X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży

Oceń ten wątek:
  • Kota Autorytet
    Postów: 452 654

    Wysłany: 15 października 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka a co Ci powiedzieli w szpitalu? Tez mam takie bole, ale lekarz powiedzial, ze normalne. Zazywam magnez i duphaston.

    syy2cwa1kqnjs0p4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic mi ginekolog nie powiedział,nie wyjaśnił z czego biorą się te bóle.Być może uznał, że to nic groźnego. zrobił USG powiedział, że pęcherzyk jak by jest ale jest za mały, żeby zapisać to w dokumentacji , stwierdził wczesną ciążę , zrobili mi bete, i powiedział, żebym brała nospe forte. Wspomniał, że gdyby pojawiły się plamienia , krwawienia a nospa nie pomagała , żebym do nich wróciła. Ale na szczęście mi przeszło. (nospe wzięłam tylko raz)
    Kota bardzo mnie to cieszy, że zainterweniowałaś a lekarz Cię uspokoił.
    :)
    Spokojnej ciąży ci życzę i zdrowego bobaska :)

  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 25 października 2013, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie bol zwiastowal krwiaka w macicy.

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2013, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego żadnego bólu nie wolno lekceważyć oto cała filozofia.

  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 25 października 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wczesnej ciąży każdy ból powinien być niepokojący i lepiej go nie zlekceważyć.Lepiej usłyszeć na izbie że jest się panikarą niż potem żałować że sie nie poszło takie jest moje zdanie

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Ewelina Autorytet
    Postów: 636 377

    Wysłany: 28 października 2013, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bolało cały 1 trymestr, w drugim też, ale ten ból jest już inny, bardziej taki rozpychający. Ten początkowy przypominał bóle miesiączkowe, tylko w dużo mniejszym stopniu i nie był ciągły - łapał co jakiś czas i szybko mijał. Oczywiście standardowo na wizycie powiedziałam co i jak lekarzowi, ale nie widział powodów do zmartwienia, więc i ja się uspokoiłam. Może to kwestia budowy? Miesiączki też zawsze mam strasznie bolesne.

    marian_the_baby, aka lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-68384.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 29 października 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam bóle przypominające te miesiączkowe (5 tydzień więc bardzo wcześnie), nie jest to taki silny ból, raczej taki tępy, jednostajny, równy, na samym środku podbrzusza,lekko ciągnący. Do tego lekki ból krzyża. Nie wiem czy to normalne. Lekarzowi mówiłam, na pewno nie powinno być bólu takiego "skurczowego", ale jak to odróżnić? Zażywam luteinę.

    81clk9i.png
  • Malinkowe oczekiwanie Autorytet
    Postów: 357 553

    Wysłany: 18 listopada 2013, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czuję taki cmiący ból z prawej strony podbrzusza. Najbardziej przy pachwinie i tak w okolicy jajnika. Uczucie takiego jakby ciągnięcia. Czasami zakuje mocniej. Lekarz też mi dał luteinę z racji jednego poronienia. Mam nadzieje, że tym razem wszystko będzie dobrze.

    6344ea07d0.png
    Starania o dziecko od 2011 roku.
    Nasze aniołki:
    30.III.2011 [*]
    4.XII.2013 [*]
    17.IX.2015 [*]
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 18 listopada 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinkowe oczekiwanie wrote:
    A ja czuję taki cmiący ból z prawej strony podbrzusza. Najbardziej przy pachwinie i tak w okolicy jajnika. Uczucie takiego jakby ciągnięcia. Czasami zakuje mocniej. Lekarz też mi dał luteinę z racji jednego poronienia. Mam nadzieje, że tym razem wszystko będzie dobrze.

    ja na początku mialam dokładnie taki rodzaj bólu jak opisujesz, w tym samym miejscu. mi lekarz mówiła że kłucie i ciągnięcie nie są niepokojące. ja biorę duphaston bo kiedyś też poroniłam, ale wtedy miałam zupełnie inne bóle.

    teraz jest dobrze:) czego i Tobie życzę.

    oczywiście zawsze lepiej wszystko konsultować z lekarzem bo każdy organizm jest inny. :)

    miłego dnia :)

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 listopada 2013, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To samo usłyszałam od lekarza - kłuje i ciągnie - dobrze, boli - źle.

    Dlatego staram się odróżniać od siebie te odczucia. Chyba, że kłuje przez dłuższy czas, wtedy biorę Nospę i mija bardzo szybko, ale przy pojedynczych kłuciach, czy ciągnięciach się nie denerwuję.

  • Malinkowe oczekiwanie Autorytet
    Postów: 357 553

    Wysłany: 18 listopada 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Eta. Na razie jestem na samym początku drogi i mam świadomośc, że jeszcze wszystko może się wydarzyc. Denerwuję się okropnie czy mój Bąbelek jest i czy ładnie rośnie, ale mimo to jestem dobrej myśli, że wszystko potoczy się tak jak trzeba.

    6344ea07d0.png
    Starania o dziecko od 2011 roku.
    Nasze aniołki:
    30.III.2011 [*]
    4.XII.2013 [*]
    17.IX.2015 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2013, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinkowe oczekiwanie ja też jestem na początku drogi i boje się cieszyć za szybko, bo jeszcze wszystko może się zdarzyć, ale boje się również każdego zakłucia, też kłuje mnie po prawej stronie podbrzusza i w pachwinie, ale czasem jak zakaszle lub kichnę zaboli prawy jajnik. Mam nadzieję, że to nic groźnego :)

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 listopada 2013, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Mamusie:), u mnei to samo, wczoraj wyszłam ze szpitala (podejrzanie c.pozamacicznej) ale po 6 dniach na USG pojawił się pecherzyk w macicy. mam tez torbiel na prawym jajniku...ale lekarz mowil, ze to normalne...tez tak miałyście? Narazie sie bardzo denerwuje-w szpitalu co jakis czas pobolewało mnie podbrzusze jak na okres, ale w sordku nocy bol się nasilal. Dzis w nocy mialam straszne boleści az dostałam ,,zimnych potów", minely po czasie-ale tak sie bałąm, ze zaraz zaczne krwawic. Teraz też czuję delikatne kłucie z lewej strony...bardzo sie boje. To moje upragniona, pierwsza ciąża i nawet do konca nie wiem czy jest zarodek-bo to za wczesnie. USG za 2 tyg i wo gole muszę znaleźć lekarza w Katowicach,bo teraz tam mieszkam...JA łykam tylko kwas foliowy,a bierzecie jakies witaminy??Ja bralam wcześniej tran ale teraz wszystko odstawilam.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 listopada 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane u mnie prawie 7 tydz, we WT byłam na USG, widziałam serduszko, wszystko ok, ginia wykryła małego krwiaka, ale niegroźny i ma się wchłonąć. w nocy miałam jakiś chyba sen erotyczny połączony z orgazmem bo obudzilam się z napiętym brzuchem i jakimś skurczem. od wczoraj mam pełny brzuch, wzdecia, do tego doszedł ucisk podbrzusza na środku, jakby cos uciskalo na pęcherz, ciągle latam siku, do tego czuje jajniki...nie boli mnie, nie mam plamien, tylko ten dziwny ucisk i jakiś takie ciągnięcie w dol, dziwne uczucie...czuje tam napięcie i twardość...zaczelam czytać i niby te objawy mogą się pojawiać w tym okresie, jednak spanikowalam, ze cos się złego dzieje...dzwonilam do lekarza, jeden na konferencji a drugi będzie w pon i mnie przyjmie, kazał brać nospe i na wszelki wypadek leżeć..jakby cos się działo na IP, ale ja nie wiem co znaczy działo, bo niby nic nie boli, tylko takie dziwne uczucie...jeszcze mocniej się zechizowalam, czy wszystko z fasolka ok...eh, to czekanie do pon :-( czekalismy na dzidzie 3 lata, może dlatego tak panikujw, ale dziwny to stan...boje się :-(

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 21 listopada 2013, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też często brzuch pobolewa i jajniki ale nie aż tak strasznie,żebym musiała brać tabletki.Tutaj w Norwegii mówią,że to normalne,bo macica się rozciąga i dziecko rośnie ale wiadomo,że jak bardzo boli i jest też plamienie to trzeba iść do lakarza.
    Ja czasami musze w pracy dzwigać dzieci i boje sie ,żeby sie nic nie stało,bo narazie nikt nie wie,że jestem w ciązy i nie moge powiedzieć,że nie moge dzwigać.

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 24 listopada 2013, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    To samo usłyszałam od lekarza - kłuje i ciągnie - dobrze, boli - źle.

    Dlatego staram się odróżniać od siebie te odczucia. Chyba, że kłuje przez dłuższy czas, wtedy biorę Nospę i mija bardzo szybko, ale przy pojedynczych kłuciach, czy ciągnięciach się nie denerwuję.
    No właśnie ja mam problem z odróżnianiem, tzn jak kłuje to wiem, ale ostatnio powróciły takie lekkie (bo da się wytrzymać) pobolewania jak na miesiączkę, przynajmniej tak mi się wydaje, szczególnie po południu, wieczorem.Promieniują trochę na plecy..Ciężko mi je określić, pobolewania umiejscowione są na samym środku podbrzusza. Zastanawiam się czy to nie ciągnięcie , o którym piszesz, ale chyba jak ciągnie to też po bokach? Wizyta dopiero za tydzień, zobaczymy czy dziś też tak będzie pobolewać :(
    P.S. wybaczcie ten chaos w pisaniu

    81clk9i.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 listopada 2013, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaaa wrote:
    No właśnie ja mam problem z odróżnianiem, tzn jak kłuje to wiem, ale ostatnio powróciły takie lekkie (bo da się wytrzymać) pobolewania jak na miesiączkę, przynajmniej tak mi się wydaje, szczególnie po południu, wieczorem.Promieniują trochę na plecy..Ciężko mi je określić, pobolewania umiejscowione są na samym środku podbrzusza. Zastanawiam się czy to nie ciągnięcie , o którym piszesz, ale chyba jak ciągnie to też po bokach? Wizyta dopiero za tydzień, zobaczymy czy dziś też tak będzie pobolewać :(
    P.S. wybaczcie ten chaos w pisaniu

    Kochana u mnie to samo od srody sie pojawilo,na poczatku byly a teraz znow ale u mnie na przemian, jajniki,raz lewy, raz prawy, podbrzusze-sam srodek...we wt bylam u gini i bylo ok, co prawda jakis maly kriwak, kurka moze to od tego, jutro mam wizyte u innego ginia i zobaczymy co powie...tez nie wiem czy to ciagniecie, czy co innego...ciekawe, ze zbliza mi sie termin @, dostałabym normalnie za kilka dni, nie wiem czy organizm z przyzwyczajenia nie powtarza comiesięcznego cyklu i dlatego te bole sie nasilily...ale jak mocniej zakluje biore nospe albo sie klade...jutro zobacze co mi lekarz powie...ale wydaje mi sie, ze sa one raczej normalne na tym etapie ciazy...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 24 listopada 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Kochana u mnie to samo od srody sie pojawilo,na poczatku byly a teraz znow ale u mnie na przemian, jajniki,raz lewy, raz prawy, podbrzusze-sam srodek...we wt bylam u gini i bylo ok, co prawda jakis maly kriwak, kurka moze to od tego, jutro mam wizyte u innego ginia i zobaczymy co powie...tez nie wiem czy to ciagniecie, czy co innego...ciekawe, ze zbliza mi sie termin @, dostałabym normalnie za kilka dni, nie wiem czy organizm z przyzwyczajenia nie powtarza comiesięcznego cyklu i dlatego te bole sie nasilily...ale jak mocniej zakluje biore nospe albo sie klade...jutro zobacze co mi lekarz powie...ale wydaje mi sie, ze sa one raczej normalne na tym etapie ciazy...
    U mnie termin spodziewanej miesiączki za mną, także to raczej nie od tego. Daj znać, co powiedział lekarz.

    kiya lubi tę wiadomość

    81clk9i.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 listopada 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaaa wrote:
    U mnie termin spodziewanej miesiączki za mną, także to raczej nie od tego. Daj znać, co powiedział lekarz.


    u ciebie który tydzień?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też pobolewa, kurde skoro nas tyle - to chyba to normalne, klują jajniki, ciągną ...
    lolka83 - napisz jutro co powie lekarz ...

    Ściskam :*

    coliberek lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ