X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Covid w I trymestrze
Odpowiedz

Covid w I trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 24 listopada 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Chciałbym prosić o radę panie które przechodziły covid w pierwszym trymestrze ciąży. Niestety mnie to też dopadło. Jestem teraz w 10 tygodniu ciąży. Jutro zaczyna się 11 tydzień. Mam już dwójkę dzieci a teraz ponad rok staralismy sie z partnerem o dziecko. Jestem po leczeniu hormonalnym ale udało się zajść w ciążę naturalnie. Szczerze mówiąc czuje wściekłość i żal. Jestem bardzo ostrożna ale mój Partner przyniósł to gówno z pracy. Raczej innej opcji nie ma bo nigdzie nie chodzimy już od dawna poza zakupami i pracą. Najgorsze jest to że kompletnie straciłam smak I węch. Czytałam że sa przypadki że nigdy te zmysły nie wracają do normy i strasznie się boję że ja też mogę być takim przypadkiem. Dostałam sterydy od lekarza bo miałam problemy z oddychaniem do tego mam jeszcze inhalatory bo po 3 latach bez objawów astma wrocila. Co więcej straciłam całkowicie apetyt. Ciągle boli mnie żołądek i zaczęłam już przez to mieć depresje. Dopiero wyleczyłam się z depresji spowodowanej zaburzeniami hormonalnymi i znowu się zaczęło. Nie jestem w stanie nic jeść i ciągle wymiotuje. Nawet jak nie zjem i nie mam czym wymiotować to wymiotuje kwasami żołądkowymi i lekarstwami. Nie wiem już co zrobić. Kiedy to się skonczy. Co zrobić żeby smak I węch powrócił.

  • kasha86 Autorytet
    Postów: 538 496

    Wysłany: 24 listopada 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, nic nie zrobisz, żeby samoistnie to wróciło, ale ja też przechodziłam covid i mój partner i on stracił węch a ja smak i węch i wszystko wróciło nam do normy po 2 tygodniach. Także nie stresuj się na zapas bo to nie wpływa dobrze na Ciebie i dziecko. Jeśli chodzi o wymioty to konsultowałabym to pewnie z ginekologiem - żeby mnie uspokoił.
    Trzymam za Ciebie kciuki - spokój przede wszystkim !

    2nn3leb4ic2eh3rg.png
    New Baby <3
    relgtv73w2riqvl3.png
    Julia <3
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 25 listopada 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam covid w 12 tygodniu, nic mi nie było oprócz utraty węchu, który wrócił po tygodniu. Stopniowo zaczęłam czuć niektóre zapachy,sama nic nie zrobisz żeby zmysły wróciły.

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeszłam, tEz JestEM NA SIEbIE ZLA I WSCIeKla. Po 6 dniach węch samoistnie wrócił. Natomiast boję się o dziecko, cały czas😟

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Mokka Autorytet
    Postów: 842 891

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem nowa na ciążowym wątku. Wcześniej byłam na Forum dedykowanym In vitro. Moja walka o dziecko była długa, wraz z procedurami medycznymi. Finalnie udało mi się zajść w ciążę naturalną!!
    Niestety dopadł mnie właśnie Covid :( 8tc 6 dzień. Przechodzę go lekko- typowo jak zapalenie zatok (zatkany nos, katar, sporadycznie mokry kaszel), bez gorączki.

    Ale... Najbardziej się boję o dzidzię. Czy u Was po Covidzie jest wszystko ok z małżeństwami??? Tyle się mówi o chorobach i ich potencjalnym wpływie na rozwój płodu :( bardzo się stresuję... Badania prenatalne dopiero po 20.02 :(

    38 lat 👩, 38 lat 👨

    1 ciąża - Synek 03.2015 (starania w sumie 2 lata, naturals 👩‍👦 3 miesiące po HSG 🙏🏻 - 1 jajowód niedrożny)

    2 ciąża - Synek 09.2022 (starania w sumie 3 lata, usunięcie 1 jajowodu, 3x IVF - nieudane... , i nagle... naturals!!!)

    3 ciąża - (31.07.23 - II kreski!!! naturals!), Synek

    ❄️❄️- 1xcb, 1x słaby

    preg.png
    age.png
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ