X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Brak serduszka w 8 tyg
Odpowiedz

Brak serduszka w 8 tyg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Nie znalazłam na forum podobnego tematu.
    14 listopada om.
    10 grudnia pierwszy pozytywny test
    17 grudnia (3 dni po terminie miesiaczki) beta 360
    20 grudnia pierwsze usg, po kilku minutach odnaleziony pęcherzyk ciążowy, który wg Pani doktor musiał sie dopiero pojawić ( wg om to był 5tydz 1 dzien)
    3 stycznia (wczoraj, równo dwa tygodnie po 1 usg ) kolejne usg
    Zaleczam zdjęcie

    https://zapodaj.net/9238178c7f9a0.jpg.html

    Widać zarodek ale nie ma akcji serca

    Czy to normalne że dwa tyg po uwidocznieniu pecherzyka nie ma jeszcze serca?
    Jestem po 7 poronieniach ba etapie w większości ciąż biochemicznych, lecę na clexan. Mam już jedno dziecko. Bardzo się martwie. Proszę podpowiedzieć, czy ja mam jeszvze jakieś szanse?
    Wg usg wczoraj 5tyg 3 dni a wg om 7tyg 1 dzień... samo to już chyba nie wygląda ciekawie;(

    Dziękuję za każde napisane zdanie w moim temacie.

  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja ostatnią miesiączkę miałam 15 września cykle średnio 33 dni. Test pozytywny zrobiłam dopiero 24 października może wyszedł by wcześniej. U lekarza byłam 2 listopada od miesiączki to był 6+6 tc i też był pęcherzyk z ciałkiem żółtym a jeśli chodzi o serduszko to kazał mi przyjść 19 listopada (9+2 tc) i wtedy już było widać akcję serca. Nie mogliśmy posłuchać bo na tak wczesnym etapie się tego nie robi.Wg usg ciążą była na 8+1tc

    Lusia3131 lubi tę wiadomość

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia86 wrote:
    Hej. Ja ostatnią miesiączkę miałam 15 września cykle średnio 33 dni. Test pozytywny zrobiłam dopiero 24 października może wyszedł by wcześniej. U lekarza byłam 2 listopada od miesiączki to był 6+6 tc i też był pęcherzyk z ciałkiem żółtym a jeśli chodzi o serduszko to kazał mi przyjść 19 listopada (9+2 tc) i wtedy już było widać akcję serca. Nie mogliśmy posłuchać bo na tak wczesnym etapie się tego nie robi.Wg usg ciążą była na 8+1tc
    Dzięki za odpowiedź... ja jestem chyba zaskoczona tym że jest zarodek a nie ma akcji serca;(

  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy masz kolejne usg. I czy sprzęt na którym było robione usg było już jakieś wiekowe czy nowsze? Bo ja miałam robione na takim już dość starym zdaje mi się bo jak byłam na badaniu genetycznym gdzie indziej to już widać było elegancko. To moja trzecia ciążą i powiem że z serduszkiem jest różnie dziś nie widać a za dwa dni jest. Mam nadzieję i trzymam kciuki żeby było dobrze. Daj znać.

    Lusia3131 lubi tę wiadomość

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia86 wrote:
    Kiedy masz kolejne usg. I czy sprzęt na którym było robione usg było już jakieś wiekowe czy nowsze? Bo ja miałam robione na takim już dość starym zdaje mi się bo jak byłam na badaniu genetycznym gdzie indziej to już widać było elegancko. To moja trzecia ciążą i powiem że z serduszkiem jest różnie dziś nie widać a za dwa dni jest. Mam nadzieję i trzymam kciuki żeby było dobrze. Daj znać.
    Kochana, sprzęt jest nowy. Właśnie tym sie martwię również. Następne usg mam już w piątek bo pani doktor powiedziała, że jej zdaniem to w pon była granica i że serduszko lada moment powinno być bo zarodek miał 3mm.
    Dodam że tego 20 grudnia miałam pęcherzyk ciążowy 2mm tylko ale nie wiem czy to coś zmienia w sumie ale to zapamietalam

  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pecherzyka żółtkowego wcale nie było...

  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 348 129

    Wysłany: 2 lutego 2022, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia i jakie wieści?

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Aneczeczeczeczka Koleżanka
    Postów: 61 8

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam teraz dokładnie taką samą sytuację. Na 6+6 był pęcherzyk i ciałko żółte, ale nie było zarodka ani akcji serca.

    pęcherzyk był dosyć sporych rozmiarów, dlatego się niepokoję - miał 20 mm.

    Moja kolejne USG za tydzień, będzie wtedy 7+6 tyg.

    07.2017 - córeczka (bezproblemowa ciąża)
    05.2019 - poronienie (brak badań)
    11.2019 - poronienie (triploidia, zaśniad groniasty częściowy)
    09.2020 - poronienie (trisomia 16, zaśniad groniasty częściowy)

    Mutacje:
    czynnik V R2
    MTFHR 1298ac - homo
    PAI-1 4G - hetero

    Kariotypy ok
    Ana / Apa ok
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ