X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr czy jest możliwe urodzenie zdrowego dziecka mimo za niskiej bety?
Odpowiedz

czy jest możliwe urodzenie zdrowego dziecka mimo za niskiej bety?

Oceń ten wątek:
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane u mnie dzisiaj się zaczelo... w 9 tygodniu przy becie 4000. Dddodiii Ty mialas na jakim etapie poronienie?
    U mnie tego się nie da porownac z okresem, bol po prostu nie do zniesienia, jak nigdy nie wzielam do ust tabletki przeciwbólowej to dzisiaj jestem nimi nafaszerowana i ledwo się trzymam. na początku dosłownie wylam z bolu... ale dobrze ze się już zaczelo bo balam się tego szpitala. czy da się rozpoznać pęcherzyk i zarodek? czy to wygląda jak taki zwykly skrzep czy jakos inaczej?
    Powiedz mi Dddodiii czy Tobie lekarz pozowolil się od razu starac? ja bym bardzo chciała, ale na necie sa rozne opinie i sama nie wiem bo nie chciałabym ryzykować...

    dddodiii lubi tę wiadomość

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • _nick00 Ekspertka
    Postów: 161 195

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;-) Ja dostałam okres po jakimś tygodniu od poronienia i sam okres nie był bolesny tylko dużo bardziej obfity. Jeśli chodzi o zarodek to było to łatwe do rozpoznania. Coś w stylu małego kawałka wątróbki niesamowicie ukrwiony, który pojawił się po kilku dniach od krwawienia. Dodam, że samo oczyszczanie się trwało jakieś około 10 dni i ilość w porównaniu do okresu była dużo dużo większa.
    Trzymaj się :)

    74863f63c6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana trzymaj się dzielnie!!!! Mi lekarz mówił,ze jak pojawi sie krwawienie,to możemy od razu się starać,co mnie bardzo ucieszyło.
    Cieszę się,ze juz sie zaczęło...Bądź silna.
    Po krwawieniu sprawdź jeszcze betę...Mam nadzieje,ze szybko to minie...ja miałam 5dni krwawienie,tez musiałam wziac tabsy,bo ja ogólnie okresy miałam mega bolące...
    Pisz tu na bieżąco,ja będę zaglądać do Ciebie..
    Pamiętaj,ze jestem z Tobą!
    Kup sobie potem testy owulacyjne i będziesz wiedziała,ze możecie działać :) Ja owulacje zawsze miałam w 14-15dniu,a po tym poronieniu przesunęła mi sie o dwa dni...Tobie tez może sie przesunąć,ale to będziesz wiedziała;)
    Zobaczysz,ze juz niedługo znów będziesz w ciąży i wszystko się uda:) A jestes na zwolnieniu?
    Ja poszłam na zwolnienie jak poroniłam -poprosiłam moja rodzinna,bo chciałam byc w spokoju we własnym domku i dzieki temu szybko doszłam do siebie...
    Kochanie tylko się nie załamuj,pamiętaj,ze tak się zdarza...ze i ja to przeszłam i ze dobrze,ze organizm w porę zareagował -szybko dojdziesz do siebie i nic nie stoi na przeszkodzie do Twojego szczęścia! NIC!!!
    Trzymam kciuki,żeby szybko sie to wszystko skończyło i żebyś szybko mogła starac sie o maluszka:) Glowa do góry,będę myślała o Tobie:-*

    _nick00 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach nie napisałam kiedy u mnie bylo poronienie...Ja miałam w 6-7tygodniu.Wtedy dostałam krwawienia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i nie czytaj na necie,bo wierz mi,ze i ja się niepotrzebnie przez te bzdury nakręcałam...
    Wiem na pewno,ze po zabiegu lyzeczkowania należy odczekać min.3msc ze względu na to,ze tam wszystko się goi-to jest jednak zabieg...
    A przy samoistnym poronieniu organizm sam sobie ze wszystkim radzi,sam dochodzi do siebie i normalnie występuje owulacja,jednak wiem tez,ze niektóre dziewczyny-jak ja,maja owulacje po poronieniu-organizm traktuje to jak okres i kolejny cykl,a niektóre maja tak,ze poronią i za jakiś czas...tydzien...dwa...czy kilka dni...dostaja okres i od tego momentu następuje kolejny cykl.
    Wiem,ze teraz masz ta niepewność co teraz będzie,bo i ja to miałam,ale zobaczysz,ze czas szybko zleci i ani się obrócisz juz będziesz miała to za soba:) Najważniejsze,ze nie musiałaś miec zabiegu.Twoje ciałko dało rade :)

  • _nick00 Ekspertka
    Postów: 161 195

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zgłoś się może do swego ginekologa bo mi kazał czekać jakieś 3 msc. aby starać się o kolejne. Tłumaczył, że musi wszystko wrócić do stanu jak wcześniej:)

    74863f63c6.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kochane bardzo Wam dziekuje za wsparcie! ja się spodziewałam paru dni krwawienia i potem zarodka, ale chyba wczoraj wieczorem wyszedł bo wyciagnelam sobie jakiś taki 3 cemtymetrowy kawalek. okrpony bol brzucha już przeszedł wiec pewnie mam najgorsze za sobą, dzisiaj już cos przypominającego okres. psychicznie tez już lepiej, w końcu od 4 tygodni bylam na to nastawiona wiec teraz jest już chyba lepiej.
    co do owulacji to nie taka prosta sprawa, bo ponad rok temu rozrgulowaly mi się cykle i stad tez problemy z zajściem. testy owu nie dla mnie, bo mam cykle 29-43 dni wiec musiałabym je robic przez 2 tygodnie. dla ciekawostki w cyklu kiedy zaszłam był to 25 dzień i 5 dni wcześniej lekarz powiedział ze kolejny bezowulacyjny i przepisal clo. poza tym mam podwyższone LH i testy czasem wychodzą fałszywie dodatnie. wiec nie mogę na nich polegac. gdyby nie ciaza to bym już od dawna była na clo, ale jak dolaczylam do tego watku na ovufriendzie i poczytałam ze sa tez minusy stymulacji tak wiec na razie się wstrzymam i sprobuje jakies 3 miesiące naturalnie, tylko to u mnie wlasnie ruletka czy i kiedy owu nastapi...

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _nick00 wrote:
    Najlepiej zgłoś się może do swego ginekologa bo mi kazał czekać jakieś 3 msc. aby starać się o kolejne. Tłumaczył, że musi wszystko wrócić do stanu jak wcześniej:)
    Jesli będzie owulacja normalnie,to znaczy ze wszystko wróciło do normy.
    A czemu aż trzy miesiące? Trzy msc to trzeba po zabiegu odczekać,bo jest ingerencja w organizm,a jak samo sie oczyszcza,to przeciez nie trzeba tyle czekać.Gdyby trzeba bylo tyle czekać,to mój by mi powiedzial,a powiedzial,ze starac się dalej,bo czas ucieka i dzieki temu jestem teraz w 14tyg ciazy :)

    polkosia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS no to temperaturke mierz na obu i juz:) A najlepiej,to kochać sie co drugi dzień -wtedy nie ma opcji na przeoczenie owulki...Codziennie nie,bo plemniczki niedojrzałe,ale co drugi dzień jest idealnie;)
    Uda się wszystko zobaczysz! Dobrze,ze najgorsze za Tobą :)

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dzisiaj już zaczelam mierzyc tepke :( u mnie jest o tyle kicha ze mam co chwile kilkudniowe wyjazdy z pracy, jakbym wiedziała kiedy mam owu to bym sobie je odpowiednio poustawiala a tak to nigdy nie wiadomo i dlatego latwo ominąć te 3 dni na 41 :( no ale coz trzeba być dobrej myśli. jak mi się skończy krwawienie to pojde do lekarza i się zapytam kiedy można wznowić staranka. wydaje mi się ze ostatnio powiedział żeby po krwawieniu nie wspolzyc tylko poczekać do pierwszego okresu i wtedy zaczynać ale nie pamiętam dokladnie

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz nie kazał Ci przyjść po poronieniu na usg sprawdzić czy się oczyściło wszystko? U mnie krwawienie było obfite, ból niesamowity i pęcherzyk cały wyszedł, bo widziałam, wtedy pomyślałam że pewnie to znaczy że wszystko się oczyściło. Na drugi dzień usg i decyzja o zabiegu, bo jednak była taka potrzeba. Potem plamienie jeszcze około 1, 5 tygodnia.

    Aguuu lubi tę wiadomość

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze... tak mowil mi żeby przyjść jak się zakończy krwawienie. ale jeszcze troszkę plamie wiec się nie zglaszalam, wizyte mam umowiona na poniedziałek. chyba nie za pozno? u mnie bol był nie do zniesienia tylko krwi dosyć mało, spodziewałam się więcej.

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaliczyłam dwa poronienia, sama się oczyściłam i na USG byłam z rok po ostatnim, z innego powodu (specjalnie nie kazał sprawdzać). Krwawiłam 10 dni, starania poszły na bok z powodu mojej małej "depresji" po stratach, więc zaczęliśmy i tak kilka miesięcy po...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez nie kazał przyjść po krwawieniu,tylko starac się normalnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko,ze u mnie bardzo szybko beta spadła -mówił,ze jak spadnie do konca,to możemy się starać i tak zrobiliśmy,a krwawienie miałam normalne jak okres 5dni.

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko ja mialam bete 4000 wiec jednak troche wieksza wiec tak jak kazal pojde w ten poniedzialek na kontrole z nadzieja na pozytywne wiesci.
    Poza tym postanowilam zrobic jeszcze badania na tarczyce i na zespol antyfosfolipidowy zeby wykluczyc ze moj organizm zwalcza zarodki.

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako że poczułam się trochę wywołana do tablicy to napiszę, jak to u nas dokładnie było. Ku pokrzepieniu serc ;-)
    12 dpo - beta 26,9
    15 dpo - beta 82,9 (207% w 72h)
    21 dpo - beta 420 (406% w 144h)tu zaczęłam pierwszy raz krwawić
    23 dpo - beta 850 (102% w 48h)
    26 dpo - beta 1470 (70,6% w 72h)tu kolejne krwawienie i nic nie widać w macicy
    35 dpo = beta 7089 (389% w 216h)czyli przyrosty po 48 godzinach tylko koło 40% i olejne krwawienie
    38 dpo - beta 9923 (40% po 72h) i nadal cały czas krwawiłam
    Później już bety nie sprawdzałam, bo widoczny był zarodek który prawidłowo rósł. po drodze miałam 3 krwotoki i 3 razy żegnałam się z moim dzieckiem. Ale on był bardzo silny i pomimo tego wszystkiego przetrwał i teraz jest słodkim, małym ośmiomiesięcznym łobuziakiem:-)

    Hashija, zulka-m, Kiki1916, Aguuuś, gosia81, Anna1975, Krakowska lubią tę wiadomość

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no przyrosty bety miałaś piekne:) tylko to krwawienie faktycznie niepokojące...ale...Wszystko jest ok:) Bardzo gratuluję i życzę najcudowniejszych chwil bycia mamą :)

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akuszerka Twoje przyrosty sa jednak znacznie lepsze niż moje. Ale dziekuje bardzo ze się podzielilas doświadczeniem :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • sweet_cayenne Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 1 stycznia 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Dodam, że u mnie przy wartościach około 5000 przyrost o 2x miałam dopiero po 6 i więcej dobach, a z dzieckiem wszystko OK. No i z takich powodów, że dziewczyny panikują, nie ma sensu robić bety więcej niż 2-3 razy.
    Dałaś mi nadzieję.
    U mnie lekarz widział pęcherzyk zapisal luteinę dopochwowo i leżenie. Tydzień później inna lekarka powiedziała że poroniłam bo nie widzi pęcherzyka. Beta rośnie ale powoli więc zadzwoniłam do lekarza który badał mnie pierwszy raz i on mówi że dopóki rośnie hcg nie ważne o ile ale rośnie i dopóki nie ma krwawienia to nie tracimy nadzieji.
    Za tydzień idę do niego na usg
    Mam nadzieję że będzie widać zarodek

    Poronienie 5 tydzień
    Poronienie 6 tydzień
    2021 CP - laparoskopia PJ
    2021 CC-40 tydzień wymarzona córcia ❣️
    2022 CP LEWY JAJOWOD - LECZENIE MTX
    SIERPIEŃ 2023 II KRESKI
    8 TYDZIEŃ KRWIAK PODKOSMÓWKOWY
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ