X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy przerwać duphaston z powodu poronienia?
Odpowiedz

Czy przerwać duphaston z powodu poronienia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam we wczesnej ciąży (5tc), ale z powodu silnego wstrząsu psychicznego (nagła niespodziewana śmierć taty) zaczęłam mieć brązowe plamienia i mocniejszy ból w dole brzucha. Od razu pobiegłam do ginekologa, na USG nie było jeszcze widać zarodka bo za wcześnie, ale testy i beta sugerowały ciążę, no i inne objawy takie jak podwyższona stałe temperatura czy bolesne i gorące piersi.
    Dostałam większą dawkę duphastonu żeby przetrwać ten czas i spróbować podtrzymać ciążę.
    Jednak następnego dnia już miałam mocne krwawienie, dużo skrzepów, żywo-czerwona krew, czasem też ciemniejsza. Teraz to już wygląda jak zwykła @. Wiem że już nic z tego nie będzie.
    Czy zatem powinnam przerwać duphaston? Czy brać go dalej?
    Za 11 dni mam kontrolę u gin ale nie wiem co robić do tego czasu, ona mi nie powiedziała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2018, 10:16

  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przerywalabym. Równie dobrze może to być krwiak, ktory na usg czasem uwidacznia sie nieco później. Jednak można to łatwo sprawdzić czy to poronienie. Powtórz betę. Jesli spadnie to niestety to poronienie. Po becie skontaktowalabym sie z lekarzem i dopytala o Duphaston.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób przez dwa dni bete jeśli spada to ja bym przerwała zażywanie.

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zrobię na razie bety bo jestem w rodzinnym mieście, muszę zająć się mamą trochę, ciężko jest po tragedii rodzinnej.
    Jutro może tylko zrobię test ciążowy, jeśli wyjdzie negatywny to znaczy że beta spadła, wcześniej jeszcze była na niskim poziomie więc będzie to jakiś wskaźnik.

  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, wspolczuje Ci tak trudnych zdarzen. Bądz dzielna.
    Co do odstawienia duphastonu odstawilabym dopiero majac pewnosc, ze ciazy nie ma. Ja w ciazy okolo 6 tyg mialam ogromne krwawienie ze skrzepami, a okazalo sie ze to krwiak. Zreszta we wczesnej ciazy nawet miesiaczka moze wystapic.

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ