X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to ponoć bardzo obowiązkowe badanie na początku ciąży, mówiło mi to 3 lekarzy, progesteron jest bardzo ważny...można mieć wysoki progesteron a tez plamic...
    Kazdy lekarz inaczej prowadzi ciaze, takze zalezy na kogo trafisz..

    "Progesteron - dlaczego jest tak ważny dla kobiet w ciąży?

    Luteina ma ogromny wpływ nie tylko na sam przebieg ciąży, odpowiada przede wszystkim za prawidłowy rozwój płodu. Do najważniejszych zadań progesteronu należy m.in:

    - przygotowanie błony śluzowej macicy na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej

    - hamowanie skurczy macicy oraz zapobieganie przedwczesnemu porodowi

    - ułatwianie rozkładu białek (działa tak na pęcherzyk Graffa i tym samym ułatwia owulację)

    - przygotowanie gruczołów do laktacji

    - zatrzymanie wody w organizmie

    - uczestniczenie w produkcji hormonów metabolicznych płodu

    - obniżenie stężenia aminokwasów w surowicy krwi

    - rozszerzanie żył

    - odpowiada za powstawanie w czasie ciąży (oraz menopauzy) przebarwień na skórze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2013, 16:02

    Lanusia93 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Liath Przyjaciółka
    Postów: 66 37

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie dziś zrobiłam wraz z pierwszą betą i wyszedł 22,07 chyba ok??

    oar8dqk33oflkx9m.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liath wrote:
    ja właśnie dziś zrobiłam wraz z pierwszą betą i wyszedł 22,07 chyba ok??

    raczej OK, ale niech lekarz oceni :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Ann_ Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z powodu bóli brzucha lekarz zalecił mi magnez i nospe. I niestety nie jest lepiej, dziś w sumie cały dzień bolał mnie brzuch, wczoraj pół dnia. Gdzie jest ta granica, że trzeba jechać na Izbę Przyjęć?
    Jutro jadę zrobić badania krwi i może uda mi się dostać do jakiegoś ginekologa bo wizytę mam za kilka dni dopiero... :(

  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann a jak bardzo Cię boli? mi na bóle przypominające miesiączkowe (ale były łagodniejsze) lekarz powiedział, że to może macica się powiększać. Teraz odpukać już tak nie boli. Brałam luteinę, teraz dhupaston.


    81clk9i.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ wrote:
    Z powodu bóli brzucha lekarz zalecił mi magnez i nospe. I niestety nie jest lepiej, dziś w sumie cały dzień bolał mnie brzuch, wczoraj pół dnia. Gdzie jest ta granica, że trzeba jechać na Izbę Przyjęć?
    Jutro jadę zrobić badania krwi i może uda mi się dostać do jakiegoś ginekologa bo wizytę mam za kilka dni dopiero... :(

    Nie wiem co znaczy ten bol, bo jesli jak na @, ciagniecie, klucie, uczucie jakby zaraz cos wyplynelo to normalne, bo macica sie rozciaga, wiązadła, ale jesli boli mocno, a ty nie jestes pewna to lepiej podjechać do szpitala albo do ginia na wszelki wypadek...bedziesz spokojniejsza...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a zdarzyly wam sie takie bole jakby uklucie igla? Mnie dzis po poludniu ze 3 razy tak zakulo w podbrzuszu wlasnie jakby uklucie igla krotkie ale dosc bolesne az sie zgielam w pol ;( zmartwilam sie..

  • Ann_ Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Nie wiem co znaczy ten bol, bo jesli jak na @, ciagniecie, klucie, uczucie jakby zaraz cos wyplynelo to normalne, bo macica sie rozciaga, wiązadła, ale jesli boli mocno, a ty nie jestes pewna to lepiej podjechać do szpitala albo do ginia na wszelki wypadek...bedziesz spokojniejsza...

    Dzięki za wiadomość! Dość mocny ból to był, teraz jest troszkę lepiej. Nie spodziewałam się, że w tak wczesnej ciąży takie dolegliwości już będą :(
    Byłam dziś na badaniach krwi, a później poprosiłam o rozmowę z położną, która skierowała mnie do lekarza (nie mojego prowadzącego) i dowiedziałam się, że przy tyłozgięciu macicy (czyli u mnie) takie bóle mogą być silniejsze. zbadał mnie i na fotelu i nawet zrobił usg i wszystko jest ok. Odetchnęłam z ulgą. Mam się nie stresować i odpoczywać...

    Zrobiłam dziś progesteron także, pomimo, że mój gin nic o nim nie wspominał i wyszedł mi wynik: 28,61. czy należy go powtórzyć jak betę po kilku dniach?

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ wrote:
    Dzięki za wiadomość! Dość mocny ból to był, teraz jest troszkę lepiej. Nie spodziewałam się, że w tak wczesnej ciąży takie dolegliwości już będą :(
    Byłam dziś na badaniach krwi, a później poprosiłam o rozmowę z położną, która skierowała mnie do lekarza (nie mojego prowadzącego) i dowiedziałam się, że przy tyłozgięciu macicy (czyli u mnie) takie bóle mogą być silniejsze. zbadał mnie i na fotelu i nawet zrobił usg i wszystko jest ok. Odetchnęłam z ulgą. Mam się nie stresować i odpoczywać...

    Zrobiłam dziś progesteron także, pomimo, że mój gin nic o nim nie wspominał i wyszedł mi wynik: 28,61. czy należy go powtórzyć jak betę po kilku dniach?

    No to mamy odpowiedz na te bóle, najważniejsze, ze w porządku!
    progesteron też ok, ja powtarzałam go, za miesiac...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:
    Dziewczyny a zdarzyly wam sie takie bole jakby uklucie igla? Mnie dzis po poludniu ze 3 razy tak zakulo w podbrzuszu wlasnie jakby uklucie igla krotkie ale dosc bolesne az sie zgielam w pol ;( zmartwilam sie..

    normalne :)

    Camille87 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc ja sob niedziele plamiłam na brozowo lekko byłam wczoraj przez to u gin przepisał mi luteine.A dzis rano budze sie i czuje lekki ból jak na @ ide do wc podcieram sie i braazowy śluz przy podtarciu bo na bieliznie nic nie miałam.Teraz mnie pobolewa brzuch nie wiem jak go opisac wczesniej jak na @ terazinaczej martwei sie bo jedna ciaze juz straciłam:( wizyta w poniedziałek.Dzwoniłam na izbe przyjec połoczyli mnie z gin i pow ze jak sa brązowe plamenia to nic gorzej jakby były czerwone kazał mi sie stosować do zalecen mojego gin czyli luteine i tyle...ehh zawsze sie człowiek martwi czy to nie ból poronny:(

  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was miala taki ból brzucha na górze pod piersiami ?? co to może być, dodam że podbrzusze mnie nie boli. Biore duphastan.

    qq873e5erivgw16d.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pod piersiami czy w przełyku bardziej, może to mocna zgaga?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pod piersiami i od 3 dni zawsze wieczorem.

    qq873e5erivgw16d.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może to nerwobóle po prostu

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tak dzwoniłam do swojego lekarza ale nic nie mógł stwierdzić.
    Wypiłam siemię lniane wcześniej też go piłam jak bolał mnie żołądek zapytałam w aptece czy nie jest szkodliwy i spokojnie można go pić oczywiście wszystko w umiarze.

    qq873e5erivgw16d.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie, co prawda lekkie - bóle podbrzusza powróciły :( a były tak w 7 tygodniu

    81clk9i.png
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja caly tamten tydzień miałam bòle brzucha a od wczoraj czuje tylko takie ciągnięcie a dzisiaj to już mega mocne to ciągnięcie

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bole brzucha tez mialam czasem kulo troche ale to raczej wokolicach pachwn teraz juz 12 tydzien nie jest zle kregoslup tez boli casem ale to ponoc normalne w koncu organizm robi miejsce na dzieciatko jesli nie plami jest ok a nawet plamienie nie kazde jest straszne . w poprzedniej ciazy niestety skonczonej poronieniem zaczelam plamic i po 3 dniach juz byla to zywa krew lekarz i potem lyzeczkowanie ale i tk nic sie nie dalo zrobic sprawa genetyczna dziecko roslo a pecherzyk plodowy nie i w koncu poprostu dziecko sie udusilo teraz w 6 chyba tyg przez tydzien mialam takie bladorozowe cos nie nasilalo sie wiec czekalam az wkoncu poszlam i z dzieckiem wporzadku poprostu sexu zaprzestac na jakis czas i przeszlo ;) teraz12 tydzien a dziecko ma juz 10 cm... gigancik martwie sie troche ze za duzo alle moze lekarz pomylil tygodnie ide w czwartek na badania prenatalne to podpytam;) tak ze dziewczyny uszy do gory

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Ann_ Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:
    Dziewczyny a zdarzyly wam sie takie bole jakby uklucie igla? Mnie dzis po poludniu ze 3 razy tak zakulo w podbrzuszu wlasnie jakby uklucie igla krotkie ale dosc bolesne az sie zgielam w pol ;( zmartwilam sie..


    Ech te bóle... Miałam tak kilka razy wczoraj rano prowadząc samochód. Okropny ból. Aż to krocza. Piszecie, że normalne jeśli nie ma plamień?
    Chciałabym spokojnie cieszyć się z ciąży, ale te bóle ;/

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ