X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr ćwiczenia I trymestr
Odpowiedz

ćwiczenia I trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 22 maja 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:) weszłam w ciąże z dość dużą nadwagą,mam 174 cm i 84 kg. Teraz jestem w 8 tyg. i już przeszkadza mi nadwaga,cukier,puchną mi nogi. Znacie jakieś ćwiczenia które mogłabym bezpiecznie robić?zaznaczę,że przed zajściem jakąś Sportsmenka nie byłam. Będe bardzo wdzięczna za pomoc

    zem3anlis7huurhv.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś to nie radziłabym Ci zaczynać teraz samej. Jeśli już to lepiej, żebyś robiła to pod okiem instruktora i oczywiście Twój gin powinien wyrazić zgodę (lub nie).

    Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z jakiegoś większego miasta to dobrze byłoby się rozejrzeć za klubami fitness/siłowaniami gdzie prowadzone są zajęcia grupowe z instruktorem, a najlepiej takie dla ciężarnych - sama do niedawna nie wiedziałam, że prowadzi się takie zajęcia, a okazuje się, że jest tego sporo :) Nie dość, że specjalnie dla ciężarnych to instruktor zwykle jest też fizjoterapeutą i podobno bardzo pomagają takie zajęcia (to wiem od znajomych, bo sama miałam zagrożoną ciążę i czerwone światło dla ćwiczeń) :(

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z przedmówczynia.

    Ale jak w 8tc juz przeszkadza to bedzie Ci bardzo ciezko. Pilnuj jedzenia, a najlepiej stosuj diete dla cukrzykow. Chodz codziennie na spacery i jesli nie musisz nie lez i nie siedz w domu.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Gosiaczek1509 Koleżanka
    Postów: 58 4

    Wysłany: 23 maja 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie ćwiczyłaś wcześniej to czekaj do II trymestru. Ewentualnie basen jest bezpieczny ale na to też musi ci pozwolić ginekolog. A jak pozwoli to zakup sobie żel z kwasem mlekowym np firmy Provag i stosuj po basenie na miejsca intymne.

    Aniołek 9tc (*) 10.02.2017

    Kochany synuś Sebastian 07.12.2018 :*:*:*
    dxoml6d8w2mqpznm.png
  • mindusia87 Autorytet
    Postów: 257 200

    Wysłany: 27 maja 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie ćwiczyłaś wcześniej to rzeczywiście ruch nie jest wskazany na razie dopiero od 12tc. Ja przy moim wzroście 165 mam też lekka nadwagę. Ja zanim dowiedziałam się że jestem w ciąży byłam na diecie odchudzalam się. Udało mi się wtedy zejść z wagi 3kg. Odkąd jestem w ciąży nie jestem na diecie ale staram się ćwiczyć dalej. Ja korzystam z filmików na Youtube. Mnóstwo jest tam propozycji ćwiczeń dla kobiet w ciąży. Polecam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2018, 15:38

    f2w3yx8dfotu0cc3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ