X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr czy jest możliwe urodzenie zdrowego dziecka mimo za niskiej bety?
Odpowiedz

czy jest możliwe urodzenie zdrowego dziecka mimo za niskiej bety?

Oceń ten wątek:
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! opisze pokrótce mój przypadek. na usg stwierdzona poprawna ciaza z widocznym zarodkiem. beta na początku wzrastala kilkakrotnie, później o polowe, a od kiedy przekroczyla 1000 to o kilkanaście % co 48 godz. zaczelam się faszerować duphastonem i lekami przeciwzakrzepowymi ale nie ma poprawy. na próżno szukam na necie kobiet z podobnymi problemami, którym udaloby się urodzić zdrowe dziecko, a przynajmniej zdiagnozować problem. mój lekarz niestety jest oszczędny w słowach, a ja wolalabym wiedzieć na co się mogę nastawiac i jakie sa rokowania.
    w związku z tym moje pytanie, czy ktoras z was miała podobny problem a urodzila zdrowego dzieciaka? jakie mogą być przyczyny albo skutki tak nieskiej bety? owszem, znalazłam dziewczyny które miały problemy z przyrostem, ale był to przyrost o ok. 40-50% a nie jak u mnie 15% :(
    będę bardzo wdzieczna jeśli podzielicie się ze mna swoimi doświadczeniami i wiedza!

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Hashija Autorytet
    Postów: 1453 993

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aps przukro mi, że musisz przez to przechodzić. Jeżeli ciąża jest umiejscowiona prawidłowo a przyrost bety jest tak maly to znaczy że. Zarodek minimalnie sie rozwija. Mi sie wydaje że przez jakis czas będziesz musiała jeszcze kontrolowac przyrost, ale nie wydaje mi się, zebys utrzymalata ciążę. Od kiedy bierzesz duphaston i przeciwzakrzepowe? Moze jeszcze nie zaczely dzialac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety,ale jesli przyrost bety nie jest prawidlowy,to nic z tego nie będzie.
    Niedługo dostaniesz okres-sama sie oczyścisz...
    Ja miałam podobnie,bo pierwsza beta wyszła mi 157, druga po 48h wyszła 205,a wiec za niski przyrost,a potem juz sprawdzalam czy spada..no i spadala,a tydzień pozniej dostałam okres,natomiast po okresie od razu się staraliśmy i jestem w ciąży :)
    To nawet nie nazywalo sie poronieniem,bo skoro nie widać zarodka,to zwykla ciąża biochemiczna i z pewnością tak samo jest u Ciebie.
    Glowa do góry,tak sie po prostu zdarza i następnym razem juz sie uda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mogę wiedzieć kiedy ostatnio miałaś okres? Bo piszesz,ze jest widoczny zarodek...

    ewwiel lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta powyżej 1000 przyrasta już coraz wolniej. Prawidłowe przyrosty to:

    - 66% w ciągu 48 godzin w przedziale do 1 200 mIU/ml
    - 114% w ciągu 72 godzin w przedziale do 1 200 mIU/ml
    - podwojenie w ciągu 96 godzin w przedziale 1 200 - 6 000 mIU/ml
    - w późniejszej ciąży przyrost może być jeszcze niższy (!)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że u mnie przy wartościach około 5000 przyrost o 2x miałam dopiero po 6 i więcej dobach, a z dzieckiem wszystko OK. No i z takich powodów, że dziewczyny panikują, nie ma sensu robić bety więcej niż 2-3 razy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2015, 09:14

    zulka-m, sweet_cayenne lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na początek bardzo Wam dziekuje za szybki i liczny odzew w tej ciężkiej dla mnie sytuacji.
    Polkosia znam te normy przyrostow, ale moje sa i tak mniejsze :( do 5000 jeszcze mi daleko, mam dopiero jakies 2500 - 3000 :(
    Dddodiii okres miałam 12.02.2015 ale owulacje chyba w 24dc czyli teraz jestem w 7 tyg.
    wiem ze się nie robi tyle bety i mnie to tez już doprowadza do szalu, chyba musze poprosić lekarza o cos na uspokojenie bo ledwo daje rade. ale wlasnie 2 pierwsze bety były super, pielegniarka doradzila trzecia "na wszelki wypadek" no i się zaczelo, bo była slabsza. potem poszly kolejne, jeszcze gorsze.
    Hashija leki biore od niespełna tygodnia, ostatnia bete robiłam w piątek po 2,5 dniach przyjmowania, to może faktycznie za wcześnie? mnie się wydaje ze po takich ilościach powinno cos być widać (duphaston 3x2).
    jak lekarz mi pokazal zarodek na usg to była polowa 6 tygodnia, nie było jeszcze serca ale zarodek sama widziałam. miałam wtedy bete ok 1900 i lekarz stwierdził ze i tak dużo widać jak na taka bete.
    czytałam gdzies ze sa kobiety u których przy słabej becie ciaza rozwija się prawidłowo, ale nie znalazłam nigdzie danych jak male te bety sa :(

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie serduszko było widać dopiero po 7 tygodniu, właśnie przez późniejszą owulację i dopiero przy becie około 6 tys. Także nie martw się na zapas. Masz dużą dawkę dupka, więc mam nadzieję, że wspomoże maluszka :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no przy takiej dużej becie,to juz nie ma sensu robic kolejnych,bo i tak będzie wolno przyrastac-na jakimś etapie już sie nie podwaja :)
    Nic sie nie martw,na pewno zobaczysz serduszko na następne wizycie:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A napisz jeszcze kiedy i jakie wyniki tej bety miałaś...?

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    36 dc 193,5
    38 dc 530,1
    43 dc 1467
    47 dc 1862
    49 dc 2162
    51 dc 2462

    co o tym sadzisz?
    wiem ze teraz może wolniej przyrastać ale u mnie to jest baaardzo wolno poniżej wszelkich norm :(

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Hashija Autorytet
    Postów: 1453 993

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co? Ja 22 dni po owu robila bete i wyszla mi 2117,5 jutro ide robić kontrolną bo jestem po pozamacicznej i po poronieniu, wiec trzeba sprawdzic czy wzrasta ladnie. Tak sobie licze ze skoro pozno mialas owu , a wynik liczac od owu to mamy podobne. Jutro Ci napiszr jakie wyszly mi po 96h.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No rzeczywiście trochę słabo... Ale z początku było dobrze. A czytałaś może o przypadkach, że ciąża jest mnoga i jak obumiera jeden zarodek, to beta słabo rośnie?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytałam ale czy wtedy nie zwolnilaby na krótko jakieś 3 dni?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2015, 20:40

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Tellina Znajoma
    Postów: 28 20

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS wszystko jest możliwe!!! ciąża może być młodsza niż zakładasz :) musisz myśleć pozytywnie ponieważ widziałaś zarodek a to duży plus. Najlepiej zrobisz jak skonsultujesz wyniki z lekarzem.

    ce59ue6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no pięknie przyrastala! I na tych trzech pierwszych powinnaś byla zakończyć,wiesz? Bo ta beta to nerwy niepotrzebne.
    Ładnie przyrastała,a potem miała prawo juz slabo rosnąć.
    Nic się nie martw na zapas,bo wydaje mi się,ze calkiem niepotrzebnie ;)
    A kiedy masz teraz wizytę?
    Najważniejsze,ze byl zarodek :)
    Gdy y nie bylo,to faktycznie byłby powód do zmartwień,ale tak...ja uważam,ze wszystko ładnie sie rozwinie,tylko dbaj o siebie,żeby ładnie rósł ;)
    Nie czytaj juz w tym Internecie,bo czasem takie bzdury piszą,ze ręce mi opadaja:)
    Tu na forum dziewczyny Ci podpowiedzą i wystarczy,a najlepiej,to ze spokojem czekaj do wizyty..tak jak ja poczekałam.
    Przygotuj sie,ze moze byc cos nie tak,żebyś nie załamała sie ,ale tez przygotuj sie,ze zobaczysz serduszko:)
    Zawsze lepiej jest przygotować sie na kazda z opcji,żeby byc po prostu przygotowanym psychicznie...Ja tak robię...mysle,ze to dużo daje...bo taz juz mnie natura oszukała :/
    Nic się nie martw kochana,zobaczysz,ze nie potrzebnie sie martwiłaś :)

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hashija wrote:
    Wiesz co? Ja 22 dni po owu robila bete i wyszla mi 2117,5 jutro ide robić kontrolną bo jestem po pozamacicznej i po poronieniu, wiec trzeba sprawdzic czy wzrasta ladnie. Tak sobie licze ze skoro pozno mialas owu , a wynik liczac od owu to mamy podobne. Jutro Ci napiszr jakie wyszly mi po 96h.

    mam nadzieje ze tym razem u Ciebie będzie wszystko ok!
    daj znac jutro jak beta i zapisz się jak najszybciej na usg, bo mi lekarz powiedział ze za pozno przyszłam. przy tej becie powinno już być cos widać :)

    Hashija lubi tę wiadomość

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dddodiii dziekuje Ci bardzo za dobre slowo!
    Lekarz kazal mi jutro znow robic bete, nie pasuje mu ze kiepsko przyrasta i jest poniżej normy na ten tydzień i jak tylko dostane wynik to mam do niego jechać poza kolejka na wizyte.
    staram się nie czytac, ale przez to ze kazal mi dużo lezec to niestety ciężko zajac glowe czyms innym :)

    Marcela2017 lubi tę wiadomość

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • halwaya Autorytet
    Postów: 336 480

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ma być to będzie.. myślę, że trzeba do tego w ten sposób podejść.
    Niestety jesteśmy w takim okresie, że o tragedię (poronienie) nie trudno. Pocieszę Cię, że jeśli na USG będzie serduszko to ryzyko straty będzie dużo, dużo mniejsze. Tak więc trzymam kciuki za wizytę - ja to nawet nie miałam szansy zrobić bety czy pójść na USG - pierwszy skan dopiero w okolicach 12tc

    Sx0K.png
    ypbg.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halwaya sama nie wiem co lepsze. z jednej strony przez wczesne badania mozna duzo wykryc i wspomoc, ale z drugiej strony widze po sobie ze kosztuje to sporo nerwow...

    dzisiaj po 4 dniach moja beta ma 3444, czyli przyrost o prawie 40% przez 4 dni. Jakis postep na szczescie jest, ale zagadka pozostaje dlaczego tak dziwnie rosnie.

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ