X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Częstotliwość USG
Odpowiedz

Częstotliwość USG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie jak często miałyscie badanie usg w pierwszych tyg ciąży.
    Byłam na wizycie kilka dni temu i niestety nic jeszcze było widać (4t3d) lekarz mówił żeby w piątek przyjść. A potem jeszcze ok 8.01.20 (6t4d) żeby sprawdzić akcje serca.
    Czy to nie jest za często? Tyle naczytalam się o szkodliwości usg że nie wiem czy jest sens iść teraz w piątek czy poczekać do 8.01.
    To moja pierwsza ciąża więc nie wiem co mam myśleć ☺️?

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie zliczę ile miałam w ciąży usg. W pierwszych tygodniach to co tydzień a w porownaniu z tym co było na końcówce to i tak rzadko. Przez cały 3 trymestr to w prawie codziennie miałam . Ciąża była przez cały czas zagrożona i jak byłam w szpitalu to i 3 razy dziennie miałam usg. Usg jest całkowicie bezpieczne. Wklejam jeszcze link w którym jest artukuł na temat bezpieczeństwa usg w ciąży: https://mamaginekolog.pl/czy-usg-jest-bezpieczne-w-ciazy
    Może to Cię trochę uspokoi :)

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Ja nawet nie zliczę ile miałam w ciąży usg. W pierwszych tygodniach to co tydzień a w porownaniu z tym co było na końcówce to i tak rzadko. Przez cały 3 trymestr to w prawie codziennie miałam . Ciąża była przez cały czas zagrożona i jak byłam w szpitalu to i 3 razy dziennie miałam usg. Usg jest całkowicie bezpieczne. Wklejam jeszcze link w którym jest artukuł na temat bezpieczeństwa usg w ciąży: https://mamaginekolog.pl/czy-usg-jest-bezpieczne-w-ciazy
    Może to Cię trochę uspokoi :)



    A w którym tyg miałaś 1 raz robione?

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    A w którym tyg miałaś 1 raz robione?
    W 5t i 1d.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na pierwszym usg w równo 5 tygodniu ciąży czyli 27 grudnia. Kolejną wizytę mam na 22 stycznia. To również moja pierwsza ciąża 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Ja byłam na pierwszym usg w równo 5 tygodniu ciąży czyli 27 grudnia. Kolejną wizytę mam na 22 stycznia. To również moja pierwsza ciąża 🙂

    Było już coś widać na usg? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był widoczny pęcherzyk ciążowy 7,5mm z pęcherzykiem żółtkowym 🙂

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość

  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam dość często, z powodu krwawień, w sumie nawet co 2-3 dni 🤷‍♀️ lekarz mówi, że jest to bezpieczne a lepiej sprawdzić

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie powinno byc problemow to jest bezpieczne mi tez tak mowili

    ubranka dla niemowląt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ