X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Co jeść, żeby zażegnać mdłości?
Odpowiedz

Co jeść, żeby zażegnać mdłości?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • galadriela Przyjaciółka
    Postów: 83 37

    Wysłany: 4 marca 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Potrzebuję jakichś pomysłów na jedzenie, które mogę szybko przegryźć rano, żeby uniknąć efektu pustego żołądka i odegnać mdłości. Musi to być coś, co chwycę w rękę czy wyciągnę z lodówki i zjem w miarę szybko, coś, czym się najem.
    Obecnie moim największym problemem są mdłości i wymioty rano, umówiłam się z pracodawcą, że jeszcze chwilę popracuję, ale obecnie z powodu mdłości nie jestem w stanie przetrwać ranka i dojechać do pracy bez okropnej walki z samą sobą i ryzyka, że zwymiotuję gdzieś po drodze. Mdłości pojawiają się u mnie praktycznie przez cały dzień z większym lub mniejszym nasileniem, ale te poranne są najgorsze, doszło do tego, że stresuje mnie każdy poranek, bo nie wiem, czy będę w stanie dotrzeć do pracy. Ostatnio skończyło się na nieplanowanym L4 :/

  • zmija Koleżanka
    Postów: 50 62

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mi na takie silne mdłości lekarka przypisała lek Xonvea, po którym czuję się znacznie lepiej. Dodatkowo staram się nie dopuścić do uczucia głodu, pomagają owoce, szczególnie kwaśne, pomarańcze, winogrona, migdały, suche wafle, tosty. Próbowałam suplementy z imbirem typu Provomit, ale tutaj nie czułam żadnej poprawy. Dobry pomysł to trzymać coś pod ręka tuż koło łóżka i zjeść zaraz po obudzeniu. Współczuję bardzo, bo wiem, jak utrudnia to funkcjonowanie 🙁 pamiętaj, że zdrowie jest ważniejsze niż praca, a prawdopodobnie za niedługo poczujesz się lepiej i będziesz mogła nadrobić zaległości i przygotować pracodawcę na dłuższą nieobecność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2023, 21:37

    age.png
  • mgielka Ekspertka
    Postów: 250 188

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomagają migdały, kilka i na trochę spokój ;)

    6cd1593282061535d5df63d75588ab17.png
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie męczą mdłości, że ledwo żyje.
    Lekarz zapisał mi Xonvea i na kilka dni pomogło ale potem wymiotowałam po tych tabletkach.
    Mi z rana pomagają owoce, banan, maliny, borówki. Super mi pomogła chałwa z rana :D migdały imbir, krakersy i inne rzeczy nie działają u mnie niestety.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ