X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciaza mlodsza o 5 dni wg USG, mozliwe?
Odpowiedz

Ciaza mlodsza o 5 dni wg USG, mozliwe?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 2 maja 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy ktoras z Was miala taki przypadek ze przy badaniu USG okazalo sie ze ciaza jest mlodsza o kilka dni i wszystko bylo w porzadku? Wiem ze roznie bywa z owulacja i potrafi sie opoznic, ale w moim przypadku przytulanie bylo najpozniej 12 dc a pozniej juz nic, mozliwe zeby owulacja przesunela sie o te +/- 5 dni i plemniki by tyle przezyly? Troche sie boje ze cos jest nie tak, w zasadzie we wtorek musialam udac sie wczesniej niz planowalam do ginekologa bo tego samego dnia dostalam jasno rozowego plamienia i ze strachu pojechalam do lekarza (wg. OM powinnien byc to 5w4d, wg USG okazalo sie ze jest pecherzyk 7 milmetrowy ktory wskazywal na 4w6d) Lekarz stwierdzil ze jest to ciaza mlodsza o 5 dni niz wedlug OM, okazalo sie ze wdala sie tez nadzerka i byc moze stad te rozowe plamienie, przepisal luteine dopochwowo, bo zaszkodzic nie zaszkodzi a moze pomoc. Umowil sie ze mna na wizyte za 2 tygodnie, POWINIEN juz byc wtedy widoczny zarodek i bijace serduszko. Nie robilam bety i zaczynam sie bac czy oby napewno ciaza sie prawidlowo rozwija. Czy ciaza mlodsza o te 5 dni wykazalaby druga bardzo widoczna kreske na testach ciazowych w dniu przewidywanej @ tj. po okolo 9-10 dniach od tej "opoznionej" owulacji, nie byl by to raczej cien cienia na tescie?

    xnw443r8o36071zr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Po pierwsze plemniki sa w stanie przezyc te 5 dni nawet, po drugie nie wiesz kiedy byla implmentacja bo u kazdego jest ona w innym czasie.. po trzecie kazdy dzidzius rozwija sie w swoim tempie.. u mnie nadgonil az 3 dni do przodu taki cwaniak:D
    za 2 tygodnie faktycznie powinnas zobaczyc juz zarodek i serduszko..
    co do testow ciazowych zalezy jaka byla czulosc i zalezy od stezenia hcg w Twoim organizmie a dokladniej moczu.. wiec mysle ze nie masz sie czym zamarwiac.. teraz duzo odpoczywaj, lez sobie, zdrowo jedz nie stresuj sie i moze podarujcie sobie wspolozycie do wizyty u lekarza i sprawdzeniu czy wszytsko jest ok i co z ta nadzerka :) trzymam kciuki :)

    polkosia, Martyna8888, karmar lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 maja 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam aż 10 dni różnicy w 7tc, a do tej pory wszystko jest OK i na dodatek mała nadrobiła stratę do 3-4 dni, więc nie ma się czym przejmować :)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • perelka1846 Koleżanka
    Postów: 90 13

    Wysłany: 2 maja 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Panie! :) Po pierwsze serdecznie gratuluję i wszystkim Wam i Waszym maleństwom życzę dużo zdrowia.

    Przepraszam, że spamuję, ale we wrześniu na świat przyjdzie moje maleństwo, wzięłam udział w konkursie, głosować można do jutra (3.05) do godziny 20:00. Bardzo proszę Was o pomoc i głosy na historię nr 2. Dziękuję za zaangażowanie :)

    http://mama-w-trampkach.blog.pl/wygraj-laktator-canpol-babies/

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 maja 2015, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciąża też jest młodsza o 5 dni z tym że ja przypuszczam owulację koło 17 dc :)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 maja 2015, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A poza tym mój pęcherzyk miał 6mm w 5w5d :) na następnym usg serduszko już biło i wszystko jest w porządku a jeszcze przed wizytą miałam grubą krechę jakoś 4-6 dni po terminie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2015, 06:51

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 4 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja radzilabym Ci Kochana sie tak nie denerwowac. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze za duzo sie stresujemy w poczatkach ciazy czy sie na pewno rozwija jak powinna. Ja trafilam do jednego lekarza,ktory mi wmawial,ze nie jestem w zadnej ciazy i nic nie widzi,nie chcial nawet spojrzec na moje badania krwi itp. Wyszlam zaplakana, oczywiscie zmienilam lekarza. Na pozniejszym USG bylo widac tylko pecherzyk i trzeba bylo cierpliwie czekac. Z plamieniami mialam podobnie z tym,ze przyczyny konkretnej nie bylo kazdy organizm jest inny i wszystko trzeba konsultowac z lekarzem. Na plamienia caly czas przyjmowalam dhupaston. Takze proponuje Ci sie nie stresowac bo jestem pewna,ze wszystko bedzie dobrze tylko trzeba dac temu czas by serduszko zaczelo bic:)

    Pozdrawiam i zycze powodzenia:)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Jestes juz z nami :)
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 4 maja 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za slowa otuchy :) Napewno troche ulzylo, postaram sie mniej stresowac mimo ze do wizyty jeszcze 8 dni...

    xnw443r8o36071zr.png
  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 4 maja 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekanie jest najgorsze wlasnie w poczatkach bo teraz juz bysmy chcialy wszystko zobaczyc:) Pozniej juz bedziesz spokojniejsza jak bedziesz widziala rozwijajaca sie perelke:) U mnie tez np dokladnie nie potrafil lekarz na poczatku stwierdzic,ktory to tydzien bo mialam nieregularne miesiaczki i pozno musialo dojsc do zaplodnienia. Powiem tak Kochana wazne,ze wykazuje ciaze,a natura zrobi reszte daj temu tylko czas:)

    Martyna8888 lubi tę wiadomość

    Jestes juz z nami :)
  • Patka to Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 11 maja 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie! U mnie okazało się ze zaszłam w ciążę miesiąc później! Maleństwo jest młodsze o cały miesiąc, niepotrzebnie się martwiłam gdy na usg nic nie było a teraz mam serduszka dwa! 5 dni to pikuś :)

    Patka
  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 12 maja 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po USG, jest zarodek 1cm i serduszko bijace (tetno 150) <3
    Faktycznie nie bylo co sie stresowac bo wg lekarza wszystko jest w porzadku, kolejna wizyta za miesiac + badania do wykonania :) A i nadgonione 2dni do przodu, wiec cos czuje ze z czasem wiek ciazy pokryje sie z wiekiem wg OM :)

    Patka, 2 serduszka to podwojne szczescie, gratuluje!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 18:24

    xnw443r8o36071zr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ