna racje :-) beta i tak pewnie zrobię,ale wielkie dzięki za poświęcenie czasu osobie,której wyraźnie odbija :-))))fajna z Ciebie babka,życzę szczęśliwego rozwiązania bo widzę ze to już niedługo

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 maja 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do usg to faktycznie,kurcze ja tu rozkmniniam 1,6 mm zarodek a w pierwszej ciąży 2 tygodnie przed porodem moje dziecko miało rzekomo 3300 g a urodziło się 4 kg !!! niby urosło 700 g w 2 tygodnie

    Zosha840
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 maja 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosha840 wrote:
    A co do usg to faktycznie,kurcze ja tu rozkmniniam 1,6 mm zarodek a w pierwszej ciąży 2 tygodnie przed porodem moje dziecko miało rzekomo 3300 g a urodziło się 4 kg !!! niby urosło 700 g w 2 tygodnie

    No tak widzisz - jedno pokazuje tak, inne inaczej, dlatego ja bym się trzymała tego pierwszego lekarza. Jeśli wypatrzył 1,6 mm zarodek to super. U mnie lekarka przy zarodku prawie 2 mm powiedziała, że jest trudno dostrzegalny. Mówię Ci - za 1,5 tygodnia będzie już wszystko widać :)

    Jedną zdrową ciążę masz już za sobą - druga też taka będzie, bo dlaczego nie?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tym razem zwariowałam

    Zosha840
  • Zosha840 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-))))

    Zosha840
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, ze mniej dziwi mnie to ze drugi lekarz nie zauważył zarodka, a bardziej to ze pierwszy go zauwazyl przy pęcherzyku 9,5mm. Ja bylam w odstepie jednodniowym u dwóch lekarzy, bo dzien przed umowiona wizytą zaczelam plamic i poszlam do szpitala i ani w szpitalu ani u lekarza z dobrym sprzetem przy pęcherzyku 13mm zaden zarodka nie widzial, jedynie cialko zolte.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Powiem Ci, ze mniej dziwi mnie to ze drugi lekarz nie zauważył zarodka, a bardziej to ze pierwszy go zauwazyl przy pęcherzyku 9,5mm. Ja bylam w odstepie jednodniowym u dwóch lekarzy, bo dzien przed umowiona wizytą zaczelam plamic i poszlam do szpitala i ani w szpitalu ani u lekarza z dobrym sprzetem przy pęcherzyku 13mm zaden zarodka nie widzial, jedynie cialko zolte.

    U mnie zarodek 2 mm przy GS 11 mm, więc nie jest to regułą.
    U autorki zarodek 1,6 mm przy GS 9,5 mm - więc dlaczego niemożliwe? Nie strasz ludzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2018, 12:56

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    U mnie zarodek 2 mm przy GS 11 mm, więc nie jest to regułą.
    U autorki zarodek 1,6 mm przy GS 9,5 mm - więc dlaczego niemożliwe? Nie strasz ludzi.
    Hmmm...moj post mial wg mnie wydzwiek pozytywny, ze calkiem mozliwe ze to pierwszemu lekarzowi mignelo cos czego nie bylo, a nie ze byl a nagle nie ma. Ja bym wolała tak myśleć.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 maja 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Hmmm...moj post mial wg mnie wydzwiek pozytywny, ze calkiem mozliwe ze to pierwszemu lekarzowi mignelo cos czego nie bylo, a nie ze byl a nagle nie ma. Ja bym wolała tak myśleć.

    Jeśli miałaś dobre intencje to OK.

    Dla mnie to zabrzmiało jak podważenie wiarygodności tego lekarza, że wypatrzył zarodek w tak małym pęcherzyku, jakby to miało być niemożliwe.

    Z doświadczenia wiem, że kobiety są mega przewrażliwione zwłaszcza na początku ciąży i wtedy szczególnie potrzebują wsparcia, a nie siania niepokoju.

    Aczkolwiek jeśli nie było to Twoim celem to fajnie, że sprostowałaś :)

    Mam przeczucie, że u autorki jest wszystko OK :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ