X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciaza przy hashimoto
Odpowiedz

Ciaza przy hashimoto

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Świeżynka20 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 4 września 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wczoraj dowiedziałam się że jestem w mojej pierwszej ciazy. Choruje na hashimoto ,lekarza mam dopiero 12 , jakieś wskazówki? Co można czego nie można robić? Pozdrawiam

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2382 2370

    Wysłany: 8 września 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba często kontrolować hormony tarczycy, ja wg zaleceń endokrynologa badam tsh i ft4 co 3 tygodnie. Najlepiej od początku zwiększyć tez dawkę leku jeśli masz niedoczynnosc i bierzesz hormony tarczycy. I pewnie lekarz zaleci Ci suplementację jodu

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 279 202

    Wysłany: 17 października 2022, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam zbadane TSH dopiero w 10 tygodniu, TSH 5,57. Rok przed ciążą było wszystko ok. Dodatkowo z USG tarczycy wyszło, że mam Hashimoto (po mamie). Dostałam Tirosint Sol 50 (plus 75 dwa razy w tyg). Teraz zaczęło mnie martwić, że wyznaczyła mi kontrolę dopiero po 4 tygodniach. Może na początku powinnam sprawdzać częściej??

    age.png

    preg.png
  • aga3216 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 18 października 2022, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie mam hashimoto ale niedoczynnosc tarczycy i przed ciąża miałam w miarę ok ale na samym początku ciąży TSH wzrosło do 3,2 . Teraz powoli spada i 3 tygodnie temu miałam 2,37. Lekarka tez kazała mi robić co 3-4 tygodnie badania i mówiła ze częściej nie ma sensu bo tarczyca potrzebuje czasu po zmianie dawki na zareagowanie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ