X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Brak pęcherzyka pod koniec 5tygodnia
Odpowiedz

Brak pęcherzyka pod koniec 5tygodnia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, martwię się. Po pozytywnym teście ciążowym byłam u ginekologa dwa razy. Pierwszy raz licząc od daty ostatniej miesiączki w 4t+6d ginekolog stwierdził jedynie pogrubienie endometrium 10mm, że względu na brązowe plamienia, które miałam przez około tydzień, zapisał mi Duphaston 2x dziennie. Następna wizyta w 5t+6d nadal pogrubione endometrium i brak pęcherzyka, w tym dniu beta wynosiła 3690, nie kazał powtarzać po 48h. Betę robiłam prywatnie wcześniej dwa razy i wyglądało to tak:
    10.01 - 14
    12.01 - 44
    24.01 - 3690
    Dodatkowo trzy razy, a właściwie średnio raz w tygodniu odczuwam silny tępy ból w podbrzuszu, jakby skurcze, które promieniują aż do odbytnicy, nie mogę wtedy nawet siedzieć, ból ten trwa około pół godziny. W tamtym tygodniu przy takim bólu miałam trochę krwi na papierze, natomiast wczoraj gdy bolało na szczęście nie miałam żadnych plamień, ustąpiły całkowicie od jakichś 6dni. Następną wizytę mam za kilka dni, martwię się, że może to być ciąża pozamaciczna, czy zdarza się, że lekarz pod koniec 5tygodnia może nie zauważyć jeszcze pęcherzyka? W którym tyg. U was był widoczny pęcherzyk?

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takiej becie powinien być już widoczny. Bóle i plamienia niestety nie wróżą najlepiej :(

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Przy takiej becie powinien być już widoczny. Bóle i plamienia niestety nie wróżą najlepiej :(
    Nawet jeśli plamienia już nie występują? Jak to w ogóle jest w ciąży pozamacicznej, czy bóle pojawiają się od czasu do czasu czy jak się zaczną to trwają i nasilają się z czasem?

    polkosia lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Nawet jeśli plamienia już nie występują? Jak to w ogóle jest w ciąży pozamacicznej, czy bóle pojawiają się od czasu do czasu czy jak się zaczną to trwają i nasilają się z czasem?

    Różnie to bywa, koleżanka miała cp i nic jej nie bolało, tylko miała plamienia żywą krwią.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie daj znać po kolejnym USG. Kiedy masz wizytę?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ