X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciąża pozamaciczna?
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Założyłam nowy wątek- poprzednie nie są zbyt uczęszczane.. przeskoczyłam do was z OF. Potrzebuję porady i wsparcia. 2018 w lutym miałam usuniętą cp z lewej strony- 7tydzień- wyłuszczona- jajowód oszczędzony. Po miesiącu laparoskopia torbieli na lewym jajniku. 24h po laparoskopii- laparotomia- krwotok wewnętrzny z loży po torbieli, utrata 1.5l krwi, przetoczone 2l. Antykoncepcja Vibin. W 2019 maj- laparotomia- torbiele na lewym i prawym jajniku- Vibin nie zahamował jajników. Od kwietnia jestem na Microgynonie. Do niedawna Microgynon spełniał swoje zadanie- oba jajniki w uśpieniu. Ostatnie krwawienie z odstawienia 2 sierpień. 20 podejrzanie się czułam, test ciążowy- blada kreska. Polecialam na beta hcg.
    21.08- 9.45 mIu
    22.08- 21.36 mIu + progesteron 29ng
    24.08- 62.87 mIu
    Konsultacja z gin nr 1, 21 sierpnia- usg- owulacja z lewego jajnika, prawy nieaktywny (bez pęcherzyków), płyn w zatoce douglasa, macica nieciążowa- wyrok- kolejna co
    Konsultacja z gin nr2, 22 sierpnia- usg- macica normalna, jak na ciąże taka sobie (słabo ciążowa cokolwiek to znaczy), płyn w zatoce douglasa. Postępowanie wyczekujące, beta hcg w poniedziałek i kontrola na usg czy płyn się wchłania. Być może w między czasie pękła jakaś torbiel. Jeśli chodzi o antykoncepcję to stwierdzono zaburzenia wchłaniania. Nie mam bóli, nie mam plamień. Standardowe objawy ciąży... No niestety owu z pechowego jajnika ;( + obciążony wywiad ginekologiczny nie rokuje dobrze. 
    Następna Bhcg
    26.08- 270 mIU a progesteron 35ng z usg wynikło, że ilosc plynu nie zmniejsza sie ale lekarz powiedział, że obraz brzucha na usg wyglada lepiej. Macica jak zwykle- nijaka. Ciazowa/nieciążowa.
    Powtórka jutro i usg... jeśli jutro też nic się nie zmieni- w poniedziałek będzie usg decydujące. Albo coś będzie- albo szpital i dalszą diagnostyka.

  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę powiedzcie mi jeszcze.. czy progesteron bywa przydatny w ocenie prawidłowości ciąży? W książkach dla studentów doczytuję, że progesteron większy niż 25 ma tylko 1% ciąż pozamacicznych. I tak żyje sobie nadzieja póki ten prog wysoki :( strasznie boję się powtórki:(

  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam! Błąd! Wynik 26 sierpnia beta hcg 178. 24h pozniej 27 robiłam wraz z progesteronem i wyszła 270.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem tego Twojego lekarza. Przecież Ty masz piękne przyrosty do tego w normie!
    A faktem jest że pecherzyk można zobaczyć dopiero w okolicach bety 2000 , a nawet i większej! Są takie dziewczyny że przy 5000 się pokazywał.
    Co to znaczy macica nieciazowa? Endometrium słabe?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często się słyszy że przy ciąży pozamacicznej beta nie przyrasta prawidłowo, co prawda zdarzają się wyjątki ale moim zdaniem lekarz zbyt szybko wszystko ocenia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmień lekarza.
    Prog super!

    Przy takim wysokim to nie ma cp

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 2 września 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mojego lekarza badanie bety ma sens tylko do 5000, jest poziom nie przekroczy tego poziomu lub od poczatku rosnie fatalnie, to może świadczyć o cp. Nie rozumiem wyrokowania na podstawie bety na takim niskim poziomie, poczekaj jeszcze parę dni i wtedy zbadaj

  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 5 września 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawa się wyjaśniła. Jest pęcherzyk w macicy i echo zarodka. Wczoraj beta prawie 5tys. Czekam, 20 mam wizytę. Zleconą luteina 2x i duphaston 2x dziennie. Lekarz powiedział że ten progesteron nie jest jakoś mocno rewelacyjny. Konsultowalam z drugim- też poparł takie dawkowanie.

  • Anais Ekspertka
    Postów: 224 248

    Wysłany: 5 września 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 w poprzedniej cp miałam idealne przyrosty- książkowe. Ale wtedy prog 10ng. Endo miałam 10mm- wyglądało na typowo II fazę cyklu. Potem urosło do 13mm A później zobaczył pęcherzyk. Oni chyba bardzo bali się owulacji z tego jajnika- mam jajniki uwikłane zrostami/zrośnięte z macicą. Płyn samoistnie się wchłonął- być może w między czasie pękła jakaś torbiel. Wyrokowali cp chyba przez moja burzliwą przeszłość...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anais wrote:
    Sprawa się wyjaśniła. Jest pęcherzyk w macicy i echo zarodka. Wczoraj beta prawie 5tys. Czekam, 20 mam wizytę. Zleconą luteina 2x i duphaston 2x dziennie. Lekarz powiedział że ten progesteron nie jest jakoś mocno rewelacyjny. Konsultowalam z drugim- też poparł takie dawkowanie.

    Co lekarz to inne zdanie najważniejsze że masz serduszko ! ❤❤❤ Gratuluję 😘😘😘😘😊😍😍

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czy jest tu ktoś kto przeszedł CP niedawno?

  • naali13 Autorytet
    Postów: 938 648

    Wysłany: 29 września 2021, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciaaa wrote:
    Cześć dziewczyny czy jest tu ktoś kto przeszedł CP niedawno?
    Ja 1.04 miałam usuwana CP

    01.2016 🧒
    10cs -03.2021 ciąża pozamaciczna 💔
    1cs
    3.09 ⏸️ 6.09 HCG 68 -> 8.09 180 -> 10.09 - 431 -> 14.09 - 4200
  • Nusia1994 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z pań wie może czy przy ciąży pozamacicznej czuje się normalnie parcie na pecheż i rozpulchnia się macica czy tych objawów poprostu brak
    Pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ