X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Brązowa wydzielina po luteinie
Odpowiedz

Brązowa wydzielina po luteinie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sonrisa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Jestem w 8 tyg ciąży, biorę luteinę dopochwowo od ok. 5 tyg. Początkowo, przez pierwsze kilka dni, luteina wypływała w kolorze białym. Później zmieniła kolor i jest zawsze brązowa (od herbacianej do ciemno brązową). Jedyną możliwą przyczyną zabarwienia wydaje mi się oczywiście krew. Jednak poza wypływającą luteiną, nie mam plamień (miałam je w poprzedniej ciąży, którą straciłam, więc wiem, jak wyglądają). Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Nie wiem, czy można to uznać za "normalne"? Bardzo się martwię z powodu moich doświadczeń.

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmuję w tej ciąży luteinę i w zasadzie od początku mam krwawienia i często przy aplikacji pojawia się brązowa wydzielina.nie to też martwi ale pewnie już taka moja "uroda" a też kilka razy straciłam już ciążę

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Sonrisa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale krwawienia są niezależne od luteiny? Występują też bez luteiny?
    Próbowałam szukać czegoś w internecie na tema zabarwionej luteiny ale nie za bardzo potrafię nic znaleźć... chyba to nie jest za częste.

  • Kate82 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobnie nawet poleciała do lekarza okazało się że miałam ranke od aplikatora która za każdym razem ruszalam przy włożeniu aplikatora. Teraz z niego zrezygnowałam i jest ok. Czy to faktycznie pomogło nie wiem nie jestem przekonana do końca.

  • Sonrisa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku nie używam aplikatora. Dlatego naprawdę trochę się martwię...

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny problem po luteinie mam śluz brązowy taki beż gęsty. Byłam na usg z 5 razy za każdym razem w macicy czysto i źródła śluzu nie mogą znaleźć

    kowieczka lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Jesica Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 14 lutego 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej może ktoś mi pomoże bo odchodzę od zmysłów.
    Jestem około ~ 6 tyg ciąży, 6 dni temu dostałam plamień, progesteron po badaniu 31,50. Po 4 dniach od plamień ze względu na weekend poszłam do lekarza, zbadał mnie, zrobił usg, stwierdził 5 mm pęcherzyk w macicy i że z racji że jest malutki pewnie ciąża młodsza niż według OM. Powiedziałam mu o plamieniach, przepisał mi duphaston 2x1 + luteina dopochwowa 2x100 mg. Przyjmuję oba leki już 3 dni, lekarz mówił że w przeciągu 2-3 dni plamienia powinny ustąpić. Plamienia jednak nie ustąpiły, wczoraj nie było ich prawie w ogóle, ale dziś były dużo jaśniejsze ( takie beżowe lub jak kto woli kawa z mlekiem ), wybrudziły mi całą wkładkę wręcz się ze mnie to wylało rano. Czy możliwe że to przez tabletkę dopochwową luteiny cały czas coś sobie podrażniam i to resztki tabletki się "wylewają" w takim kolorze ? Dodam że nie aplikuję jej aplikatorem.
    Zastanowiło mnie bo miałam kiedyś nadżerkę która prawdopodobnie nie jest do końca wyleczona, leczyli mi ją jakimś płynem, miałam robioną później kolposkopię i było okej, cytologia też wychodzi dobrze, ale na każdej wizycie zawsze lekarz mówił że szyjka jest lekko zaczerwieniona.
    Czy te plamienia teraz na początku ciąży mogą być wywołane właśnie tą zaczerwienioną szyjką, a teraz jeszcze może podrażniać je ta tabletka ? Dodam też że ogólnie nie czuję się źle, nie boli mnie przy nich brzuch ani krzyże. Plamień było troszkę więcej jak dużo i szybko chodziłam - kolor brązowy.
    Bardzo mnie to martwi, też ze względu na to że w cyklach przez ostatnie półtorej roku miałam plamienia przed miesiączką badałam wtedy progesteron i był w normie, też dostawałam wtedy duphaston i luteinę w mniejszych dawkach mimo prawidłowego progesteronu, ale to nic nie pomagało tylko wydłużało cykl, a plamienia były czy to również mogło być jakoś spowodowane tą nadżerką ( zaczerwienioną szyjką po nadżerce ) ?

  • Milksa86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 14 lutego 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam bardzo podobną sytuację w zeszłym tygodniu, też zaczęłam w poniedziałek 6 tydzień. Miałam plamienia, przez co miałam 2 razy USG w ciągu 2 dni, w tym niestety Dopplera. Jestem przekonana, że to z powodu późnej owulacji w ostatnim cyklu-zaczęło sie w terminie,w którym przyszłoby miesiączka i trwało około tygodnia i już go nie ma.Progesteron też mam w normie ale łykam Duph i biorę luteine.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczeta! Rowniez mam czasami plamienia biorąc luteine a w sumie sluz zabarwiony jakby stara krwią. Na poczatku sie przerazilam i od razu pobieglam do lekarza. Okazalo sie, ze przy aplikacji zostala podrazniona szyjka macicy. Czasem jeszcze to się zdarza.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ