X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego lekarza nie ma w pracy a panie z rejestracji też kazały jechać do szpitala

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedz, tez jechalam jak bylam w 5tyg i tak mnie rwalo w okolicy jajnika ze bylam przekonana ze ciaza jest pozamaciczna. Masz prawo do kontroli lekarskiej i badania jesli czujesz niepokoj - tym bardziej ból

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi dziewczyny jak długo odczuwałyście te pobolewania w podbrzuszu? Tzn. mniej więcej do którego tygodnia jeżeli oczywiście pamiętacie ;) Ja jestem teraz w 9 tygodniu i cały czas jeszcze czuję jajniki, ciągnięcie i czasami takie pieczenie w podbrzuszu i tak się zastanawiam czy takie odczucia występują głównie w 1 trymestrze czy w 2 trymestrze też mogą być odczuwalne?

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przeszło w tym tyg :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeszcze trochę może poboleć ;) Dalile czy dostawałaś od lekarza luteinę albo duphaston na te bóle? Bo ja wspomniałam lekarzowi, że mnie podbrzusze pobolewa ale nic nie przepisał, kazał tylko dużo odpoczywać bo i tak jestem na zwolnieniu.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uczucie ciągnięcia to sie zacznie jak macica będzie Ci rosła w kazda strone centymetr na tydzien, czyli tak po 20tyg;D

    paulina502 lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz bardziej od bólu podbrzusza dokuczają mi bóle krzyża podobne do tego co występuje przy okresie. Czasami taki palący ból, czasami po prawej lub lewej stronie miednicy, innym razem promieniuje do lędźwi albo nawet do uda. Byłam u lekarza dostałam duphaston 2x1 i luteinę dopochwową 2x1. Na usg wszystko było w porządku, szyjka też ok. Lekarz powiedział mi coś dziwnego ( nie zrozumiałam o co mu chodzi dokładnie), że ja ma przodozgięcie macicy ( a to przecież fizjologia jest) i ta moja macica musi wyjść do góry a jeszcze nie wyszła i chyba dlatego tak boli O_o ale ogólnie nie powinno być takiego bólu i jeszcze powiedział to tak jakby to moje przodozgięcie było jakąś patologią :D Ogólnie ból nie jest taki, że wyje z bolu ale jest taki doskwierajacy, tak jakby korzonki bolały czy coś. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku..

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapomniałam dodać, że jestem w 10 t.c. :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • PaMi525 Koleżanka
    Postów: 48 9

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nie znalazłam tego tematu więc może Tutaj napisze. Z bety wychodzi, że jestem w ciąży ok 4 tydzień. Od wczoraj mam wysoka temperaturę oraz ból podbrzusza, dziś jadę na ostry dyżur.
    Czy wg Was może być to wczesne objawy poronienia?
    Dziękuję za odpowiedź!

    Będzie dobrze :) musi być dobrze :)
  • fanstephenking Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    mam taki problem jestem obecnie w 9tc w czwartek ide dopiero do lekarza nie moge wczesniej bo na nfz kolejki a nie mam ubezp. tydzien temu przez 2 dni mialam brazowe plamienia potem nic a wczoraj w nocy jak wstawalam siku byla kreww, rano dzis tez do tego klucie po lewej stronie brzucha. Co mam robic ?

    010i3e3kwou0dhvz.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fanstephenking wrote:
    hej :)
    mam taki problem jestem obecnie w 9tc w czwartek ide dopiero do lekarza nie moge wczesniej bo na nfz kolejki a nie mam ubezp. tydzien temu przez 2 dni mialam brazowe plamienia potem nic a wczoraj w nocy jak wstawalam siku byla kreww, rano dzis tez do tego klucie po lewej stronie brzucha. Co mam robic ?


    Masz przepisaną luteinę albo syntetyczną luteinę? Jesli nie masz to proponuje (jak najszybciej) jechac do lekarza bo bardzo mozliwe ze to zaburzenia progesteronu

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • fanstephenking Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie , niestety nic, a w niedziele to raczej tylko szpital ?

    010i3e3kwou0dhvz.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fanstephenking wrote:
    Nie , niestety nic, a w niedziele to raczej tylko szpital ?

    Jesli plamisz to jedz, progesteron nie moze skakac. Tez to nie jest 5 tydzien zeby to byly pozostalosci po implantacji. Moim zdaniem za maly progesteron. Jedz i powiedz ze plamisz, nie bagatelizuj plamienia. Boli Cie podbrzusze? Jesli cos kluje dodatkowo to serio nie ma co czekac.

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://babyonline.pl/plamienia-w-ciazy-przyczyny-plamienia-w-ciazy,dolegliwosci-w-ciazy-artykul,5960,r1p1.html

    fanstephenking, AnAk-M lubią tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • fanstephenking Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję

    010i3e3kwou0dhvz.png
  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 2 lutego 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 4-5 tyg ciąży, wczoraj beta w 13dpo wyszla 74.
    Dziś mam bóle podbrzusza, mogę określić je jako takie jak na okres.
    Myślicie że powinnam zgłosić się do lekarza?
    Dodam, że progesteron w 8 i 11dpo wynosi 48. Ale biorę luteinę od owulki dopochwowo 2 razy dziennie.
    Dajcie znać czy powinnam się bać..

    uwo93e3kacedpezy.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 2 lutego 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bóle podobne do okresowych zdarzają się na początku, dochodzi do rozpulchniania śluzówki macicy, sama macica powiększa się stąd to uczucie "okresowe". Podobne- tzn nie jest do konca takie jak na okres bo nie dochodzi do tego uczucie "pulsacyjnego rwania". Jesli nie ma plamien czy krwawien to tez nie ma powodow do obaw. Jesli ból taki pozwala normalnie funkcjonowac to nie ma paniki. Mozna zastosować no-spe, 3x1.

    (Jesli bardzo bedzie bolalo i bedzie to bol nie do wytrzymania to w ramach uspokojenia zadzwonilabym do lekarza. Jesli wystapi plamienie, zglosic sie tym bardziej)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 2 lutego 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati, bardzo dziękuję za odpowiedź! Mam nadzieję, że bedzie dobrze.

    A jak rozpoznać rozpulchnienie szyjki macicy? Przy aplikacji lutki zauważyłam ze szyjka jest dość wysoko, taka średnio twarda, średnio miękka, jest jakaś krótsza i szersza. Zupełnie inaczej niż w poprzednich zwykłych cyklach.
    Czy jest właśnie rozpulchniona?

    uwo93e3kacedpezy.png
  • andzia821 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 27 lutego 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xnw4s65g90ydlhqe.png


    Mnie tez boli codziennie podbrzusze juz nie wyrabiam :-( jak dlugo jeszcze ech

  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 27 lutego 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia mnie też i w pierwszej ciąży też tak miałam. Pomagam sobie no-spą, oczywiście za zgodą lekarza i to mi pomaga. Czasem mam jeden dzień spokoju a potem znów...ale myślę, że większość kobiet tak ma na początku i każda ten ból odczuwa inaczej. Jeśli jednak boli mocno to może to oznaczać że nie jest wszystko ok. Mnie zaczynają teraz kłuć więzadła. Takie dziwne uczucie raz w jednej pachwinie a raz w drugiej. Nie jest to jakieś szczególnie uciążliwe ale czasem potrafi zakłuć dość intensywnie

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ