X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Co wcieracie w brzuchy? :)
Odpowiedz

Co wcieracie w brzuchy? :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kilku tygodni stosuję oliwkę i balsam Palmersa (przynajmniej raz dziennie) i mam nadzieję, że rozstępy mnie ominą...

    Macie swoje sposoby? :)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego,co się orientuję,to większość kremów typowo na rozstępy można stosować dopiero od 4 miesiąca.Cały 4 miesiąc smarowałam się Sexy Mamą z Bielendy.Zapach ok,ale wydawało mi się,że trochę dużo muszę tego nabrać,żeby wszędzie trafić,więc konsystencję oceniam jako średnią.Nawilżał dobrze,dość szybko się wchłaniał.
    Po Sexy Mamie kupiłam sobie Mamma Mię z Ziai,tutaj mam o wiele lepsze wrażenie co do konsystencji,a i zapach jest delikatniejszy,lepszy dla wrażliwców.Co do nawilżenia-jest,ale mam wrażenie,że baardzo szybko się wchłania,chyba bym jednak wolała,żeby zostawiało lekko tłusty film na skórze.
    Kupię sobie jeszcze chyba oliwkę w żelu,żeby stosować ją na noc,naprzemiennie z balsamem.

    Mustela jest bardzo chwalona przeciw rozstępom,ale jest też bardzo droga i trzeba uważać,którą się bierze-ja chciałam zaszaleć,zwłaszcza,że to akurat można stosować przed 4 miesiącem,ale babka w aptece wprowadziła mnie w błąd i sprzedała mi wersję "intensywną",a nie "podwójną".Tą pierwsza jest na już istniejące rozstępy,ma dziadową konsystencję,jest jej mniej i jest mało wydajna,a ta druga jest przeciwko,zbiera zajebiste opinie i o tę mi chodziło... Więc kasę wyrzuciłam w błoto,na razie smaruję się tańszymi kremami.

    I tak prawda jest taka,że wiele zależy od genów i może być tak,że te wszystkie namaszczania szlag trafi ;).

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszędzie też piszą,że ważne w zapobieganiu rozstępom jest to,aby nie przytyć gwałtownie,tylko stopniowo.Nie wiem,czy u mnie na przykład będzie stopniowo,bo do 5 miesiąca nie miałam brzucha wcale i ostatnio wyskoczył niemalże z dnia na dzień,jak Boga kocham.Więc ma 4 miesiące na urośnięcie od zera do pełni,nie wiem,czy to będzie wystarczająco stopniowe ;).I jaki ja mam na to wpływ.

    MalutkaEve, moremi lubią tę wiadomość

  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem pewna, ale Palmersa można chyba stosować od początku. Do tego warto kupić czysty olej np. ze słodkich migdałów albo jojoba, może być też olej kokosowy. To 100% natury bezpiecznej dla maleństwa :)

    MalutkaEve, Jus1985, 88macola lubią tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Beataa25 Ekspertka
    Postów: 228 295

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szwagierka teraz jest w 7 miesiącu i stosuje Elancyl kupiła już chyba 3 opakowanie i jest bardzo zadowolona, ja dopiero jestem na początku ciąży ale już powoli robię rozeznanie. Jedynym minusem Elancylu jest cena bo jest dość drogi w aptece na promocji kosztował 156zł jednak na allegro widziałam już za 115 zł :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    thiki0a.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się smaruję oliwką w żelu z Johnsona i nie narzekam na przemian z balsamem.

    qq873e5erivgw16d.png
  • mala_mi Autorytet
    Postów: 366 1524

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są kosmetyki, które można stosować już od samego początku ciąży. Ja używam balsamu babydream z Rossmanna za 12 zł (jest też oliwka, ale strasznie tłuści ubrania).
    Uważam, że nie ma sensu kupować drogich mazideł, bo często dużo płaci się głównie za markową firmę, a specyfik ma podobną skuteczność do tych tańszych. Ważne, by stosować je regularnie i sumiennie.

    Limerikowo, Jus1985, madziad lubią tę wiadomość

    9f7jzbmhwqv82yrb.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje Bio oli na zmiane z oliwka Jonsona 2/3x dziennie.na razie nie ma sladow rozstepow na brzuchu ale i na nie przyjdzie czas ;-);-)
    Badz co badz smarowanie odnosi efekt bo skora nie swedzi w 22 tyg a to moja znajoma w 25 drapie sie i drapie.nie wnikam po czym i ile smaruje;-);-);-);-);-)

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosuję od kilku tygodni oliwkę na rozstępy babydream z Rossmanna. Wcieram we wszystkie partie ciała co 2 dni.

    madziad lubi tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo, też chyba zainwestuję w ten Bio Oil, zwłaszcza, że na allegro znalazłam super ofertę za 200ml, powiedz mi tylko, czy on jest mocno tłusty? Musisz mieć do niego jakąś bluzkę specjalną, żeby nie zatłuścić ubrania? Czy nie jest aż tak tłusty, ale zostawia taki film ochronny na dłuższy czas?

    Bo, cholera, zaczyna mnie swędzieć, niestety, Ziaja chyba nie daje rady.

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka poleciły mi koleżanki, ze to najlepsze, wiec smaruje :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika ja również używam Bio Oil zaraz po kąpieli. Później myję powoli zęby i te około 5 minut wystarczy by olejek się wchłonął i nie pobrudził ubrania. Przy tym ma miły zapach i jest wydajny. Polecam :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2014, 18:04

    Tygrysek lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palmersa można od początku ale też dodatkowo używam olejku babydream :)
    z tym nagłym tyciem to może być nie lada kłopot bo wcinam jak szalona :P

    celia lubi tę wiadomość

  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez stosuje bio oil chociaz zapach mnie drazni. Nie dluzej jak po 2-3 minutach ubieram sie i nie mam tlustych plam na ubraniu. Mam tez AA mama i ja i stosuja na zmiane.

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • marta_kwk Autorytet
    Postów: 478 202

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też stosuję Bio Oil na zmianę z Perfecta mama i wcale nie czekam na 4 miesiąc bo wydaje mi się że to za późno bo wtedy brzuszek już się zaczyna pojawiać a tu chodzi o przygotowanie skóry przed rozrostem:) moje siostry też się smarowały od pierwszych dni i ani śladu rozstępów i dzieciaczki zdrowe...

    k0kdi09k1llqhe99.png
    relg4z17a4wdju0z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa jestem czy te nasze specyfiki dopomogą..
    ja nawet w tyłek wcieram :P nie mówiąc o piersiach, biodrach i plecach..

    Lanusia93 lubi tę wiadomość

  • marta_kwk Autorytet
    Postów: 478 202

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba najbardziej pielęgnuję piersi bo nie ukrywam trochę ich mam a teraz robią się jeszcze większe:D

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    k0kdi09k1llqhe99.png
    relg4z17a4wdju0z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje też podrosły, aż się boje co z nich potem zostanie :P

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalutkaEve, ja też w tyłek wcieram :D Bo mam tam rozstępy, nie wiem skąd one się wzięły. Są spore i sprzed kilku lat :( Więc mam skłonność do rozstępów. Piersi (moje maleńkie A) smaruję również. Staram się co 2 dni, ale różnie to bywa.

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super jest olejek z Weledy. Goraco polecam. Mozna go stosowac na cale cialo. Naturalny i stworzony dla kobiet w ciazy. Pachnie przecudnie. Na dodatek zaczely mi sie wygladzac stare rozstepy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2014, 16:22

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ