X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czego nie mozna jeść w ciąży +jakich ziół nje mzona uzywac
Odpowiedz

Czego nie mozna jeść w ciąży +jakich ziół nje mzona uzywac

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 lipca 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecwyznh vyztam ingernety k z przerażeniem stwierdzam że jem wiele rzeczy których wg internetow nie wolno. Np koperek na zimeniaczkach czy curry(przyprawa) czy cynamon czy majeranek? Czy wy też tak ostro się do ggeo stosujecie ? Strach jeść generalnie no.wiekszosci rzeczy nie wolno ...

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 9 lipca 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Info od lekarza: można jeść wszystko oprócz zielonej herbaty, surowego mięsa i jajek, wędzonych ryb i serów (nie wiem jak mięso, np boczek wędzony?), wątróbki (czyli pasztetu też bo zazwyczaj ma wątróbkę), serów pleśniowych.
    A w internetach doczytałam tylko o cynamonie, tymianku i rozmarynie (ale nie wiem na ile to prawda). Majeranek podobno można, a o koperku i curry nic nie wiem... Znalazłam też info że herbaty owocowej nie można bo zawiera hibiskus - ale lekarz powiedział że owocową można.

    Do zaleceń lekarza się stosuję, choć najbardziej mi brak zielonej herbaty (a najgorzej będzie jesienią i zimą). Jak trafi mi się szarlotka z cynamonem to raczej ją zjem, bo ile tam tego cynamonu? Myślę że trzeba podejść do tego z rozsądkiem i to co ewidentnie zakazane to zakazane ale informacje z internetu zweryfikowałabym u lekarza ;)

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 17 lipca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale o co chodzi z zieloną herbatą? O kofeinę? Ja sobie pozwalam raz na jakiś czas na zieloną.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • pineapple Koleżanka
    Postów: 54 36

    Wysłany: 18 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola mi Pani doktor tydzień temu na wizycie wymienila parę rzeczy, których mam unikać i m.in. była to zielona i czerwona herbata. Ale czemu to już pojęcia nie mam :D

    zi13dqk3xd40yepk.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 19 lipca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Ale o co chodzi z zieloną herbatą? O kofeinę? Ja sobie pozwalam raz na jakiś czas na zieloną.
    O kofeinę na pewno nie, bo kawę można. Zapewne są jakieś substancje w zielonej herbacie, lekarz mi mówił o jakichś badaniach wg których nie można zielonej w ciąży, ale nie pamiętam szczegółów.

    Ciekawa jestem jak z białą herbatą, w internecie sprzeczne informacje a lekarz nie potrafił mi powiedzieć czy można bo nie znał "zawartości" tej herbaty

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielona herbata wg tych badań wplywa na serduszko dzidzi, ale nie wczytywałam sie nigdy w szczegóły wiec nie napisze o jakie wady chodzi

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 22 lipca 2019, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko zielonej nie można?ja filiżankę dziennie piję...

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona herbata niestety zmniejsza wchłanialność kwasu foliowego i lepiej ograniczyć ją do max filiżanki dziennie, a najlepiej wcale. Eh sama kocham zielona herbatę i piłam ja zawsze hektolitrami :(

    Frufru lubi tę wiadomość

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurkumy ponoć nie można w nadmiarze ponieważ pobudza pracę macicy, co może doprowadzić do poronienia

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sery pleśniowe można, muszą być na mleku pasteryzowanym.

    Frufru lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ