X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciaza prowadzona w Uk
Odpowiedz

Ciaza prowadzona w Uk

Oceń ten wątek:
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 6 marca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, sa tu ciezarowki z Uk :) Tu przebieg ciazy wyglada troszke inaczej niz w Polsce :) Razem razniej :)

    Petitka lubi tę wiadomość

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Petitka Ekspertka
    Postów: 208 173

    Wysłany: 3 maja 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i dołączam! :) Ja również mieszkam aktualnie w UK (Glasgow) i zgadzam się z tym, iż prowadzenie ciąży na Wyspach wygląda zupełnie inaczej niż w PL. Nie jestem z tego faktu do końca zadowolona, bo teoretycznie jestem w 7tc, ale poza pozytywnymi testami ciążowymi, które wykonałam samodzielnie w domu nie wiem absolutnie nic na temat swojej ciąży. Trzeba niestety czekać do pierwszego skanu a przez ten czas można przecież oszaleć z niepewności :/
    Całe szczęście lecę za dwa tygodnie do Polski i mam nadzieję, że ginekolog trochę mnie oświeci i dowiem się czegoś więcej o mojej fasolce :)
    Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy w UK i przesyłam pozytywne wibracje! :* :* :*


  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 3 maja 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jak się czujecie?
    Ja tez jestem w Szkocji :)
    Nawet nie miałam jeszcze wizyty z Midwife, a jestem już w ponad 8 tyg..
    ale jestem dobrej myśli :)

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Petitka Ekspertka
    Postów: 208 173

    Wysłany: 3 maja 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samopoczucie jak na razie dobre tylko właśnie ta niepewność trochę dobija, bo już chciałoby się wiedzieć coś więcej :/ U mnie 7tc i spotkanie z położną dopiero 17go maja a i tak z tego co czytałam nic ona nowego nie wniesie- pogadanka, badanie krwi a potem czekanie na pierwszy skan. Was też tak kobitki zżerają nerwy?


  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 4 maja 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja właściwie wczoraj spędziłam noc na oddziale macierzyńskim, spowodu podejrzenia ciąży pozamacicznej. Dzisiaj rano miałam zrobiony scan, i widziałam moja małą fasolkę i serduszko :) bardzo się cieszę ze wszystko jest w porządku, mimo ze nie spałam cała noc.
    Także ja mam potwierdzenie i pierwsze zdjęcie przed booking appoitment :D

    Dziewczyny, u was także pisze aby nie pytać o płeć?

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Petitka Ekspertka
    Postów: 208 173

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invictia cieszę się niezmiernie, że wszystko się u Ciebie dobrze skończyło! Gratulacje i życzę dużo dużo zdrówka Tobie i Twojej fasolce! Ja niestety muszę czekać w niepewności jeszcze 2tygodnie, ale jakoś dam radę.
    Co do pytania o płeć to coś tam na broszurce, którą dostałam do domu pisało, żeby nie pytać na początku bo nie wiadomo na pewno.
    A na kiedy dziewczyny macie termin? U mnie wstępnie wyszło, że akurat na samą Wigilię - 23 grudnia, więc zapowiadają się piękne święta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 20:26

    Invictia lubi tę wiadomość


  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 8 maja 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to fajnie ;) 23 Grudnia to urodziny mojego narzeczonego, a ja mam termin na 12 Grudnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2017, 16:08

    Petitka lubi tę wiadomość

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 9 maja 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) Ja tez mieszkam w Glasgow, wczoraj mialam 1 skan :) jestem w 13 tyg :) Moj termin to 14 Listopad :) Macie racje ta pierwsza wizyta zajmuje troche czasu,bo prawie godzine, wypytuja o wszystkjo wpisuja w ksiazeczke, i daja ja nam,no i ta ksiazka jezdzi z nami wszedzie, w razie czego... :) Jak sie mialo wczesniej dziecko to tak mneij wiecej wiadomo o co chodzi :) Ja sie do tej pory czulam kiepsko,niskie cisnienie i ledwo zylam :) Teraz juz lepiej wiec oby z gorki :)

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • kanapka Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 15 maja 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej przyszłe mamusie :) Ja też w Uk, dokładnie Southport. Pierwsza ciążę prowadziłam w Polsce a teraz tu. Różnice są mega wielkie, aczkolwiek ja dalej czekam na pierwszą wizytę z midwife. Jestem w 10 tc <3 zaraz zaczynamy 11. Termin na 25 grudzień - ciąża jest młodsza bo owulacja się przesunęła - wiem bo akurat dwa tygodnie temu byłam w Polsce i odwiedziłam ginekolog która to potwierdziła.
    Jestem w szoku bo przy pierwszej ciąży miałam to szczęście całodniowych mdłości i wymiotów trwających 4 miesiące! :O a teraz? to głupie ale czasem zapominam że jestem w ciąży, bo czuje się super. I tak jak w pierwszej ciąży nie miałam zachcianek tak teraz nadrabiam i sama z siebie się śmieje bo mam ochotę na takie rzeczy ktorych normalnie nie jadłam hihi
    Pozdrawiam Was :)

    Petitka lubi tę wiadomość

    hchyyx8drfk98y5z.png
    3i49df9h652fhgnp.png[/link]
  • Petitka Ekspertka
    Postów: 208 173

    Wysłany: 19 maja 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kochane moje! U mnie również dobre wieści. Wizyta u ginekologa podczas urlopu w Polsce w końcu pozwoliła mi zobaczyć moją kruszynkę i usłyszeć serduszko. Dopiero to pozwoliło mi w 100% uwierzyć, że to wszystko dzieje się na prawdę i odetchnąć z ulgą :) Termin na 23 grudnia :) Za kilka dni powrót na Wyspy i tam można będzie już spokojnie czekać na ciąg dalszy :)
    Kanapka ja również tak jak Ty czuję się wyjątkowo dobrze i gdyby nie brak okresu to ciężko byłoby mi uwierzyć, że faktycznie jestem w ciąży ;)
    Przesyłam Wam wszystkim buziaki i pozytywne wiruski!!! Zdrówka i spokojnych ciąż!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2017, 22:43


  • Lilyes Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :* u mnie 8tc . Ja przez krwawienia miałam już pierwsze USG dziś , okazało się że jajeczko zagnieżdżone jest bardzo wysoko w prawym rogu i ciążę będę musiała mieć mocno nadzorowana czy nie przekształca się w pozamaciczna:( pomimo krwawień serduszko bije . 31 mam pierwsza wizytę u położnej a 2 czerwca kolejne USG żeby sprawdzić czy wszystko ok . Jak tam u Was?

  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 30 maja 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochana :) Super sie ciesze ze nie jestesmy same :) Ja zaczelam 17 tydzien :) Wlasciwie tak poprawnie to 16 tydzien i 1 dzien :) tak to sie liczy :):) PO urlopie ,10 dni po, bede miala 2 skan i sie dowiem plec :) Czuje sie tez ok :) NIc mi nie dolega, noo.. w dni ktore pracuje diabelsko mnie bola nogi i plecy :) Dzidziusia czuje juz jakies 2 tyg? najczesciej wieczorem :) Ma sie dobrze, na spotkaniu z midwife poprosilam czy poszuka serduszka i sie zgodzila :) mimo ze tu dopiero w 22 tyg szukaja :) serduszko jest i bije :) dzidzius ma sie dobrze :) Ja mam termin na 14 listopada :) ale bedzie cc tydzien wczesniej :) wszystkie mamy mniej wiecej ten sam termin :) jesien-zima :)

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Kika428 Ekspertka
    Postów: 227 452

    Wysłany: 30 maja 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i Ja dolaczam, mam termin na styczen jest to moja druga ciaza tutaj takze troche doswiadczenia juz mam :) do birth centre ide za tydzien w piatek 9, a potem lece do polski na miesiac wiec napewno zrobie sobie usg :) jestem z Maidstone

    Maksymilian
  • J Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 30 maja 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja jestem z okolic Glasgow. Termin na 11.02.18 Wow trochę szok i niedowierzanie. Mam juz w domu prawie 5latka urodzonego tutaj ale to było dawno wiec duzo juz nie pamietam. Na pewno muszę zapisać sie najpierw do gp ale raczej nie mam sie co spieszyć bo to dopiero 4tydzien.

    Ciastkozkremem
  • majeczka8 Autorytet
    Postów: 449 336

    Wysłany: 30 maja 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ja mam termin na koniec stycznia.Dwa lata temu urodzilam synka silami natury ale mialam dlugi porod wiec teraz zastanawiam sie nad cc,
    czy moge zapytac midwife o cc tym razem?
    Tak ciaza w uk prowadzona jest inaczej niz w polsce ale ja nie narzekam jesli wybierzecie dobry szpital na porod to opieka jest bardzo profesjonalna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 23:04

    I bede szczesliwa chocbym miala sobie to szczescie narysowac!
    0r13dma.png
  • Kika428 Ekspertka
    Postów: 227 452

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie narazie żegnam ponieważ poroniłam :( wczoraj bylam na emergency dzisiaj zrobili mi scan niestety :(

    Maksymilian
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej strasznie mi przykro @Kika428 :( wysyłam dużego przytulasa :(

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi termin zmienił się 14 Grudnia na 9 Grudnia! :D
    Śmieje się bo wypada wtedy weekend. :)

    Pozatym pierwsze usg bylo w 8tc, pierwsze NHS w 13tc, nastepne bede miec 21 lipca :)
    Nastepne prywatne - 24 Czerwca, jade na badania NIPT, oraz dowiedziec sie plci. Niestety w szpitalu, w moim mieście, nie chcą mówić w płci, nawet wiszą takie tablice, ze somographer nie jest uprawniony do ujawnienia płci dziecka.
    Pierwsze booking appoitment miałam w 9tc, następne mam 4 lipca.
    Robiłam tez badanie na syndrome downa, jeszcze nie dostałam wyników :/ a wy się zgodzilyscie? Jakie miałyście wyniki?

    Życzę zdrówka wszystkim mamom :D

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Luna35 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dolacze;) Jestem w 8 tyg. ze wzgledu na plamienia i krwawienia bylam na emergency i zrobili mi skan.Serduszko bilo slicznie ale dalej nie wiem skad krew bo niby wszystko ok.Termin mam na 16 luty z cora 7 lat temu mialam termin na 14 luty az smiesznie ze prawie identycznie.O pierwsza ciaze staralismy sie cale 2 cykle teraz 7 szczesliwy.Jestem na Duphastonie przez te plamienia.Nastepny skan na poczatku sierpnia.Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy :*

    Petitka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, Ja świeżo po nowinach że będzie dzidzia. Ovulka pokazuje 5 tydzień 2dni. Czekam na wizyte u gp. Nie chcieli mnie umówić jeszcze pielegniarką. Mieszkam w UK. U mnie spokój, Z objawów to większy apetyt i brak miesiaczki. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy..

    Petitka lubi tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ