X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciąża a laptop.
Odpowiedz

Ciąża a laptop.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 25 listopada 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Nie wiem czy jest tu taki wątek,ale postanowiłam go założyć :P
    Słyszałam różne opinie na temat trzymania laptopa na brzuchu. Chciałabym to zweryfikować raz a porządnie. Czy to prawda,że laptop szkodzi na dziecko jeśli trzymamy go na brzuchu? Powiem Wam szczerze,że bardzo często jak leże to kładę lapka na brzuchu. Teraz jak jestem w 5tc to od razu przestałam tak robić-profilaktycznie,lepiej dmuchać na zimne :P
    Czekam na Wasze opinie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 19:41

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 25 listopada 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytając Twoją wiadomość aż laptopa odłożyłam... hehe... Szczerze mówiąć nie słyszałam takiej opini i chętnie się dowiem co dziewczyny o tym myślą :)

    Martika87 lubi tę wiadomość

    zem3wn15az3szllg.png
  • joka789 Przyjaciółka
    Postów: 78 51

    Wysłany: 25 listopada 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa, czy laptop nie szkodzi dziecku w brzuchu ;) Też często siedzę albo leżę i mam laptopa na brzuchu, Mąż mi zwrócił na to uwagę ale trudno mi się odzwyczaić eszz...

    08.-09.2020 r. 💔
    <3 06.07.2015 r.
    <3 08.02.2018 r.

    05.11.2020 ll 🥰
    oar843r8bm7sia93.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 26 listopada 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez pracuje caly dzien na laptopie... Czasem wlasnie klade go na brzuchu.... ojjjj bedzie trzeba siedziec przy biurku! Trudno bedzie sie przyzwyczaic :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym laptopem chyba niejasna sprawa, ale słyszy się ostrzeżenia przed promieniowaniem... zatem jeśli zajdę w ciążę, też profilaktycznie postaram się ograniczyć czas przed laptopem i będę trzymać go na biurku.

    Zresztą... raz poroniłam, no i wiecie - przykro być oskarżanym przez niemiłych ludzi... niestety, przykre słowa czasem dotyczyły siedzenia przed laptopem. Przykre, że nawet moja mama prosiła mnie o przepisywanie na laptopie dokumentów do swojej pracy, gdy byłam w ciąży - a jak poroniłam, zwaliła na siedzenie przed laptopem... heh, ironio! :/

  • Efa24 Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 27 listopada 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie moja mama ciągle marudzi, żebym nie siedziała długo przed kompem. Jakiejś jej kuzynce lekarz powiedział, że 2 godziny przed komputerem to maks. Ja uważam, że to taka niepotrzebna panika. Aczkolwiek - lapka na brzuchu bym nie trzymała i nie trzymam. Nie chodzi nawet o promieniowanie, a o ciepło, które daje laptop , a brzuszka lepiej nie przegrzewać. Fasolki nie lubią zbyt dużego ciepełka ;-).

    futuremama lubi tę wiadomość

    c55f3e3kw014menp.png
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam najtańszą tackę do podawania śniadania, na takich nóżkach rozkładanych i laptop mi się nie grzeje i nie leży bezpośrednio na brzuchu, mam wręcz jeszcze zapas :D

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zawsze podkładam coś pod laptopa, co mam pod ręką - książkę, poduszkę, pudełko po butach itd

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lys wrote:
    Ja też zawsze podkładam coś pod laptopa, co mam pod ręką - książkę, poduszkę, pudełko po butach itd
    I tak sobie myślę, że chyba łatwiej by było usiąść po prostu przy biurku ;)

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podkladke pod laptopa wiec cieplo nie przechodzi ;)

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy 8h z laptopem, wracam do domu i też odpalam laptopa. Do tego jeszcze komórka, płyta indukcyjna, mikrofalówka... Wszędzie te fale :(

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym powiedziała tak że laptop może wpłynąć na płód, nie bez powodu powiedziane jest zeby mężczyźni nie nosili telefonów przy spodniach bo bedą mieli trudności z płodnością. Wydaje mi się że każde urządzenie może być szkodliwe. Tylko pytanie na ile? Bo jak można porównać promieniowanie laptota do promieniowania RTG? Wydaje się mi że rzadkie trzymanie laptopa na brzuchu o ile jest to możliwe nie zaszkodzi. Jednak to wszystko zależy od czynników naszego zdrowia jak i samego płodu. Tak że lepiej będzie drogie przyszłe mamusie bądź obecne aby jednak na ten piękny czas ograniczyć do minimum trzymania laptopa na brzuchu a najlepiej go trzymać na biurku..


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:24

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ