X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr brązowe plamienie
Odpowiedz

brązowe plamienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 17 marca 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem na początku 6tc, wczoraj byłam u lekarza na usg póki ci widać tylko pęcherzyk. Dzisiaj zauważyłam, brązowe plamienie :( Dzwoniłam do gin nie odbiera :( Zastanawiam się czy to gin był niedelikatny czy to coś poważniejszego ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2015, 18:26

    m3sxskjopzekoiog.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 17 marca 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    papi Ja od samego początku Mam plamienia. Raz nie Mam raz Mam u Mnie spowodowane są polipem. Być może to i po badaniu. Tak czy inaczej powinnaś skontaktować się z lekarzem może dostaniesz ewentualnie tabletki na podtrzymanie. Ja biorę tez od samego początku duphaston. Będzie dobrze :*

    alus21 lubi tę wiadomość

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 17 marca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się dodzwonić idę jutro na 15.20, mam nadzieję, że będzie wszystko ok to moja pierwsza ciąża.
    Póki co i tak mam dużo szczęścia. Rok temu straciłam jeden jajnik z powodu torbieli skręconej. Cykle też mam długie i nieregularne a udało nam się w pierwszym cyklu starań.
    Jestem dobrej myśli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2015, 19:06

    m3sxskjopzekoiog.png
  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 17 marca 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papi nie można lekceważyć plamienia w ciąży . Bardzo dobrze że dmuchasz na zimne. A przypadkiem nie Miałaś pobieranej cytologii ? Ja po pobraniu plamilam właśnie na brązowo .

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 19 marca 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta tak miałam robiną cytologie :) Byłam u gin przepisał mi Duphaston i oczywiście zalecił więcej odpoczynku. Co dziwne na usg było widać "kijankę" i bijące serduszko a dwa dni wcześniej tylko pęcherzyk hmmm

    m3sxskjopzekoiog.png
  • orchidea89 Debiutantka
    Postów: 13 68

    Wysłany: 31 marca 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy takie plemienia są groźne? Bardzo się boje bo długo się staralismu i jest to pierwsza ciaza z mężem co prawda są one brązowe i w terminie miesiączki jutro jak da rade to do giną i zobaczymy co powie.

    jedna ciąża pozamaciczna, nieudane pierwsze in vitro, brak mrozaczkow
    Orchidea89
  • CACHAREL Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Naprawdę można oszaleć z braku pewności tego co robić. Jestem w 9 tygodniu ciąży. W 7 tygodniu ciąży, tydzień po pierwszym badaniu usg chlusnęłam krwią. Przerażona jeszcze w tym samym dniu pojechałam do gina. Z ciążą na szczęście było wszystko w porządku a sam lekarz powiedział ze on nie widzi przyczyny tego nagłego krwawienia. Byłam wręcz pewna że przepisze mi jakieś leki na podtrzymanie ale on szybko wyprowadził mnie z błędu. Powiedział, że branie progesteronu to jest "stara szkoła" i że jeżeli kobieta ma poronić to i tak poroni i że jeżeli sobie życzę to dla mojego psychicznego spokoju wypisze mi duphaston. I że takie plamienia/krwawienia to jest przypadłość kobiet w ciąży. (dziwne bo akuratnie kolezanki z mojego otoczenia takiej przypadłości nie miały) Ok postanowiłam mu zaufać i nie faszerować się. Krwawienie już się nie powtórzyło. Tydzień później szłam ponownie do niego z wszystkimi wynikami - okazało się że mam niedoczynność tarczycy więc na cito od endokrynologa dostałam lek. Następnego dnia po tej wizycie jak na złość zaczęły się plamienia - takie brązowe jakby krew wymieszna ze śluzem, przeważnie dwie godziny po przebudzeniu już miałam zaplamioną wkładkę. Jak leżałam w łóżku przez weekend to nie miałam nic. Przyszedł poniedziałek i znowu plamienia, mój gin nie przyjmował więc postanowiłam to skonsultować u innego lekarza. I co? Po badaniu kazał mi jeszcze w tym samym dniu wziąć poczwórną dawkę duphastonu a dodatkowo nospę. I brać dalej duphaston 3 razy dziennie i.....leżeć. Najgorsze jest to, że czytam w internecie że ten lek może mieć skutki uboczne dla dziecka. Że potem jak się go przestanie przyjmowac to się może macica skurczyć itp itd. I jak tu się nie denerwować?

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cacharel nie wracaj już do tego lekarza, co nie chciał dać Ci tabletek na podtrzymanie, zlekceważył plamienie/krwawienie. To nie jest pzypadłość kobiet w ciąży. Zawsze jest przyczyna. Nie zawsze musi być groźna. Chociażby zagnieżdżenie zarodka, a nawet zwykłe badanie usg dopochwowe. A twierdzenie, ze jak ma się poronić, to i tak się poroni, to jest właśnie stara szkoła, niedouczonych konowałów, a nie prawdziwych lekarzy.
    Ja straciłam dwie ciąże, bo własnie lekarze mieli takie podejście. Ale w końcu trafiłam na normalnego lekarza, który zagłębił się w temat i kolejną ciążę udało się donosić. Z córką brałam duphaston, luteinę, no-spę od samiutkiego początku do samego końca ciąży, leżałam też przez całą ciażę w łóżku. Cały pierwszy trymestr plamiłam na brązowo, albo krwawiłam, na przemian. Moja córka ma teraz ponad rok i jest okazem zdrowia, rozwija się bardzo dobrze, absolutnie żadnych problemów zdrowotnych, ani rozwojowych z nią nie mamy.
    Leków z progesteronem raczej nie odstawia się z dnia na dzień, oczywiście dobry lekarz, będzie wiedział jak do tego podejść, biorąc pod uwagę Twój indywidualny przypadek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 22:09

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie gin, też nie może stwierdzić dlaczego plamię. :( Tydzień temu strasznie bolał mnie brzuch a na wkładcę miałam brązowe skrzepy. Tego samego dnia poleciałam do gin, powiedział, że wszystko ok. Przepisał mi dodatkowo Luteinę wcześniej Duphaston i zalecił leżenie.

    m3sxskjopzekoiog.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam brązowe plamienie. Lekarz kazał od razu przyjechać i sprawdził,co z dzidzią. Okazało się,że wszystko jest ok,a plamienie to prawdopodobnie przesilenie organizmu z powodu infekcji gardła,z którą zmagam się już 2 tydzień. Cieszę się,że nie zlekceważyłam plamienia i że lekarz też nie wziął mnie za panikarę,tylko sprawdził co z dzieckiem. Przyczyny mogą być więc różne,ale sprawdzić trzeba zawsze :)

    qXNVp2.png
  • CACHAREL Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Matylda36 za odpowiedź. Dzisiaj byłam drugi raz u tego lekarza co wypisał mi duphaston. Mimo, że miałam przyjść tylko po skierowanie na badanie prenatalne i mimo tego że badał mnie dwa dni temu, kazał położyć się i ponownie zbadał bicie serduszka. Z dzidziusiem wszystko dobrze, łożysko się nie odkleja ale ja nadal niestety mam te niepokojące objawy. Dzisiaj to była wręcz brunatna gęsta wydzielina a na papierze tak jakby czarna (jakby stara krew?) Gin stwierdził że duphaston trzeba brać dalej i jeżeli do tych plamień nie dojdą inne niepokojące objawy (skurcze, bóle) to mam się nie martwić.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ