X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży

Oceń ten wątek:
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie ma plamienia, to dobrze! Może boleć, ciągnąć ,aa nawet wydawać ci się, że zaraz okres dostaniesz :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalile- dziękuję za odpowiedź :)) bez krwawienia na szczęście :)
    Jest dokładnie tak jak napisałaś- wydaje mi się że dostanę zaraz okres :))
    Ps. Czy jest sens iść do lekarza jakoś na dniach, czy poczekać jeszcze z 2 tygodnie na wizytę? Dzisiaj dopiero jestem 16 dpo

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc nie ma sensu, chyba, że chcesz zobaczyć sam, na razie pusty pęcherzyk (to i tak przy bHCG ponad 1000). Zarodek z serduszkiem to 6 tydzień ciąży najwcześniej.

    Jeśli się niepokoisz, to możesz pójść na bHCG jeszcze raz sprawdzić przyrost, czy jest prawidłowy.

    Trzymam kciuki!

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię :)) Dziękuję !! :*:*
    Jeśli będzie prawidłowy przyrost bety, to znaczy ze raczej można wykluczyć ciążę pozamaciczną?

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę cp może wykluczyć na 100% dopiero usg. Dlatego ja poszłam zobaczyć wymrzony pęcherzyk, że w dobrym miejsu jest :) Jak poszłam do lekarza pęcherzyk miał 3,4mm :D:D
    Dopiero dwa tyg póżniej było serduszko.

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to już spory był jak byłaś na usg <3 :))) To w którym tygodniu byłaś na 1szej wizycie? I licząc od @ czy od owulacji?

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem dokładnie kiedy była owulacja, więc moge ci powiedzieć ze 100% pewnością :) byłam dokładnie w 33 dniu cyklu na usg, co daje 4 tyg i 5 dni

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 18 maja 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wiem dokładnie bo właśnie w tym cyklu byłam na monitoringu owulacji :)) To ja się zapiszę też koło 5 tygodnia, ciekawe czy już jest szansa na serduszko:)
    Jeszcze zastanawiam się jak z hormonami tarczycy, ponieważ przyjmuję hormon na niedoczynność i wiem że powinno się zwiększyć, muszę do endokrynologa też się udać :)

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na serduszko trochę za wcześnie będzie. Jednak tydzień później może już być. :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • michalinka87 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 18 maja 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaKrakow wrote:
    Czesc Dziewczyny :**

    Wczoraj w dniu spodziewanej @ zrobiłam test sikany i wyszedł pozytywny, wiec zrobiłam bete- 227. Cieszę się bardzo, ale boję się też ponieważ już od około 5 dni codziennie mnie boli brzuch, trochę jakby palenie i też kłucie w jajniku, taki jak na okres :(( Boję się że coś jest nie tak, a wiem że za wcześnie na wizytę u ginekologa, chciałam iść za 2 tygodnie.

    Moim pierwszym objawem ciąży poza bólem piersi był potworny ból brzucha utrzmujący się przez tydzień, oczywiście byłam pewna, że dostanę miesiączkę bo zawsze tak przechodziłam tyle, że dziwiłam się, że nie mam krwawienia i jadłam sobie pyralgine i buscopan w najlepsze aż wylądowałam w nocy na pogotowiu bo już nie wytrzymywałam! Lekarz zrobiła mi test z krwi HCG i wyszło, że ciąża <SZOK> Powiedziała, że to zapewne implantacja zarodka i dlatego taki ból się może pojawiać. A teraz w 12 tygodniu znów zaczeły się bóle brzucha podbrzusza i kręgosłupa dość dokuczliwe, leżałam na obserwacji tydzień w szpitalu bo ten ból nie przechodził nawet po nospie forte i czopkach rozkurczowych. Ale po badaniach okazało się, że wszystko wporządku. Poprostu najprawdopodobniej macica się bardzo intensywnie rozsrasta a pozatym mam tyłozgięcie macicy. Także, na moim przykładzie nie oznacza to nic złego.

  • Karolkam Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Test zrobiłam w piątek, w sobotę krew - z kalendarzyka wyszło, że to końcówka 5 tyg. Mam takie dziwne bóle w podbrzuszu - tak jakby "przepowiadające okres", ale też takie ukucia - trochę mnie to martwi. To normalne?
    Tak samo jak to, że najprawdopodobniej w pierwszych 3 tygodniach byłam przeziębiona i brałam dużo leków, a do tego leczyłam się whisky - boję się czy wszystko będzie ok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Też ożywiam temat:)
    Po padaniu u gin, wpisał 6 tydzień :) Ale jednak mam trochę obaw, tydzień temu w pt w trakcie stosunku było trochę krwawienia, a że testy były już pozytywne to pojechaliśmy na oddział, tam powiedzieli, że jeszcze nic nie widać, ale że jest ok i skierowali na betę.
    W poniedziałek wynik 555mlU a w środę 1335mlU. Trochę spokoju :)

    Wczoraj, na tym USG, lekarz powiedział że są jakieś dwa pęcherzyki Graffa na jajniku- który tak kłuje, ale że nie ma się czym przejmować... no niby nie ma, ale wiecie... może jest ktoś o podobnej sytuacji? To był w sumie 2 cykl bez tabletek anty. Poza tym ma na tym USG jakieś 3 pomiary GS mam- czy to jest ciąża + te pęcherzyki? Byłam tak przejęta, że zapomniałam zapytać...

    Przepisał mi też luteinę, bo jak się denerwuję to mnie brzuch boli :P i kolejna wizyta 30.06.

  • Puglia Koleżanka
    Postów: 48 9

    Wysłany: 2 lipca 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem tutaj nowa, o ciąży dowiedziałam się we wtorek, ostania miesiączka 29 maja. Od środy boli mnie podbrzusze po lewej stronie, czyli po tej, po której była owulacja (byłam na usg). Ból jednostronny, kłujący, w okolicy jajnika. W piątek doszedł do tego ból w pachwinie (również po lewej stronie). Tej nocy nie mogłam spać z bólu i dzisiaj poszłam na pogotowie, wizytę u ginekologa miałam wyznaczoną dopiero na 26 lipca. Dyżurna ginekolog zrobiła mi badania w kierunku zakażenia bakteryjnego a potem usg. Niestety na usg nie było NIC widać, nawet pęcherzyka... Endometrium 16,3mm, ale pęcherzyka brak. Beta 846. Mam wrócić w poniedziałek na powtórkę bety, ale już teraz doktor nie nastawiła mnie optymistycznie, że prawdopodobnie ciąża pozamaciczna :(

    Wiem, że co ma być, to będzie i nic już nie jestem w stanie zrobić, ale czekanie do poniedziałku z taką świadomością jest trudne. Czy Waszym zdaniem jest jeszcze szansa, że będzie normalna ciąża, a pęcherzyka po prostu nie było jeszcze widać? Czy taki silny ból po jednej stronie może być jeszcze "normalny"?

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 2 lipca 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak najbardziej może być normalny, a pęcherzyk z tego co wiem uwidacznia się od bHCG 1000 - mogło go jeszcze nie być widać. Więc nie daj się panice, bądź dobrej myśli, wszystko będzie dobrze!

    Puglia lubi tę wiadomość

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Puglia Koleżanka
    Postów: 48 9

    Wysłany: 2 lipca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dalile, mam nadzieję, że tak właśnie jest, pęcherzyka nie było jeszcze widać, w poniedziałek beta prawidłowo wzrośnie.. Musi być dobrze.

  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 3 lipca 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puglia wrote:
    Dzięki Dalile, mam nadzieję, że tak właśnie jest, pęcherzyka nie było jeszcze widać, w poniedziałek beta prawidłowo wzrośnie.. Musi być dobrze.

    nie martw się na zapas, za kilka dni juz może będzie widać pęcherzyk. To tez zależy kiedy miałaś owulacje, mogła się opóźnić. Pózniej doszło do zagnieżdżenia. Będzie dobrze, musi!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puglia - widzę, że jedziemy na tym samym wózku ;) Też jestem tu nowa i też 29,05 był mój ostatni okres. W poniedziałek zrobiłam test i wyszły ku mojemu zaskoczeniu dwie kreski. Dopóki nie wiedziałam o ciąży ćmienie okresowe w brzuchu brałam na spokojnie a odkąd wiem każdy ten ból mnie przeraża choć wiem, że bywa normalny. Mam za sobą jedno poronienie, jedną prawidłową donoszoną ciążę (i prawie 2letnią córkę), w lutym br miałam ciążę pozamaciczną i 2 tyg w szpitalu. Przy takiej wysokości bhcg jak Twoja ma prawo jeszcze nic nie widać. Jeśli nie masz żadnych plamień (brązowe, prawie czarne bezbolesne plamienia) lub ostry ból po jednej stronie czy zły przyrost bhcg (u mnie wzrastał o niecałe 200 jednostek) nie ma co sugerować się zdaniem pani dr tylko dlatego ze nic nie zobaczyła. Owszem zdarzają się ciąże pozamaciczne z książkowym przyrostem bety ale towarzyszą temu również inne objawy. U Ciebie zwyczajnie za wcześnie na dojrzenie pęcherzyka - chociaż być moze inny lekarz na innym sprzęcie już by mógl dostrzec.
    Trzeba być dobrej myśli!
    Ja dzisiaj robiłam powtórkę bety - strasznie boję się wyniku, czy nie za słaby przyrost, czy jest przyrost. I tak dopóki nie będę miała czarno na białym na usg że zarodek jest tam gdzie ma być będę się stresowała. Wizyta u lekarza dopiero 28.07 i nie wiem czy wcześniej nie pójść na jakieś usg... :/

  • Kasiula02 Przyjaciółka
    Postów: 116 84

    Wysłany: 6 lipca 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wczoraj robiłam pierwszy test:) Za tydzień gin.

    btw. Macie tak, że szczypie was cewka moczowa albo tam bardziej w środku: pęcherz z rana? Dopiero jak wypiję 4 szklanki (!) wody to przestaje.

    f2w3s65gt51mqu6j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem mam może nie szczypanie ale ukłucia jak szpilka, czasem gorąco w podbrzuszu. Z tego co pamiętam w tej prawidłowej ciąży też tak miałam, więc mam nadzieję, że wszystko jest ok.

  • Kasiula02 Przyjaciółka
    Postów: 116 84

    Wysłany: 6 lipca 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam chyba coś nie tak z tym sikaniem, że się tak wyrażę. Poza tym, dziś wchodziłam po schodach na pierwsze piętro w sklepie i tak strasznie się z zmęczyłam, że aż mi niedobrze się zrobiło... Chyba panikuję, co?

    f2w3s65gt51mqu6j.png
‹‹ 40 41 42 43 44
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ