X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ćwiczenia na początku ciąży
Odpowiedz

Ćwiczenia na początku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 20 lipca 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !
    Jestem ciekawa jak jest u was z aktywnością fizyczną w ciąży?
    Stawiacie póki co tylko na spacery czy chodzicie na jakieś zajęcia? Macie jakieś sprawdzone bezpieczne ćwiczenia?
    Zamierzacie zachowywać aktywność przez całą ciążę?
    Ja powiem od razu, że to początek trzeciego miesiąca. Brakuje mi energii żeby w ogóle wstać z łóżka, nie mówiąc o jakimś poruszaniu się. Już przed ciążą miałam nadprogramowe kilogramy,nie stanowi to dla mnie większego problemu estetycznego ale jak sobie pomyślę,że już przytyłam 3 kg ... ;-)

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Madziq Przyjaciółka
    Postów: 75 55

    Wysłany: 21 lipca 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo chciałabym ćwiczyć, ale na razie powinnam leżeć, więc leżę i tyję :) Ale mam nadzieję, że po 12-13 tyg dowiem się, że wszystko ok i będę mogła ruszyć troszkę cztery-litery :)

    Czekolada lubi tę wiadomość

    gann3e3k88vy5y5g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w zasadzie nie mam przeciwwskazań medycznych do tego żeby nie ćwiczyć. od jakiegoś czasu mam trochę więcj energii, ale też nie codziennie. Wcześniej to wejście po schodach mnie wykańczało. Wczoraj wybrałam się na kajaki. Oczywiście bez przemęczania się - więcej wiosłował mój mąż, ale ja tez trochę. Dzisiaj co prawda ledwo wstałam, ale nie jest źle. Staram się chodzić na spacery z pieskiem - nie są bardzo wyczrpujące. Zastanawiam się nad basenem, ale boję się trochę zakażenia jakiegoś - muszę pogadać z ginem. Jak się będę dobrze czuła to mam zamiar popływać jachtem jeszcze i może znowu kajaki. Od września chcę się zapisać na gimnastykę dla ciężarnych. Wczoraj od męża na urodziny dostałam pakiet masaży dla ciężarnych ( po 3 miesiącu ) :D też mam zamiar skorzystać jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań

  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 21 lipca 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę jutro do gina i jak tylko mi pozwoli, to od przyszłego tygodnia zapisuję się na jogę dla kobiet w ciąży.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 22 lipca 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny :-)
    Ja podobnie jak Sylwia odwiedziłabym basen z zajęciami aqua aerobiku.
    Też boję się infekcji,bo mam niestety do nich skłonności.
    Joga brzmi fajnie.
    Można być zupełnie zielonym i pójść czy trzeba się jakoś do jogi przygotować ?

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 23 lipca 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollis wrote:
    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny :-)
    Ja podobnie jak Sylwia odwiedziłabym basen z zajęciami aqua aerobiku.
    Też boję się infekcji,bo mam niestety do nich skłonności.
    Joga brzmi fajnie.
    Można być zupełnie zielonym i pójść czy trzeba się jakoś do jogi przygotować ?
    Tak, można pójść kompletnie zielonym, ćwiczenia są specjalnie dobrane dla kobiet w ciąży - są łagodne i nieskomplikowane.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Gosiak, ja poszłam na zajęcia w 4 miesiącu ciąży, też kompletnie niezorientowana. I jest cudnie. Ćwiczenia, a właściwie asany, nie są trudne, ale super odprężają. Chodzę już 2 miesiące i powiem wam, że Kubuś, który zwykle fika, po jodze chyba zasypia, no w każdym razie nie czuję jego ruchów przez dobre 2 godziny I pomyślałam, żeby sobie w domku, wieczorkiem samej poćwiczyć bo trafiłam na taki fajny kwartalnik Yoga&Ayurveda i tam w numerze na lato są ćwiczenia z jogi dla przyszłej mamy. Będzie mi się lepiej spało

  • Antośka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 października 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem joginką od lat i uważam, że joga jest świetna dla każdego, zarówno dla starszych, jak i kobiet w ciąży. Teraz sama spodziewam się dziecka i nadal jestem aktywna. Oczywiście z niektórych asanów musiałam zrezygnować, to zrozumiałe. Ale dopóki będę mogła, zamierzam ćwiczyć. W przyszłym tygodniu na przykład jedziemy ze znajomymi do Centrum Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu:)

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecacie jakiś kanał na YT np. z jogą dla ciężarnych?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Balerina Ekspertka
    Postów: 162 146

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja wlasnie tez mysle o basenie. Jestem dosyc aktywna i na silownie/fitness chodze 2-3razy w tygodniu ale chcialabym zaczac basen. Jeszcze nie zgubilam wszystkiego z pierwszej ciazy wiec nie chce przytyc za duzo teraz

  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ćwiczyłam przed ciążą i chociaż w I trymestrze lekarka mi zabroniła ćwiczyć ze względu na pierwsze poronienie to i tak ćwiczyłam ale gimnastykę dla ciężarnych jest pełno fajnych filmików na youtube. Te ćwiczenia są spokojne i nie męczą. W II trymestrze jak dostałam zielone światło, że mogę się gimnastykować to zaczęłam chodzić na basen albo pojeżdżę na rowerze stacjonarnym i tak na przemian na co mam ochotę.

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawiam się czy rower stacjonarny wchodzi w grę?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru ;) odpuść sobie rower, ponieważ mocno ingeruje w mięśnie brzucha, ale joga dla ciężarnych i basen sa spoko.

    Frufru lubi tę wiadomość

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to muszę się skupić na jodze i więcej spacerować, a rower to chyba na sprzedaż pójdzie... ;)

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się ćwiczyć i nie rezygnować z aktywności w ciąży. Przykładem jest wiele trenerek, bardzo wiele z nich ćwiczy pomimo ciąży i czuje się dobrze. Poza tym jeśli kobieta jest w dobrej formie i jest wyćwiczona to ponoć poród jest latwiejszy. No i mi osobiscie podczas ćwiczeń wydzielaja się endorfiny i czuję się po prostu lepiej! Tak wiec chodzę na siłownie, jak rownież na jogę.

    Jedyne z czego zrezygnowałam to akrobatyka. Ale na pewno wrócę do niej po porodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2019, 11:39

  • Natalka85 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 listopada 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cwiczyłam przed ciaza codziennie wiec cwicze i teraz. bywa ciezko bo czuje sie fatalnie, ciagle rzygam, ale nie odpuszczam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ