X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Co szkodzi w pierwszych tygodniach ciąży?
Odpowiedz

Co szkodzi w pierwszych tygodniach ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Melania05 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie krótkie czy 6 tygodnia ciąży może zaszkodzić uczucie lęku, zmartwianie o dziecko i środki czystości do łazienki typu domestos? Z tego co czyta w internecie to najlepiej w czasie ciąży leżeć , nie ruszać się i być zamkniętym jakiś szczelnym opakowaniu, bo nawet jeżdzenie autobusem może zaszkodzić. Wczoraj myłam łazienke no mleczkiem cif wanne i wc domestoem, miałam usta i nos zakryty ręcznikeim, alećiężko się odychało eraz pytanie czy zapach mogł zaszkodzić zarodkowi i przez to znowu będę mieć puste jajo płodowe?

  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dajmy się zwariować! Nie obraz się, ale nawet nie wiem co odpisać po przeczytaniu tego ;)
    Myślę, że większość z nas normalnie myje łazienkę, podłogi, naczynia itp.,nawet ja, po dwóch stratach, a w tej ciąży nawet z torbiela na jajniku.
    Powiem tak. Wiadomo, ze kazdae z nas będzie się martwiła o to czy z dzieckiem w porządku, to normalne, ale trzeba starac sie wrzucić na luz bo zwariujesz, a gdy juz dojda klucia i delikatne bóle rozciagajace macice to wykitujesz z nerwów, jeśli sie nie opanujesz. Prawda jest taka, ze zdrowej ciąży nic nie zabije, domestos tym bardziej ;) Jeśli będzie miało byc dobrze to dziecko sie urodzi, jesli nie, to niestety... Nie mamy juz na to wpływu.
    Co do środków transportu - póki brzucha nie widać śmigam skuterem na drobne zakupy albo do laboratorium gdy np.mąż nie moze mnie zawieźć i jest ok ;)
    Daj na luz i nie czytaj bzdur w necie, serio ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2018, 13:53

    Gosiaczek1509, Kobobo, Frufru, sharishia lubią tę wiadomość

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak jestem zdania, że jeśli ciąża ma przetrwać to przetrwa. Czasem kobiety o wiele później dowiadują się o ciąży, a dzieci rodzą się zdrowe i w tym czasie normalnie funkcjonują, używają wszelkiej chemii. Jeśli miałabym nakaz leżenia to wiadomo, ze nie sprzatalabym, a tak, wiadomo, ze trzeba sie trochę oszczędzać, ale w takim razie sprzatasz i myjesz wszystko samą wodą czy jak? Otwieram okno w lazience i lecę z tematem, wszystko sie na bieżąco wietrzy.
    A kobiety ktore maja juz dzieci? Muszą robić wszystko, bo kto za nie to zrobi?

    Co do leków, nie tylko w czasie infekcji trzeba je zażywać. Czasem zwyczajnie trzeba ciąży pomóc. Ja biorę 16,5 tabletki dziennie doustnie, trzy dopochwowe i jeden zastrzyk podksorny i jestem pewna, ze bez tego wszystkiego nie byłabym na etapie 12tc. I tez jestem tu tego zdania, ze jesli ciąża nie mialaby przetrwać, to nawet te leki by nie pomogły.

    Nie strasz dziewczyny, bo naprawdę sie zawinie w kokon i będzie leżeć plackiem byc może niepotrzebnie.

    toyotarav4, sharishia lubią tę wiadomość

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Melania05 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja panikuje to fakt bo jedna ciaze poronilam, odzywialam sie w niej zdrowo, jadlam duzo warzyw , owocow, wjechalam nad morze odpoczac powdychac jodu a jednak poronilam w 8 tygodniu.

    Zastanawia mnie ostatnio jak to jest w rodzinach gdzie atka pije przed ciaza i w trakcie, na pewno nie przyjmuje zadnych kwasow foliowych do lekarza chodzi tylko po to zeby miec zaswiadczenie na becikowe i 500 plus a dzieci rodza sie zdrowe, bez zadnych wad. Tak samo 16-latki ktore zachodza w ciaze i nikomu o niej nie mowia dopiero jak brzuch widac ida do ginekologa, dzieci tez zdrowe. ja nie wiem jak my moglismy sie urodzic zdrowe bo nasze matki na pewno sprzataly prały gotowaly i pracowaly

  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    jezeli ciaza jest zdrowa to sie utrzyma wszystko. wiadomo trzeba uwazac ale z rozsadkiem ja poronilam 5 razy na gte chwile ciaza sie utrzymuje pewnie w duzej zasludze ze biore leki i jestem przez to spokojna. nie dajmy sie zwariowac. nie pije alkoholu nie pale paierosow i robie wszystko wszystko. nosze ze sklepu 6 ciopak wody niegazowanej. nie umialabym lezec odlogiem o masakra ja nie potrafie nawet zwolnic.

    Zośkaaa lubi tę wiadomość

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dźwiganie ciężarów, nawet zgrzewki wody nie jest zalecane w ciąży więc z tym bym była ostrożna. Bardziej polecam przyjrzeć się składnikom kosmetyków, które używasz. Unikać SLS, SLES, olejów mineralnych, filtrów przenikających, wyrzucić drogeryjne kosmetyki na rzecz naturalnych, bardzo polecam firmę Nacomi - cudowne musy i lekkie masła do ciała i ich peelingi. Tak w ogóle polecam blog Srokao.pl, masz tam spis składników dokumentów zakazanych w ciąży. Ani razu od początku ciąży nie sprzątałam łazienki w ciąży detergentami. Ich wdychanie jest gorsze niż dym papierosów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2018, 07:45

    agniesja, edwarda20, ef36 lubią tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak znam ten blog, ponieważ reklamujesz go chyba pod 6 postem na forum kotore czytam

    Tosia80 lubi tę wiadomość

    pesymistka
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    tak znam ten blog, ponieważ reklamujesz go chyba pod 6 postem na forum kotore czytam
    Nie reklamuję go, tylko polecam, tak samo jak mi go wcześniej polecano. Poza tym chyba się trochę zagalopowałaś z tą ilością postów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2018, 17:57

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no moze sie pomylilam o 2 lub 3 posty. to nie zmienia faktu ze reklamujesz firme i blog często. sotsując podobne sformułowania. jak kopiuj wklej

    pesymistka
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    no moze sie pomylilam o 2 lub 3 posty. to nie zmienia faktu ze reklamujesz firme i blog często. sotsując podobne sformułowania. jak kopiuj wklej
    To jest twoja opinia, masz do niej prawo, a ja mam prawo mieć ją gdzieś. Swoje frustracje możesz rozładowywać gdzie indziej. Nie mam zamiaru się tłumaczyć z jakiś bredni o reklamie.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.mjakmama24.pl/ciaza/przebieg-ciazy/czego-nie-wolno-ci-robic-w-pierwszym-trymestrze-ciazy-10-absolutnie-zakazanych-rzeczy,538_8127.html

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    To jest twoja opinia, masz do niej prawo, a ja mam prawo mieć ją gdzieś. Swoje frustracje możesz rozładowywać gdzie indziej. Nie mam zamiaru się tłumaczyć z jakiś bredni o reklamie.


    Droga Natalio - Wysylam ostrzeżenie :)
    Prosze o nie reklamowanie bo zostaniesz usunieta :) Pozdrawiam

    pesymistka lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ